Меню

Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2020 році в Україні

Багатьох цікавить питання, яка буде пенсія інвалідам чорнобильцям в 2020 р різних груп? Чи передбачені додаткові пільги і дотації для безробітних інвалідів і тих, хто має офіційне працевлаштування в Україні?

Інвалідність кваліфікується, як повна або часткова втрата здоров’я, або істотна обмеженість. В такому випадку українським громадянам передбачена пенсія по інвалідності.

Пенсіонери чорнобильці в Україні

Важливе значення має питання, де і коли була отримана травма, наприклад, на робочому місці або після звільнення, можлива природжена травма і т.д.

Цікаво! Як повідомляє прес служба Міністерства соціальної політики України, з нового року пенсії учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС для всіх груп будуть збільшені, наприклад, 1 група інвалідності зможе отримувати понад 2900 гривень, в липні – 3080 гривень і з грудня пенсія буде підвищена до 3184 гривень.

Пенсия ликвидатора ЧАЕС 2 категории інвалідності, в результаті реформи з грудня буде надходити в розмірі 2830 гривень, що на 90 гривень більше, ніж сума на даний момент.

Відповідно особи з третьою групою інвалідності в новому році отримають на руки 2565 гривень, в порівняння з 2375 гривень у даному році.

В середньому протягом всього 2020 року, пенсія чорнобильців в Україні буде підвищена на 190-240 гривень.

Фактори, що впливають на пенсійні дотації

Причинами, що надають основний вплив на розмір пенсії при оформленні – це в основному причини отримання травми (причини інвалідності):

 • Загальне захворювання.
 • Вроджена травма.
 • Трудове каліцтво.
 • Професійна хвороба.

Важливо! Протягом 2020 року, слідом за збільшенням пенсійних виплат дітям-чорнобильцям, учасникам усунення аварії будуть переглянуті в кращий бік пенсії учасникам ліквідації ядерних вибухів, випробування зброї і т.д.

Процедура оформлення

Техніка оформлення пенсії по отриманню травм на підприємствах, в організаціях на робочому місці з професійних хвороб проводиться відповідно до Закону України «Про загальну держстрахування від нещасного випадку, внаслідок чого сталася втрата працездатності».

Читайте також:  Пенсія в 55 років для жінок в 2021 році в Україні

Для тих, інвалідів, які здобули«цю проблему» після перенесеного загального захворювання, оформляють пенсії у відповідність до Закону України №1058.

Чорнобиль у цифрах та фактах

Документи для оформлення пенсії

Всі папери, які формують, щоб надати інспектору соціального захисту населення регламентовані розробленим порядком призначення та індексаціїдержвиплат. Для цього передбачений єдиний для всіх список документів для всіх груп інвалідності:

 • Виписки про зарплату і загальному стажі роботи.
 • Звіт МСЕК та окрема виписка.
 • Фотокартки (приклад, як для «пенсійного»).
 • Код ІПН.
 • Паспорт оригінал і копії.

Також найважливішим документом буде власноруч написану заяву на надання пенсії по інвалідності, яку пенсіонерам-чорнобильцям допоможуть написати в службі.

Можливо, військовослужбовцям «срочникам» знадобиться надати інспекторам копії виписки з військового комісаріату (адреса зняття з військового обліку), а також свідоцтво про ВЛК при комісаріаті.

Якщо ж травма була отримана після того, як громадянин був звільнений зі служби, знадобиться пройти комісію МСЕК та отримати відповідний висновок про «здобуту проблему», а також довідку військкомату, в якій будуть вписані дата призову і звільнення.

Важливо! Відповідно до останніх змін і реформуванням в країні, оформити пенсію військовослужбовцям і держслужбовцям можливо з використанням спеціальної системи «Е-пенсії». Це зроблено, щоб скоротити часові і людські ресурси, знизити кількість документів, вблагати саму процедуру призначення і перерахунку.

Процедура призначення виплат

При оформленні пенсії «інвалідам-чорнобильцям», сума офіційного заробітку розглядається для нарахування за останні 12 місяців, крім цього необхідні наступні умови:

 1. Пенсія інвалідам чорнобильцям 2020 може нараховуватися за будь-який період за власними побажаннями, але за повний календарний місяць роботи в зоні ліквідації аварії.
 2. Менше 1 року поспіль пенсійні виплати нараховуються внаслідок заробітної плати за повні відпрацьовані місяці поспіль в зоні відчуження.
 3. За заявою звернувся громадянина пенсія розраховується виходячи із заробітної плати в зоні відчуження, але при цьому не додається сума за час стажу за межами зони ураження. Це поширена ситуація, в якій розрахунок суми множиться на коефіцієнт 25,4.
 4. Можлива виплата, якщо інвалід працював в зоні відчуження менше місяця та «заробив» на променеву хворобу, регламентована Законом України №57 «Про статус і соцзахист осіб, які постраждали внаслідок аварії ЧАЕС або ліквідації її наслідків».
 5. Якщо робота відноситься до «вахті», тобто проводилась у вахтовому режимі, пенсія буде нарахована, якщо вахта тривала не менше 14 днів. В такому випадку місяць буде вважатися повним.
Пенсія лікввідаторам ЧАЄС

