Меню

Підвищення зарплати держслужбовців у 2021 році в Україні

Згідно з даними наведеними в прикладахмайбутнього розвитку нашої країни на 2019 – 2021 роки, затвердженого Кабінетом Міністрів, передбачено збільшення ставки середньомісячної заробітної плати в 2021 р до рівня 12 835 грн.

Відповідно до документа, найменший рівень доходу буде підвищуватися протягом передбаченого періоду, тому цікаво розрахувати, яка зарплата держслужбовців у 2021 році в Україні очікує громадян.

Згідно проведених розрахунків, підвищення згідно з індексом споживчих цін в середньому в 2019 – 2021 роках повинен бути на рівні 6,4%.

Держслужбовці на засіданні

Даний документ не відміняє подальше проведення реформ в системі яка регулює оплату праці державних службовців.

Хочеться відзначити, що прогнозований приріст, дасть можливість вже в 2021 році підвищити показник 2013 р більш ніж на 30%.

Оплата праці держслужбовців після

Досить бурхливу реакцію бухгалтерів підприємств державної форми власності викликало прийняття Закону «Про перезавантаження влади», оскільки прописані в ньому норми є досить мудрими, і не всі вступають в силу з моменту прийняття закону. Давайте розглянемо, які нововведення діє вже зараз, а до чого потрібно підготуватися?

Вищезгаданий Закон набрав законної сили з 25 вересня 2019 р, незважаючи на це, прописані в ньому норми, стосуються впровадження системи державної служби за контрактом, почали діяти після 1 січня 2020 г. Це ж стосується і норм, що регулюють формивизначення посадової ставки для державних службовців.

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні, повідомляють, що внесені зміни до норму ст. 50 ЗУ «Про державну службу» визначає перелік складових заробітної плати, шляхом виключення з нього доплат за навантаження в зв’язку з виконанням обов’язків відсутнього працівника і виплата за понаднормову навантаження в зв’язку з виконанням посадових обов’язків за вакантною посадою.

Важливо! Чи забороняє ця норма здійснювати зазначені доплати? Відповідь – ні! Цей висновок напрошується з положень, закріплених ст. 52 Закону «Про державну службу», в якій, сказано, що виплата може бути встановлена ​​на рівні 50% окладу непрацюючого робітника.

Що стосується платні сверх заробітньої, передбаченої за виконання обов’язків співробітника який тимчасово відсутня, а так само за виконання обов’язків за вакантною посадою для держслужбовців Законом – вони залишені в силі!


При цьому особливості торкнулися можливості в кінці місяця виплати за обов’язкі роботи по тимчасово вакантній посади. Тепер воно обмежується чітким терміном і не може бути вище трьох місяців. Це варто враховувати при її нарахуванні такої доплати!

Читайте також:  Повышение зарплаты фармацевта в 2020 году в Украине

Решта складових оплати праці, наприклад надбавка за ранг, премії, остаються без збільшення (зменшення). І ще. Необхідно зауважити, що ч. 5 ст. 52 Закону доповнено компенсаціец за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.

Як доплачують?

Беручи до уваги існуючі мінімальні оклади, працівникам освіти і медицини доплати виробляються шляхом деяких надбавок.

Згідно з даними, отриманими від профільного міністерства, для викладачів тепер обов’язкове доплата в розмірі 10% від посадового окладу “за престижність” спеціальності. Також розмір окладів держслужбовців у 2021 році в Україні, індексація буде змінений, держслужбовцям доплатять за різні переробки, наприклад – за перевірку зошитів 20%, класні керівники додатково отримають 10%, завідувачі кабінетів 10% і т.д. Законодавці передбачили і додаткову виплату за стаж: більше трьох років – 10%, понад 10 років – 20 %, понад 20 років – 30% окладу відповідно.

Оклади держслужбовців в Україні

Для прикладу – зарплата викладача, який не має категорії, відпрацьованого три роки з окладом 3448 грн., З питанням належних йому доплат може в кінцевому підсумку складе 5160 грн. Для порівняння – педагог вищої категорії, який вже трудиться 20 років і має посадовий оклад в розмірі 4457 грн. – вже 6685 грн. Ще до 50% окладу, що становить від 1724 до 2229 грн викладач може отримати, якщо буде вести більше уроків. У підсумку підвищення заробітньої плати держслужбовців буде складати 7 – 10 тис.грн.

Аналогічна система надбавок існує і для медичного персоналу, що дасть можливість збільшити їх зарплати до рівня освітньої галузі. Але навіть такий розмір заробітної плати безумовно нижче середньої реальної заробітної плати по Україні.

Відзначимо, що дія Постанови КМУ №822 від 10 липня 2019 року відкладена до 01.01.2021, відповідно до якого, ставки представників навчання, вже з 2020 року не повинні складати нижче  2,5 показників ПМ, а також перераховані вище надбавки до нього (на сьогоднішній день мінімальний оклад становить – 1,73 ПМ). На 2023 рік заплановано підняття мінімального окладу вчителя до 4 прожиткових мінімумів, що в перерахунку повинно скласти близько 10 тисяч гривень.

Читайте також:  Повышение зарплаты психолога в 2021 году в Украине

Як виживає “бюджетний” народ?

Всі ми чули про таке поняття як “конверти” працівникам охорони здоров’я за “безкоштовну” медицину.

Працівники в сфері освіти додатково заробляють репетиторством, іншого шляху жити на зарплату в 6 – 9 тис. Грн., Просто немає. Розцінки за такі послуги становлять у середньому від 100 грн. / Год.

Але, на жаль, не всім працівникам бюджетної сфери доступний такий додатковий заробіток. Є наприклад архіваріуси, мистецтвознавці та безліч інших спеціальностей, які пов’язані з наданням додаткових послуг за окрему плату. Ці люди, на жаль, як і раніше, повинні виживати, навіть з урахуванням індексації зарплати. В деяких закладах буде проведене скорочення держслужбовців в 2021 році в Україні, але централізованого наказу на це немає. Такі міри робляться заради підвищення ефективності.

Але є і приємна звістка. На термін майбутніх 2 років, пролонговано здійснення ряду додаткових виплат, до яких відносяться: деяке збільшення за інтенсивність і  рішення важливихпитань.

Висновок

З настанням 2020 року в Україні почали діяти знову затверджені посадові оклади державних службовців, а також, впроваджена система укладання контрактів на певний термін з ними.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.