Меню

Підвищення зарплати держслужбовців у 2022 році в Україні

Зарплата держслужбовців у 2022 році в Україні формується на підставі законодавчих актів. Ознайомитись з ними можна завдяки інтернет-ресурсам, тематичним форумам. Очікується, що у наступному році зміни стануть кардинальними, зарплата держслужбовців збільшиться у декілька разів.

Підвищення зарплати держслужбовців у 2022 році в Україні

Хто такі держслужбовці?

Держслужбовець – це працівник, обтяжений конкретними посадовими обов’язками, пов’язаними з діяльністю для держави. Їм може бути тільки громадянин України, який має паспорт України. Службовцю призначаються зарплата з державного бюджету країни і різні пільги відповідно до його рівня завантаженості і відповідальності.

Види діяльності в держслужбах поділяються таким чином:

 • цивільна служба, де у чиновників зарплата і пільги прямо залежать від рівня кваліфікації, від рівня займаної посади і від тривалості стажу (вони виплачуються на підставі місцевого чи іншого бюджету);
 • військова служба, де військовослужбовцям виплачуються винагороди з бюджету Міноборони;
 • правоохоронні органи встановлюють свої відомчі пільги і правила їх забезпечення за рахунок бюджету.

Повний перелік держслужбовців вказано у нормативних актах.

З чого складається грошове забезпечення держслужбовців?

Грошове забезпечення держслужбовця складається з набору показників, які підсумовуються і виплачуються щомісяця. Тут слід виділити такі позиції:

 • посадовий оклад за конкретною посадою;
 • оклад за присвоєний класний чин, або ранг;
 • надбавка до посадового окладу за вислугу років;
 • надбавка, пов’язана з особливими умовами цивільної служби;
 • надбавка фахівцям, які працюють з документами, що становлять державну таємницю;
 • премії за важливі і складні доручення;
 • щомісячна заохочувальна виплата;

Крім цього, державним службовцям покладається оплачувана відпустка і матеріальна допомога на оздоровлення (не менше окладу).

Кошти для здійснення описаних вище виплат щорічно закладаються в Державному бюджеті при формуванні фонду оплати праці держслужбовців.

Пам’ятайте, на відміну від звичайних трудівників державних і приватних компаній, державним службовцям не дозволено самостійно, через профспілку, встановлювати собі грошове забезпечення. Вони зобов’язані користуватися затвердженими законодавчими актами, в яких вказані тарифні сітки та положення.

Оплата праці державним службовцям

Порядок оплати праці осіб, який займають посади в держорганах і бюджетних установах, регламентується законодавчими актами, які в останній час мають багато нововведень.

Підвищення зарплати держслужбовців в Україні

Згідно з документами, сума щомісячної винагороди держслужбовця, також звана розміром грошового утримання, складається з постійної і змінної складових.

Читайте також:  Как выбрать качественные световозвращающие пленки для дорожных знаков в интернете магазине

Постійним показником оплати праці держслужбовця є оклад, встановлений у відповідність займаній посадою і класним чином.

До змінних показників розміру грошового утримання держслужбовця відносять:

 • надбавки, що виплачуються за вислугу років, особливі умови праці, роботу з державною таємницею;
 • премії за сумлінну роботу, виконання небезпечних завдань, тощо.;
 • щомісячне грошове заохочення;
 • матеріальна допомога.

Середня зарплата чиновників залежить від кількох ключових факторів.

 1. Встановленого за посадовою сіткою окладу, наявного класу (чину, рангу).
 2. Тривалості перебування на службі.
 3. Переліку встановлених співробітнику доплат і надбавок.

Яким буде підвищення заробітньої плати держслужбовців у наступному році буде залежить від самих робітників.

Виконання посадових обов’язків

Якщо розглядати загальний (усереднений по країні) показник грошового забезпечення чиновників, то він ненабагато вище доходу доходів середньостатистичних громадян. Але такий підхід не розкриває реального стану справ. Щоб здійснити коректне порівняння доходів чиновників, обов’язково слід врахувати такі позиції:

 • відомство (адміністрація, муніципалітет);
 • загальний дохід, усереднений по відомству, або по конкретних посадах;
 • рівень фінансування конкретної державної установи з державного бюджету (впливає на розмір надбавок, доплат, премій, що збільшують грошове забезпечення).

Кожен з визе вказаних показників вливає на посадові оклади державних службовців та розмір зарплати в цілому.

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні

Новий пілотний проект в оплаті праці державних службовців України стартував. Уряд схвалив Концепцію 2021-2022 рр. нововведення, які мають здійснитися в 2022 році передбачають підвищення держслужбовцям України.

Зарплати стануть гідними, а розмір буде залежати від посадових обов’язків і ступеня відповідальності. Сьогодні згідно зі спостереженнями працівників Держпраці новоприйняті на роботу службовці отримують мінімалку, на яку прожити гідно і прогодувати сім’ю неможливо. Настав час змінити ситуацію.

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні говорять, що на державної службі повинні залишитися нові сили, які прагнуть до розвитку і вдосконалення професіоналізму. Сьогоднішній оклад держслужбовця представляє собою 39-49 % всієї зарплати. Решта преміальних, надбавки та інші виплати нараховуються на розсуд керівника. При цьому розрахунки не всі суб’єктивні. Багато керівників упереджено ставляться до своїх працівників або переслідують корисливі цілі.

Читайте також:  Зарплата в органах місцевого самоврядування у 2021 році в Україні

Реформування змінить зарплати держслужбовців кардинально. Передбачається, що новий оклад державного службовця у 2022 році становитиме 70% від загальної зарплати, а надбавки залежатимуть від якісних досягнень та якісності виконання посадових обов’язків.

Реформування не виключає введення класифікації посад, які протягом тривалого часу практикуються в країнах ЄС. З моменту нововведень зарплата держслужбовців стане залежати від кваліфікації та рівня складності покладених на фахівця обов’язків.

Резюме

У новому 2022 році передбачається перегляд зарплати держслужбовців і внесення нововведень в законодавство. Не виключено, що розмір окладів держслужбовців у 2022 році в Україні, індексація стане причиною цього.

При наявності достатньої кількості коштів у Державному бюджеті держслужбовці стануть жити краще. Оклад по відношенню до загальної кількості виплат стане складати 70%. Решта надбавки залежатимуть від відповідального підходу працівника до виконання посадових обов’язків

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.