Меню

Підвищення посадових окладів педагогам у 2020 році

Попри обіцянки «нової» влади та президента особисто, ціни як на продукти харчування, так і на комунальні послуги та іноземну валюту в країні в новому році так і не зменшились.

Преподаватель на фоне доски

Разом із тим, заробітні плати в приватному секторі помітно збільшуються, а тому працівників бюджетної сфери природно цікавить питання: якими є будуть посадові оклади на 2020 рік в Україні.

Що представляє собою ЄТС?

Говорячи простими слова, ЄТС – це система обчислення окладів для працівників бюджетної сфери. Вона служить певного роду і системою мотивації, адже кожен працівник заздалегідь знає чого може досягти за умови, якщо отримає хорошу освіту та старанно виконуватиме свої обов’язки.

Окрім цього, така система є свого роду захистом від «домовленостей» та корупційних схем, адже посадові оклади державних службовців на 2020 рік встановлюється для працівників усіх областей та структур, де б вони не працювали.

Варто зазначити, що тарифна сітка є рекомендованою для використання, однак, не обов’язковою для усіх структур. Так, в деяких сферах державного фінансування можуть відбутись зміни. В 2018-му році, наприклад, було розпочату реформування системи оплати праці в медичній галузі.

В новому році кардинальні зміни в цьому плані повинні відбутись і в освітян. Підвищення посадових окладів педагогам у 2020 році відбудеться на основі іншої системи.

Структура сітки

ЄТС містить 25 розрядів. По суті, це рівні працівників, яким відповідає та інша посада. Для кожного із розрядів урядом передбачається свій коефіцієнт.

Останній є числом-множником, на котрий збільшується найменша в таблиці сума. Окрім цього, таблиця вміщує і конкретні суми для нарахування працівнику з тим чи іншим розрядом.

Суми, що містяться в ЄТС, змінюються кожного року. Вони залежать від багатьох чинників, зокрема й від:

 • рівня економічного розвитку країни в цілому;
 • середньостатистичних заробітних плат на ринку;
 • запланованих премій тощо.
Читайте також:  Зарплата педагога в 2020 году в Украине
Изменения оклада педагогов

Розраховують оптимальний рівень окладів паралельно два міністерства – соц.політики та мін.фін. На спільному засіданні уряду, чиновники  приходять до спільного рішення та подають його в рамках закону про бюджет на затвердження парламенту.

Таблиця посадових окладів

Загальна кількість розрядів, відповідно до котрих здійснюється нарахування основної частини заробітної плати, становить 25. Кожен наступний «рівень» передбачає збільшену, як мінімум на 0,9% суму.

Мінімальний та водночас базовим вважається перший розряд. Він є важливим соціальним показником та дає зрозуміти скільки потенційно можуть заробляти громадяни в країні. Варто детальніше розповісти про суму, на яку можуть розраховувати працівники з тим чи іншим «рівнем».

