Меню

Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2019 році

Дуже велика частка жителів України – це люди пенсійного віку. Водночас пенсіонери є найбільшою соціально незахищеною категорією громадян. Річ у тім, що особи похилого віку у більшості випадків не можуть заробляти собі на життя, але їм треба якось купувати ліки, їжу й одяг, сплачувати комунальні послуги, тощо. Оскільки пенсій зазвичай не вистачає на всі потреби, деякі особи все ж не спішать покидати свою посаду та продовжують заробляти гроші чи перебиваються якимись підробітками. Останнім часом часто йде мова про те, яка буде пенсія працюючим пенсіонерам в 2019 році в Україні. Очікується, що впроваджувана пенсійна реформа повинна значно покращити якість життя пенсіонерів, що продовжують працювати, а нещодавно прийняті закони й взагалі дозволять значно збільшити пенсійні виплати.люди пенсійного віку

Чого взагалі чекати у 2019 році?

Для початку треба згадати про так звану зрівнялівку. Річ у тім, що представники уряду прийняли рішення про зменшення розриву у сумах мінімальної та максимальної пенсії.  В результаті грошове забезпечення пенсіонерів у будь-якому випадку перевищувати рівень прожиткового мінімуму. Очікується, що всі пенсії прийдуть до якоїсь загальної планки, однак поки це зробити неможливо через купу складнощів. Перерахунок буде обов’язковою процедурою, але формула перерахунку пенсії особливих змін не зазнає. Саме тому все відбуватиметься так, як це було раніше.

Також варто загадати про скасування спеціальних видів пенсійних виплат. Саме такі виплати надавалися чиновникам, суддям та депутатам. Зекономлені кошти підуть на реформування галузі та підвищення соціальних допомог іншим громадянам похилого віку. Прем’єр-міністр України повідомляв, що у 2019 році на фінансування галузі буде виділено щонайменше 150 мільярдів гривень. Важко сказати, чий дійсно у держави вистачить ресурсів на такі витрати. Якщо все пройде гладко, то це дозволить хоч трохи підняти пенсійні виплати усім категоріям осіб похилого віку.Чого взагалі чекати у 2019 році

На що чекати держслужбовцям, що виходитимуть на пенсію?

Згідно з останніми новинами, влада поки не планує скасовувати певні обмеження для держслужбовців, що існували вже протягом багатьох років. До того ж деякі експерти вважають, що обмеження пенсій працюючих пенсіонерів – це цілком вірне рішення. Серед обмежень варто виділити:

  1. Правила для депутатів Верховної Ради України та прокурорів. Якщо ці особи після виходу на пенсію захочуть й надалі займати свої посади та продовжувати працю, то вони будуть автоматично позбавлятися пенсійних нарахувань.
  2. Те саме стосується й суддів, хоч для них є граничний вік, коли після якого займати посаду судді вже не дозволяється.
  3. Особи, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС не будуть отримувати стандартні нарахування, якщо займають керівні посади.

Але зовсім інші правила діють у тому випадку, коли особа повертається не на державну службу, а виходить на звичайну роботу. В такому випадку їй гарантується не лише пенсія, а й заробітна плата. Тож тоді людина може отримувати підвищений прибуток. Окремо варто згадати про те, що державні службовці, які перестали працювати до 2016 року, отримуватимуть свої виплати за сатримиправилам. Але якщо виплати оформлювалися вже після цього року, то вони нараховуватимуться згідно з усіма новими положеннями та умовами. підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2019 році хоч і відбуватиметься, але невідомо, чи підпадатимуть виплати під процедуру осучаснення.

Читайте також:  Коли підвищать пенсії в 2020 році?

Взагалі тепер розмір пенсійних виплат дуже сильно залежатиме від того, коли людина перестала працювати. Виходить, люди просто були розділені на два категорії Різниця полягає в тому, що першій категорії осіб виплати нараховуватимуться згідно з положеннями старих законів, без якихось змін. Що стосується держслужбовців, які декілька років тому вийшли на пенсію чи лише планують це зробити, то для них нарахування відбуватимуться відповідно до закону №1058. Однак такі зміни не вплинуть на категорії громадян, що мають право на отримання спеціальних видів пенсійних виплат. До цих категорій громадян відносяться інваліди усіх груп, а також постраждалі внаслідок бойових дій чи аварії на ЧАЕС, тощо.

В деяких випадках трапляється так, що людина має право на отримання декількох видів виплат, через стан свого здоров’я або специфічні умови. Тоді доводиться обирати один вид нарахувань. Зазвичай це відбувається автоматично й обирається той вид виплат, які становить більшу суму. Знову ж, нові положення ніяк не стосуватимуться тих громадян, які вже давно оформили свої пенсії.

