Меню

Підвищення зарплати сімейного лікаря у 2021 році в Україні

Лікар – затребувана професія на території України та в усьому світі. Представники розвитих країн медичної галузі цінуються і отримують за свою працю чималі гроші. На жаль, цього не можна сказати про Україну.

Незважаючи на всю престижність професії, зарплата сімейного лікаря у 2021 році в Україні залишає бажати кращого. За статистикою цього 20% лікарів в Україні отримують гідний оклад за таку відповідальну професію.

Сімейний лікар в Україні

Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2021 році в Україні – з чого він формується?

О необхідності підвищення зарплати медичним працівникам президент України Володимир Зеленський заявив ще наприкінці минулого року, доручивши ВР підготувати відповідний документ. Він був опублікований навесні 2020 року у період спалаху пандемії коронавірусної інфекції.

Останні новини про підвищення зарплати сімейного лікаря в Україні повідомляють, що збільшення розмірів винагороди слід очікувати всім категоріям медиків у 2021 році.

Заробітна плата  сучасних медичних працівників складається з декількох складових:

  • розміру окладу;
  • надбавки за вислугу років і присвоєння категорії;
  • додаткової оплати, обумовленої інтенсивністю і складністю роботи;
  • дотації з коригуючим коефіцієнтами (визначається залежно від регіону).

При розрахунку суми заробітної плати береться до уваги тільки розмір окладу, який і підлягає обов’язковій індексації. Але, як показує практика, саме базова частина заробітку медичних працівників є найменшою. Основне фінансування відбувається за рахунок доплати за перероблені години і премій.

Це на даний момент і є головна перешкода. Адже за фактом індексація зарплати сімейного лікаря в Україні від ситуації з цінами на соціально-значиму групу товарів. При цьому рішення про надання додаткових виплат приймається на рівні керівництва медустанови, а не державних органів.

Порівняння зарплат сімейного лікаря в Україні

Нагадаємо, що раніше президент України вже називав різницю в розмірах окладів керівників медустанов і рядових лікарів несправедливою. Саме тому було запропоновано збільшити розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2021 році в Україні залежно від виконаних спеціалістами обов’язками.

Читайте також:  Підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2021 році

Грошове забезпечення сімейних лікарів – реальна ситуація з зарплатами

У попередньому році представники ВР заявляли про підвищення грошового забезпечення медиків. У 2021 році воно пройде поступово. На папері все виглядає правдиво.

Як воно буде в реальності – ніхто не може прогнозувати. На сьогоднішній час спеціалісти  очікують що грошове забезпечення сімейних лікарів збільшиться у січні та липні 2021 року.

При цьому віра персонал у дії депутатів зменшилася у декілька разів. Достатньо згадати ситуацію про невиплату коронавірусних у деяких українських лікарнях. Не глядачі на Указ президента деяка частина медичних робітників не отримала їх по сьогоднішній час.

Щоб вийти з важкої ситуації, керівники виконали наказ про підвищення окладу за рахунок зниження або просто ліквідації премій та інших додаткових виплат, які становили левову частку всього доходу персоналу.

Таким чином, ситуація в деяких областях країни лише посилилася. Влада заявляє, що постараються провести належне підвищення зарплати медикам в 2021 році і вирівняти доходи медпрацівників столиці областях справедливим чином.

Нагадаємо, що вперше планувалося збільшити розмір окладів медикам у травні. Через фінансову кризу зробити цього не вдалося, але в 2021 році підвищення зарплати все ж буде. Відбудеться це за рахунок процентної індексації, яка складе 5,8%.

На досягнення цілі певна сума вже виділена, в 2022 році вона буде збільшена на декілька порядків, що дозволить значно збільшити зарплатний фонд не тільки працівникам вищої ланки, але і всьому іншому медперсоналу.

Про бюджет 2021 та виділені для лікарів гроші

Фахівці очікують істотного поповнення і бюджетів місцевих фондів ОМС за рахунок додаткових перерахувань з федеральної скарбниці на цільові виплати, які передбачають витрати на зарплати лікарів. Фінансовими коштами будуть забезпечені всі суб’єкти, для цього передбачений спеціальний резерв.

Збільшення зарплати сімейного лікаря в Україні

Міністр охорони здоров’я заявив, що в цьому році грошове нагородження сімейних лікарів збільшиться обов’язково. За попередніми даними мінімалка лікарів складе 9000 грн.

Із закладених в бюджеті грошей на фінансування медицини міністр виділив саме цю суму. Тобто, більш неї розраховувати не слід. Складна економічна ситуація та пандемія стали причиною такого рішення. При запрошених МОЗ 225 млрд. грнд. на фінансування сфери медицини було виділено 123 млрд. грн.

Також були введенні нові тарифи на обслуговування пацієнтів з такими захворюваннями як інсульт, інфаркт та екстрена допомога. За обслуговування хворих з такими діагнозами український сімейний лікар буде отримувати надбавку у розмірі 300 % (аналогічна грошова сума заведена за лікування ковід-хворих). При отриманні вказаних надбавок зарплата лікаря складає біля 30 тис. грн.

Читайте також:  Повышение зарплаты бюджетников в 2021 году в Украине

У вересні Степанов говорив, що МОЗ при формуванні пропозицій по бюджету на наступний рік прописав підвищення заробітної плати лікарям до 22-25 тисяч гривень мінімум.

А за словами Дениса Шмигаля, заробітна плата українських медиків буде підвищена до європейського рівня в 2023 році, оскільки витрати на медицину складуть 5% від ВВП.

Про скорочення лікарів

Не глядячи на серйозну ситуацію з кадрами, медиків цікавить питання, чи буде скорочення сімейних лікарів в 2021 році в Україні. Із інтерв’ю міністра стало відомо, що це питання закрито, та розглядатися не буде.

Навпаки, планується забирати медиків студентів прямо зі навчальної лави. В Україні не вистачає медиків, а студенти не бажають працювати за низьку зарплату. Якщо ситуація з грошовим забезпеченням не зміниться, лікарні стануть як максимум платними.

Резюме

Ситуація з заробітною платою сімейних лікарів скрутна. Очікуване підвищення не дало бажаних результатів. Грошове забезпечення як і раніше низьке. Залишається очікувати нововведення кардинального характеру. Коли вони відбудуться – загадка, нікому невідома.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.