Меню

Підвищення військових пенсій в 2022 році в Україні

Плановане підвищення військових пенсій в 2022 році в Україні повинно статися обов’язково. Також очікується індексація військових пенсій поряд з індексацією окладів за присвоєні військові звання і займані посади військовослужбовцям, які продовжують професійну діяльність. Розмір індексації може скласти 4%. Важливо відзначити, що відбудеться перерахунок військових пенсій в автоматичному режимі.

Підвищення військових пенсій в 2022 році в Україні

Зміни для військових пенсіонерів у 2020 році

Згідно з останнім рішенням Володимира Зеленського і Мінфіну, в 2021 році, крім підвищення розміру військових пенсій, очікуються й інші зміни:

  • для пенсіонерів, які отримують другу пенсію – у січні;
  • для громадян, яким виплачують надбавки за групу інвалідності через отримання травми на службі, за утриманця, у віці 80 років і старше та інші – у квітні;
  • чинним військовослужбовцям проіндексують оклади за військовими званнями та посадами – у жовтні.
Підвищення військових пенсій в Україні

Законодавчі нововведення знаходяться на розгляді ВР у сирому вигляді. Саме тому про остаточні суми військових виплат нікому не відомо.

Шляхи підвищення

Чинне законодавство передбачає, що підвищення пенсій військовим може проводитися плановою індексацією, розмір якої буде прийнято на засіданні ВР і передбачає 4% в жовтні 2022 і 2023 року. Однак в останніх новинах про військову пенсію з 1 січня 2022 року нічого не йдеться про підвищення військових пенсій в 2022 році в Україні  та про виконання Указу президента «про подальше вдосконалення військових пенсій», згідно з яким 2% зростання має відбуватися на початку кожного року.

До відома! Зазначену інформацію не можна вважати достовірною. В інтернет-джерелах є ряд інших, протилежних відомостей, одними з яких є відсутність грошей у бюджеті на підвищення пенсій військовим. Саме тому блогери впевнені, що підвищення пенсій військовим у 2022 році не відбудеться.

Читайте також:  Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2021 році в Україні

Пільги для військових

Державою передбачені деякі преференції для колишніх військовослужбовців та членів їх сімей. Термін служби повинен бути більше 20 років, тільки в такому випадку будуть надані пільги.

  1. Податкові пільги – військові пенсіонери звільняються від виплати податку за житлоплощу і від податку на земельні ділянки в його володінні.
  2. Комунальні послуги – ЖКГ зменшує вартість своїх послуг удвічі. Під цю пільгу підпадає вивезення сміття, прибирання, потреби будинку, в якому проживає пенсіонер.
  3. Транспорт – зменшення вартості проїзних квитків на маршрутах громадського транспорту. Пільги надаються за рішенням місцевої адміністрації.
  4. Медицина – військові пенсіонери мають право на безкоштовне обслуговування у відомчих госпіталях і лікарнях, а також їм видають безкоштовні ліки і медичні препарати.
  5. Освіта – колишнім військовослужбовцям належить безкоштовне проходження курсів для підвищення кваліфікації, і вступ до деяких навчальних закладів без конкурсу.

В дійсності, кількість пільг для військових пенсіонерів більше, ніж вказано вище. Для ознайомлення з ними треба вивчати нововведення в законодавчих актах.

Резюме

Головна відмінність пенсії військових від цивільної пенсії – вона залежить не від віку, а від того, скільки років займав військовослужбовець обіймав посаду. Також вона може виплачуватися в разі, якщо службовець отримав травму, яка згодом призвела до інвалідності.

Читайте також:  Мінімальна пенсія з 1 квітня 2022 року

Заходи підтримки службовців воєнізованих структур, які вийшли на пенсію – найважливіше завдання держави. Люди, чесно захищають нашу Батьківщину, повинні бути забезпечені в старості. Саме тому президент та депутати планують переглянути пенсії для війскових в Україні в 2022 році, зробити можливе для їх збільшення.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.