Меню

Перехідні положення податкового кодексу України на 2022 рік по розділам

Українське податкове законодавство щорічно зазнає певних змін. Велика частина яких пов’язана з оподаткуванням. Справжній рік не став винятком. Підтвердженням тому є податковий кодекс України 2022 зі змінами. Візуально ознайомитися з ними можна з урядових сайтів. Сьогоднішні нововведення знаходяться у відкритому доступі.

Податковий кодекс України 2022-основні зміни

Аналіз законодавчих документів дозволив зробити висновки, скласти список вступили в силу і очікують законодавчих податкових змін.

Звітність іноземних компаній

Власникам або особам, які контролюють іноземні компанії без статусу юрособи в 2022 році доведеться здавати фінансову звітність, в деяких ситуаціях проводити оплату податку з прибутку, отриманого в Україні.

Перший звіт за результатами 2022 року повинен буде наданий контролюючим органам у 2021 році. Якщо цього року іноземна компанія була продана, куплена або ліквідована, звітність до податкових органів повинна бути надана не пізніше 60 діб з моменту проведення операції.

Ефективне управління

Компанія іноземного походження може бути визнана податковим резидентом при підтвердженні ефективного управління. Під ним мається на увазі:

 • управління персоналом і банківськими операціями;
 • ведення звітності: бухгалтерської та управлінської;
 • регулярне проведення нарад на території України (їх кількість має бути більшою в Україні, ніж в іншій державі);
 • практичне управління з певними рішеннями щодо проведення діяльності на території України;
 • наявне здійснення управління підприємством.

При наявності та підтвердженні зазначених умов компанія може розраховувати на переваги з боку держави.

Зміни в ПДВ

Якщо нерезидент надає фізособам на території України послуги електронного характеру і сума проведених операцій за рік не більше 1000000 грн., законодавством передбачена обов’язкова реєстрація таких осіб.

Аналізуючи перехідні положення ПК України стало відомо, податок не є новим. При цьому в кожній окремій країні сума ліміту для реєстрації обов’язкового характеру різна. Під електронними послугами українські законодавці розуміють:

 • надання варіантів газет, текстів, журналів в електронному вигляді з наданням доступу до графіки, фоторесурсів та інших каталогів у світовій павутині Інтернету;
 • послуги розважального, інформаційного та комерційного характеру з ынтернет-ресурсыв, обслуговування дистанційним та іншими методами.

Адресою постачання послуг є місце, з якого платник податків надає послуги.

Читайте також:  Налог на недвижимое имущество на 2021 год в Украине

Також у 2022 році набули чинності зміни, згідно з якими скасовується 20%-ва сплата податку на прибуток при замовленні у нерезидентів послуг з виготовлення та розповсюдження реклами.

РРО для ФОП

У році, що наступив платники податків 2-4 груп в обов’язковому порядку при наданні послуг повинні користуватися РРО. Зміни стосуються підприємців, які мають безпосередній контакт з покупцями та клієнтами. Нововведення торкнуться готельного бізнесу, громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, інтернет-магазинів.

Податкова амністія

Скористатися податковою амністією, якою можна скористатися одноразово, при певних умовах. Застосувати знижену ставку можна буде до 1 вересня 2022 року. Замість законодавчо встановлених 9% ставка буде знижена до 7%.

Інші законодавчі зміни

Наприкінці 2021 року новий податковий кодекс України за розділами передбачає зміни до законопроекту 5376, в яких обумовлені Спеціальні норми і вимоги до оподаткування айтішних компаній. Нововведення стали діяти з 1 січня цього року. Основними з них є наступні:

 • резидентам Дія.City, хто співпрацює з підприємцями на спрощенці обмежується кількість операцій з придбання товарів та надання послуг;
 • Дія.City у новому році може обирати, працювати за системою оподаткування з податком за ставкою 18% або використовувати спецрежим оподаткування на капітал, який буде виводитися зі ставкою 9%;
 • резиденти Дія.City можуть залучати до робіт айтішників за допомогою укладення офіційного трудового договору або контрактів;
 • до зазначеної категорії айтішників застосовуватимуться пільгові тарифи оподаткування: 5% – ПДФО; 1,5% – військовий збір; ЄСВ 22% від мінімалки.

Також є інші нюанси, що вимагають вивчення законодавства айтішниками. Для цього законодавці пропонують завантажити податковий кодекс України на 2022 рік.

Резюме

Законодавчі податкові зміни 2022 носять кардинальний характер. Велика частина змін стосується підприємців, що мають прямий контакт з покупцями, іноземних компаній і айтішників. У порівнянні з європейськими та іншими закордономи країнами, український Податковий кодекс вважається щадним. При цьому не виключено, що до кінця року можуть бути введені інші законодавчі нововведення.

Читайте також:  Як рахувати ПДФО у 2021 році в Україні?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.