Меню

Ставка податку на землю 2020 року

У Податковому кодексі (далі – ПК) є декілька відрахувань, важливих для держави. Одним з них являються ставки земельного податку на 2020 рік.

Це податок, який сплачується за використання земельних надр, є головним прибутком державної скарбниці. У разі якщо земля не є приватною власністю, сплачувати податок за користуванням землею повинні усі юридичні та фізичні особи.

Монети на зеленій травці

Грошова оцінка земельних надр

Процедура грошової оцінки землі необхідна для проведення таких маніпуляцій як дарування, передача для користування в інші руки та деякі інші. Документація розробляється спеціалістами та затверджується представниками місцевого самоврядування.

Сплата податку – це самостійна складова процедури. Зарахування грошей проводиться на рахунок місцевого бюджету. Під оподаткування попадають юридичні та фізичні особи, які мають власну земельну ділянку, тимчасову, або паї.

Більшість такої землі є державною та комунальною власністю.

Податок на землю 2020 для юридичних осіб та фізичних

Податок на землю 2020 для фізичних осіб, які мають власну ділянку землі обов’язків. Таки правило діє також інших осіб Наприклад, податок на землю 2020 для юридичних осіб сплачується якщо вона в оренді та використовується для здійснення підприємницької діяльності з метою здобування прибутку..

земельний налог в Україні

Поряд з цим існують випадки, коли можна не сплачувати податки. Вони прописані в ПК України. Наприклад, податок на землю може не сплачуватися для таких категорій українців:

 • інвалідів 1 та 2 групи (при умові підтверджуючої довідки);
 • учасників та постраждалих від аварії на ЧАЕС;
 • ветеранів війни;
 • родинами з 5 та більш дітьми.

Згідно з ПК обмеження діє для осіб, які проводять діяльність з садівництва на ділянці не більш ніж 0,12 га, для приватного будівництва показник не повинен перевищувати 0,10 га.

Читайте також:  Военный сбор в 2021 году в Украине

За землю не платять державні підприємства та платники єдиного податку 4 групи, що займаються сільськогосподарською діяльністю. Ознайомитись з усіма випадками можна вивчаючи Податковий кодекс. При цьому треба знати, що рішення про встановлення ставок земельного податку приймається органами місцевого самоврядування.

Звіт про сплату земельного податку

Податок на землю також має свою звітність. У 2020 році особливих змін не відбулося. Скоріш за всього складання та подання залишиться такими самими, як і у 2019 році.

 1. Форма подачі звітності не змінилася, однакова як для земельного податку, так і для оренди землі.
 2. Юридичні та фізичні особи можуть подавати звітність в паперовому та електронному вигляді.
 3. Якщо особа має два виду стягнення, вона повинна подавати 2 різні декларації, оскільки вони мають різні коди класифікації бюджету.
 4. При наявності декількох ділянок декларації також будуть подаватися окремо.

Фізичні особи у 2020 році не повинні подавати звітність, оскільки ставка податку на землю 2020 нараховується контролюючою службою, яка надсилає особі повідомлення про це.

Строки сплати податку на землю

Терміни звітності на змінилися. Вони такі самі, як і у 2019 році. Податок на землю може сплачуватися особою за цілий рік одноразово або щомісячно.

Підприємець чи фізична особа вибирає самостійно термін сплати податку. При цьому формула розрахунку земельного податку для кожного періоду незмінна.

Що буде з ринком землі в Україні

Якщо особа вирішила сплатити гроші одноразово, вона повинна це зробити до 20.02.2021 року. Якщо звіти будуть подаватися щомісячно, сплата податку проводиться протягом 20 діб з моменту закінчення звітного періоду.

Також не треба виключати випадки зміни бази оподаткування та введення нових нормативів та формул розрахунку сплати земельного податку. Якщо таке сталося, особі рекомендовано заздалегідь попіклуватися про заповнення декларації та іншої звітності відносно земельної ділянки

При виникненні проблемних питань підприємець чи фізична особа має звернутись за консультацією у державні органи з метою отримання безкоштовної консультації. Усі зміни з законодавства та роз’яснення до них публікуються на офіційних сайтах та в інформаційних джерелах.

Читайте також:  Ставка знижується поступово, бо вважати ПДФО у 2023 році в Україні.