Важливо! При розрахунку або перерахунку пенсія чорнобильцям 1 категорії 2020 та інших групведеться із розрахунку заробітної платні в період з 1986 по 1990 роки, але вона не може бути більше 3 000 карбованців.

Термін призначення

Пенсія по інвалідності «чорнобильцям» призначаються на довічний термін, або на період інвалідності, який встановить комісія МСЕК. Отримати необхідне посвідчення і призначену суму від держави мають право жінки і чоловіки, незалежно від віку.

Читайте також:  Последние новости о пенсионной реформе в Украине в 2020 году

На весь період інвалідності, можливий повторний огляд комісією, або за заявою лікуючого фахівця, або за заявою самого громадянина і тільки в разі погіршення стану здоров’я.

ПФ України регламентує терміни звернення до 3 місяці після призначення комісією групи інвалідності.

Цікаво! Якщо громадянин пропустив термін подачі документів, пенсія не буде втрачена, гроші можуть нарахувати в будь-який час після подачі всіх необхідних паперів.

Розмір пенсії в 2020 році

Незалежно від призначеною комісією групи інвалідності, в Україні в 2020 році сума мінімальної пенсії становитиме від 1638 гривень до 1769 гривень. Всі суми розраховуються в процентному співвідношенні виходячи із заробітної плати або ПМ у відповідність до норм чинного законодавства.

Для непрацюючих інвалідів 1,2 груп держава пропонує розрахунок пенсій за віком при наявності страхового стажу.

Додаткові пільги та дотації

Особам, які мають намір оформити пенсію і всі можливості, пропоновані державою, незайвим буде знати, які пільги є у інвалідів-чорнобильців, окрім того, яка визначена пенсія ліквідаторам аварії на ЧАЕС?

В Україні є кілька видів основних пільг:

 • Податкові.
 • Медичні.
 • Житлово-комунальні.
 • Освітні.
 • Транспортні.
 • Трудові.

 Грошове покриття пільг і дотацій від держави проводиться і державного або місцевого бюджету міста, області. Всі пільги є легальними і встановлені ЗУ.

Адресна допомога

Непрацездатні інваліди в Україні будуть щомісяця отримувати адресну допомогу, але в разі якщо навіть після перегляду і перерахунку пенсія не «дотягується» до рівня прожиткового мінімуму.

Грошові доплати

Щорічно уряд працює над підвищенням пенсійних виплат по інвалідності для чорнобильців. Це забезпечується призначенням і перерахунком додаткових надбавок і доплат.

Збільшення пенсії в Україні

Також якщо громадянин має офіційне право можна оформити пенсії за особливі заслуги.

Так, наприклад, згідно з чинним законодавством встановлені наступні норми надбавок (в гривнях):

 • 50 – доплата на догляд громадянам, додивлятися інвалідів 1,2 групи, а також, якщо інваліди 3 групи є самотніми.
 • 150 – для тих інвалідів, хто повністю втратив працездатність, якщо є під опікою неповнолітні утриманці. Виплата налічується для кожної дитини.
Читайте також:  Пенсия инвалидам-чернобыльцам в 2020 году в Украине

Держава щороку намагається підвищити рівень життя «інвалідів-чорнобильців», а значить підвищити суми пенсій, доплат. Всі суми систематично підвищуються, «дотягуються» до прожиткового мінімуму.

Доплати, надбавки та пенсія чорнобильцям 2 категорії 2020 та інших груп засновані на актуальному законі України ст.54 і ст.57 «Про статус і соціальний захист громадян, які отримали каліцтва здоров’ю внаслідок аварії на ЧАЕС». Дія закону поширюється на тих, хто постраждав безпосередньо після вибуху, отримав інвалідність при усуненні наслідків і ліквідуванні завалів, або отримав інвалідність внаслідок втрати годувальника після аварії ЧАЕС.

Кожному, хто бажає або має намір отримати статус інвалідності ліквідаторів ЧАЕС не обходимо звернутися до органів місцевого самоврядування або в відділення соціального захисту праці, щоб уточнити статус, права і можливості. При зверненні до Пенсійного Фонду буде розглянута доцільність перерахунку пенсії.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.