 • 1-й. Оптимальна сума на 2020-й рік для цього базового розряду встановлювалась ще в 2018-му році, але затверджувалась в рамках прийняття державного бюджету парламентом напередодні нового року. «Мінімалка» для «початківців» (бо, як правило, такий розряд присвоюється особам, із мінімальним досвідом та неспецифічною роботи) впродовж всього року буде становити 2073 грн. Як зрозуміло, коефіцієнтом в цьому випадку буде цифра 1.
 • 2-й. Щонайменше 2260 грн. кожного місяця зможу використовувати на власні потреби працівники, теж базового, першого рівня.
 • 3-й. Від 2446 грн. отримуватимуть за виконання своїх обов’язків ці працівники. Їхній «множник» збільшується ще на 0,9 і становить 1,18.
 • 4-й. Сума, яку уряд передбачає для бюджетників із таким рівнем, зупиняється на цифрі 2633 грн. Збільшувати найменші суми у таблиці доведеться бухгалтерії у 1,27.
 • 5-й. Як дає зрозуміти таблиця посадових окладів, претендувати працівники бюджетної сфери із п’ятим розрядом можуть хіба що на 2819 грн. окладу. Звісно, це не означає, що в нихз не буде премії чи інших різновидів до рахувань. Збільшення здійснюється на 1,36.
 • 6-й. На суму у 3006 грн. за відпрацьований календарний місяць мають нагоду претендувати усі, хто погодиться на посаду із 6-м розрядом. Основна цифра для обрахунку – 1,46.
 • 7-й. Не буде нараховуватись спеціалістам 7-го розряду менше, аніж 3192 грн. Для обчислення необхідної суми, доречно застосовувати коефіцієнт 1,54.
 • 8-й. Оклад у розмірі 3400 грн. передбачає держава для фахівців із цим рівнем. Претендувати на нього можуть, наприклад, вихователі, вчителі-початківці, певні категорії медиків. Тобто ті, які для виконання своїх обов’язків повинні мати освіту та виконують певну спеціалізовану роботу. Множником в такому разі стає 1,64.
 • 9-й. Збільшивши мінімальну ставку в списку у 1,73, дізнаємось «заробіток» дев’ятого рівня – 3586 грн.
 • 10-й. Витрачати на свої потреби понад 3773 грн. матимуть згоду в новому році ці працівники. Визначити це можна, використовуючи для обрахунку множник 1,82.
 • 11-й. Тарифна сітка посадових окладів передбачає для фахівців, що в своїх кар’єрі досягли 11-го рівня, 4084 грн. Нарахування будуть здійснюватись, використовуючи 1,97.
 • 12-й. По суті, це перший рівень, котрий виходить на межу мінімальної заробітної плати, адже місячна сума становитиме 4395 грн. В такому разі множником стає цифра 2,12. Відтак, розраховувати на до рахування не варто.
 • 13-й. У 2,27 рази більше за працівників першого рівня будуть отримувати «тринадцяті». Місячний дохід для них зупиниться на рівні 4706 грн.
 • 14-й. Посадові оклади за ЄТС в Україні для такого рівня не зможуть завдяки затвердженому бюджету, становити менше, аніж 5017 грн.
 • 15-й. Очікувана сума для такого рівня становитиме від 5348 грн. Не складно її обчислити, якщо використовувати запланований коефіцієнт – 2,58.
 • 16-й. Від 5784 грн. можуть використовувати у місяць спеціалісти з рівнем 16. Як правило, дослужитись до такого можуть особливо професійні працівники, котрі виконують складну роботу. Множник для них – 2,79.
 • 17-й. Не зможуть бухгалтера нарахувати для такого працівника менше, аніж 6219 грн. В його випадку, міні малка першого  розряду буде автоматично збільшуватись рівно втричі.
 • 18-й. Розрив між окладами попередніх рівнім стає більшим. Це забезпечує, відповідно, і більшу суми для нарахувань. Ще майже на пів тисячі гривень більше отримуватимуть працівники рівня. 6654 гнр. – сума для них.
 • 19-й. На 3,42 потрібно множини найменший оклад. Не важко здогадатись, що результат для отримання становить 7090 грн.
 • 20-й. З 20-го рівня, як правило, розпочинаються посади, керівників, зокрема тих, хто завідує науковими інститутами, виконує специфічну чи управлінську діяльність. Звісно, їхні зарплати куди більші, аніж у спеціалісті нижчих рівнів. Як мінімум 7546 грн. повинно бути нараховано фахівцю. Основий множник – 3,64.
 • 21-й.  Підвищення посадових окладів бюджетникам у 2020 році передбачає суму для чиновника із таким рівнем – 7981 грн. Множити достатньо на 3,85.
 • 22-й. 8416 грн. – гарний оклад для всіх тих, хто обіймає посаду такого високого рейтингу. Для обрахунку застосовується 4,06.
 • 23-й. За місяць чиновники із таким рівнем зможуть мати аж по 8852 грн. Основним коефіцієнтом, котрий передбачив для них уряд, є цифра 4,27.
 • 24-й. Керівники окремих напрямків, установ, котрі беруть на себе найбільшу відповідальність, можуть досягти такого рівня. Для високо посадовця передбачається оклад в розмірі від 9038 грн. Множення в такому випадку здійснюється на 4,36.
 • 25-й. Цей рівень є найвищим у сітці, а тому, так само як перший, є важливим показником економічного рівня країни та становища працевлаштованого населення. Максимальний коефіцієнт, передбачений бюджетом та урядом, становить 4,51. Відтак, максимально великий оклад працівника бюджетної сфери може становити протягом всього нового року 9349 грн.

Для кращого розуміння змін в країні, посадові оклади на 2020 рік в Україні варто доповнити статистикою попередніх років. Найменше, на що можна було розраховувати у 2019-му році, це 1921 грн., у 2018-му – 1762 грн. Максимум 2019-го – 8664 грн., 2018-го – 7947 грн.

Недосконалість української тарифної системи

Затверджена ЄТС зазнає постійної крити як з боку населення, так і з боку бухгалтерів та фінансистів, фахівців з трудового законодавства.

Читайте також:  Підвищення зарплати депутата міської Ради у 2021 році в УкраїніУся справа у тому, що запропонований урядом оклад для перших одинадцяти розрядів є меншим за мінімальну зарплату – іншу важливу соціальну величину.  Відтак, бухгалтерія кожної установи, обчислюючи оклад працівників, також визначає і суму доплати для тих, хто отримує менше «міні малки».

Варто нагадати, що найменша зарплата, котру допускає уряд, становить 4173 грн.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.