Також пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2019 році може бути відновлена після припинення праці й для цього при поданні заявки не потрібно мати при собі якісь особливі документи. Зазвичай уся необхідна інформація уже міститься в особовій справі особи похилого віку. Ці справи знаходяться безпосередньо у базі Пенсійного фонду, а тому достатньо просто подати заявку.Певні покращення для людей похилого віку

Певні покращення для людей похилого віку, що продовжують працювати

Завдяки реформі відбувалися певні покращення для працюючих пенсіонерів. Їх суть полягає в тому, що скасовується додатковий податок на зарплату для працевлаштованих осіб похилого віку. Це означає, що влада припинить забирати десь 15% від зарплати особи, а кожен пенсіонер нарешті отримуватиме свої виплати у повному обсязі. На перший погляд здається, що це не дуже значуще покращення, але насправді це зовсім не так. Ще буде обов’язково проводитися перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам при звільненні.

Читайте також:  Підвищення військових пенсій в 2018 році в Україні

Нещодавно прийнятими законопроектами встановлюється, що розмір соціальних нарахувань повинен бути в обов’язковому порядку більшим за рівень прожиткового мінімуму. Тут варто згадати, що бюджетною резолюцією встановлюється триразове зростання прожиткового мінімуму щороку. Наприкінці 2019 року він в середньому становитиме 2000 гривень. Навіть це стане чинником для росту грошового забезпечення громадян. Влада неодноразово обговорювала й граничний розмір нарахувань. Він не повинен становити понад 10 прожиткових мінімумів. Проте конкретного рішення з приводу цього питання не було прийнято.  зазначити, що відтепер пенсії не можуть бути нижчими від встановленого законом прожиткового мінімуму.

Згідно з останніми новинами виплата пенсії працюючим пенсіонерам в Україні відбуватиметься так само, як непрацюючим особам. В обох випадках буде роль грати вік виходу на довгоочікуваний відпочинок. Якщо людина має стаж понад 25 років, то вона може запросто полишити працю у 60 років. За умов наявності стажу, який складає від 15 до 25 років треба буде працювати до 63 років. Ті люди, стаж який не перевищує 15 років повинні будуть працювати до 65 років. В результаті для визначення розміру пенсію треба буде усього лише взяти суму середньої зарплати за останні три календарних роки, коли людина працювала й помножити на індивідуальний коефіцієнт та на коефіцієнт страхового стажу. Коефіцієнт страхового стажу в більшості випадків дорівнює одиниці, а от індивідуальний коефіцієнт треба вираховувати. Він являє собою відношення пенсії, що нараховувалася до отриманих особою величин.

Всі чекають на осучаснення пенсії працюючим пенсіонерам. За попередніми даними ця процедура стосуватиметься щонайменше декількох мільйонів людей. Це призведе до підвищення рівня грошового забезпечення осіб похилого віку. Такі зрушення дійсно є доцільними, бо вони дозволять збільшити суму пенсійних виплат, яких зараз особам похилого віку дійсно не вистачає. Не важко здогадатися, що пенсіонери працюють вимушено, бо треба хоч на щось жити. Додатково їм нараховуватиметься індексація, згідно з положеннями чинного законодавства. Однак вона усього лише зберігатиме реальний прибуток громадян, не являючи собою якусь дійсно велику надбавку.

Інші питання

Як вже згадувалося раніше, були переглянуті податки, що встановлювалися для працевлаштованих громадян похилого віку та деякі з них вирішили скасувати. Раніше податки забирали щонайменше 10% від доходу особи. Тож оподаткування пенсії працюючим пенсіонерам у цьому році відбуватиметься трохи інакше.

Читайте також:  Пенсионный возраст в Украине на 2021 год

Варто розуміти, що певні положення реформи не можуть бути впроваджені одразу. На це треба витратити чимало зусиль, часу та коштів. А тому реалізація реформи буде в загальному розтягнута на щонайменше п’ять років. Але врешті решт усі зміни повинні будуть покращити рівень життя не тільки звичайний, а ще й працевлаштованих пенсіонерів. Україна має стати державою європейського зразка, а в таких країнах пенсіонери мають дійсно гідний рівень життя та гідні соціальні нарахування. Здебільшого зміни можна буде реалізувати тільки в тому випадку, якщо влада зможе залатати дірки у Пенсійному фонді.

Влада й досі не прийняла рішення щодо громадян, які продовжують проживати на окупованих територіях та не мають змоги переїхати в інші регіони країни. А тому перерахунок та інші зміни для цих громадян не відбудуться, бо немає чіткої бази громадян та доступу до неї в цих регіонах. Тому щоб уникнути шахрайств та будь-яких махінацій.

Можна зробити висновок, що поступово відбуваються покращення. Наприклад, зменшуються утримання з пенсій працюючих та росте розмір самих виплат, проводиться їх перерахунок. Водночас впроваджуються не такі гарні зміни, як хотілося б. Чого варте лише зростання планки пенсійного віку, в результаті чого люди полишатимуть працю мінімум в 65 років. Саме тому експерти й аналітики часто кажуть, що нова система хоч і краща за попередню, але вона далека від ідеалу.для працевлаштованих громадян похилого віку

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.