Формула розрахунку земельного податку

Ставки земельного податку у 2020 року не змінилися, вони залишилися на рівні 2019 року:

 • для сільськогосподарських угідь, які використовувалися для сінокосів – 0,1% грошової оцінки за нормами;
 • для сільськогосподарських угідь, які використовувалися для насаджень протягом не більш ніж 2 роки – 0,03%.

Для вказаних території діє єдина ставка. Ознайомитись з винятками можна з Податкового кодексу.

Що відомо про індексацію грошової оцінки?

Офіційні пояснення про індексацію грошової оцінки були надані представниками державного земельного кадастру дуже давно. З їх слів розмір індексації відносно земель становить 100%.

Вказані коефіцієнти можна знайти на офіційному сайті служби. Проведення індексації грошової оцінки є автоматичною процедурою, тому не потребує індивідуального розрахунку.

Грошова оцінка земельної ділянки у разі продажу

У разі продажу власником земельної ділянки припиняється сплата податку. Якщо договір куплі-продажу був складений у травні, остання сплату податку повинна була пройти у квітні.

Починаючи з іншого місяцю проблемами як розрахувати земельний податок, буде займатися інша особа. При подачі річної звітності, перший власник повинен зробити в декларації необхідні помітки стосовно продажу ділянки.

Усі операції стосовно продажу землі обов’язково фіксуються нотаріусом. Контроль виконання правильності продажу ділянки покладається на нотаріуса та спеціалістів, діяльність яких пов’язана з земельними ресурсами.

Пересвідчитися в правильності складання документації можна завдяки Публічної кадастрової карти, яку можна знайти в інтернет-мережі.

Орендна плата за земельну ділянку державної/комунальної власності

Податок на землю у разі оренди здійснюється згідно з нормами діючого законодавства яким передбачені граничні нормативи. Орендна плата не може бути:

 • менш законодавчо встановленого розміру земельного податку для земель, зазначених у статті 228 ПК;
 • понад 12% нормативно грошової оцінки, встановленої у статті 288 ПК (виняток: орендна плата може бути більш вказаного показника, якщо земля була надана на умовах конкуренції);
 • плата за гірські земельні ділянки не може бути більш ніж податок за пасовища.

Складання документу на оренду комунальної чи державної земельної ділянки орендар несе власну відповідальність за своєчасну сплату податку.

У разі припинення чи розірвання умов договору, земельна ділянка повертається за умовами, вказаними у договорі. Орендар сплачує податок за період фактичного користування землею.

Якщо термін договору закінчився і орендар не отримав ніякого письмового повідомлення від комунальної чи державної установи, податок на землю сплачується згідно з умовами попереднього документу. Річна сума податку не може бути менш, ніж вказана у статті 288 ПК.

Ринок землі в Україні по областях

Ігнорування сплати податку тягне за собою адміністративне покарання у вигляді штрафних санкцій.

Читайте також:  Нові штрафи за порушення ПДР в 2022 році

Хто сплачує за землю, якщо вона в суборенді?

Плата за землю є обов’язковим різновидом податку. Підставою для його нарахування є власна документація або договір оренди.

Сплачувати гроші повинен орендодавець. Крім цього, він має право на складення документу суборенди по цільовому призначенню. Умови суборенди не повинні суперечити умовам договору оренди.

Документ складається за допомогою юриста та закріпляється печатками. При цьому сплата суборенди не може бути більшою за суми, вказаної в основному договорі оренди. Сплата землі у такому разі проводиться останнім орендарем, про що вказано в нормах законодавчих актів.

Резюме

Користування державною, комунальною землею, та ділянками на інших умовах підлягає обов’язковому оподаткуванню. В наступному 2020 році змін у податковому законодавстві не передбачається. При цьому слід зрозуміти, що в складному економічному становищі зміни можуть виникнути в будь-який момент.Не глядачі на це, кожна фізична чи юридична особа повинна володіти знанням діючого законодавства, правильно заповнювати декларацію та своєчасно подавати звітність.

У 2020 році передбачені винятки, згідно з якими окремі особи можуть не сплачувати податки за користування землею, або мати пільги. Ознайомитись з ними можна на офіційних сайтах пов’язаних з земельними ресурсами або здобув консультацію у податкових органах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.