Меню

Підвищення зарплати пилота у 2021 році в Україні

Багато хто вважає професію пілота романтичною та легкою. Що може бути важкого у керуванні літаком, який обладнано новітньою електронікою. Більш того, це одним фактором, який приваблює людей у цю професію є заробітна плата. Так, зарплата пілота у 2021 році в Україні, становить 1,5 тисячі доларів за місяць та навіть більше. Ця цифра залежить від багатьох умов.

Протягом року уряд планує перегляд заробітної плати як військових льотчиків, так і пілотів цивільної авіації. Яким чином буде досягнуто підвищення у 2021 році представники уряду ще не відповіли.

Зарплата пілота у 2021 році

Градація заробітної плати

Зрозуміло, що не усі пілоти заробляють однаково. В Україні існує “повітряна градація” заробітної плати, на розмір якої впливає ряд факторів. Розмір грошового винагородження залежить від того яким судном керує пілот. Якщо це військовий літак, то его командир може розраховувати на більшу зарплату ніж командир судна цивільної авіації.

Але це не означає, що достатньо виявити бажання і можна буде керувати військовим літаком. Для цього кандидати мають пройти жорсткий відбір та скласти велику кількість тестів, які покажуть моральні якості та здатність швидко орієнтуватися у важких ситуаціях. Пілоти, які успішно пройшли тести та за станом здоров’я можуть керувати військовим літаком отримують фіксовану заробітну плату та надбавки до неї, в залежності від складності умов керування.

Також на розмір нарахувань впливає звання військового льотчика, та час керування літаком — мирний або військовий.

Розмір заробітної плати льотчиків в 2021 році в Україні, які керують цивільними літаками залежить від наступних умов:

  • місця роботи та престижу авіаційної компанії;
  • типу літака;
  • кількості років роботи на посаді пілота;
  • кількості годин польотів на місяць.
Читайте також:  Зарплата врача в 2020 году в Украине

У цивільній авіації також передбачені доплати в залежності від моделі та класу літака. Відповідно, чим вище клас літака, тим вище зарплата його екіпажу.

Якщо порівнювати заробітну плату у різних країнах, то можна отримати наступний аналіз.

  1. Росія. У цій країні заробіток пілота складає близько 200 тисяч рублів (а це близько 2,5 тисяч доларів), якщо авіакомпанія розташована у великому місті, наприклад, Москві або Санкт-Петербурзі. У провінційних містах льотчик отримує від 150 до 160 тисяч рублів в місяць.
  2. Китай. Труд китайського льотчика оплачується більш ніж гідно. За місяць польотів він може заробити від 14 до 16 тисячі доларів.
  3. Америка. Тут зарплата пілота одна з самих високих у світі. У середньому за годину польоту він може заробити близько 250 доларів. Якщо брати до уваги мінімально необхідні години роботи на тиждень, то за місяць американський пілот отримує 30-35 тисяч доларів.

Окрім високої зарплати пілот отримує право раніше вийти на пенсію. Це пов’язано з багатьма шкідливими факторами, з якими вони стикаються у своїй роботі.

Чи відбудеться підвищення зарплати

З 01.01.2021 року в Україні виросла мінімальна заробітна плата, відповідно до цього повинні зрости заробітні плати у всіх робітників, незалежно від сфери зайнятості, у тому числі і у робітників авіаційної сфери. Окрім того, щомісяця відбувається індексація зарплати пілотів в Україні в залежності від коефіцієнта інфляції за попередній період.

Резюме для пілота

У 2018 році міністром оборони було підписано наказ, згідно з яким встановлювалися доплати за виконання важливих завдань військовими льотчиками у зоні АТО. Розмір цієї надбавки складав 100% від посадового окладу. На сьогодні військовий льотчик отримує найвищу заробітну плату в Україні.

Читайте також:  Зарплата помічників судді у 2021 році в Україні

Що стосується подальшого підвищення, то бюджетом передбачено на 2021 рік передбачено зростання виплат пілотам, як військової так і цивільної авіації. Останні новини про підвищення зарплати пілота в Україні свідчать, що починаючи з січня місяця 201 року вони отримують у середньому 32 000 гривень. Що стосується військових, то грошове забезпечення українського льотчика зросте в середньому на 5 тисяч гривень.

Вплив пандемії коронавірусу на роботу пілотів

Пандемія вплинула на майже усі сфери діяльності негативним чином. Через карантин та закриття кордонів особливо це відчули на собі у сфері туризму та авіаперевезень. Так, згідно зі статистикою роботи світових авіакомпаній більше ніж половина пілотів залишилися без роботи. Частину цих пілотів було скорочено або відправлено у відпустку на невизначений термін. Лише мала частина змогла знайти роботи в авіакомпаніях, але на інших посадах. Деяка кількість льотчиків була вимушена шукати заробіток у зовсім іншій сфері.

Україна не стала виключенням. На питання чи буде скорочення льотчиків в 2021 році в Україні можна майже на 100% відповісти ствердно, за умови, якщо ситуація з коронавірусом не зміниться на краще.

Так “Міжнародні авіалінії України” ще у 2020 році оголосили про значне скорочення рейсів у різні куточки світу. Відповідно до цього керівництво компанії збирається скоротити витрати, щоб запобігти фінансовій кризі компанії. Скоротивши кількість рейсів “МАУ” було змушено скоротити і пілотів, які обслуговували ці рейси. Окрім того, навіть якщо скорочення не відбудеться, то пілоти все одно не будуть отримувати заробітну плату.

Це пов’язано з принципом нарахування зарплати робітникам сфери авіаперевезень. Вона нараховується не по робочим дням, а по годинах, які пілот провів фактично у польоті. Відповідно до цього чим більше годин він провів у небі за штурвалом літака, тим більше буде отриманий дохід. Прийнято, що у разі якщо вильоти літаків затримано через якісь обставини, наприклад, погодні умови або технічні несправності, то заробітна плата не нараховується. Відлік часу, з якого буде нараховуватися зарплата, ведеться з моменту зльоту літака.

Читайте також:  Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2020 роцу в Україні

Зважаючи на усі нюанси професії вона залишається високооплачуваною, але на неї немає великого попиту. В усіх великих містах, де функціюють аеропорти є необхідність у пілотах. Але зважаючи на складність освіти, її вартість та необхідність практики, знайти кваліфіковані кадри стає не просто.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.