Меню

Підвищення зарплати стоматолога у 2021 році в Україні

Професія зубного лікаря вважається однією з найпрестижніших у світі. Розберемо, яка   зарплата стоматолога у 2021 році в Україні в залежності від стажу та кваліфікації прямо зараз.

Яка зарплата стоматолога у 2021 році в Україні

Розмір заробітної плати стоматологів в 2021 році в Україні – від чого він залежить?

Колись існувала жорстка тарифна сітка, згідно з якою Міністерством підраховувалася винагорода лікарів. Зараз у державних клініках і приватних закладах з’явилася можливість змінювати ставку, при цьому використовувати досить широкий діапазон зарплат. За рахунок цього їм нерідко вдається залучати більш кваліфікованих працівників.

Що має безпосередній вплив на зарплату стоматолога?

Стаж роботи

Початківцям стоматологам зазвичай пропонують мінімальний розмір заробітної плати стоматологів в 2021 році в Україні, незалежно від того, наскільки престижний диплом вони отримали. При цьому можна розраховувати, як мінімум, на збільшення ставки вдвічі, якщо фахівець пройшов хоча б 3 роки практики.

Сфера діяльності

Тут мається на увазі профіль лікаря. Стоматолог-ортопед і стоматолог хірург, наприклад, заробляють абсолютно різні гроші.

Категорія, до якої належить фахівець

При його затвердженні орієнтуються на підсумки атестації та професійний досвід. Важливе значення має і стаж. Розмір надбавки може становити від 20 до 30% від загальної суми окладу.

Регіон роботи

Доходи медичних працівників в віддаленому селищі, наприклад, набагато скромніше, ніж грошове забезпечення стоматолога в 2021 році у столичних фахівців Києва. Саме тому молодь після закінчення навчального закладу планує продовжувати діяльність на в селі, а в обласному центрі.

Наявність особливих умінь і навичок

Якщо у окремо взятого стоматолога є навик роботи на складному обладнанні, або він володіє якоюсь незвичайною технікою, його цінність в очах роботодавця зростає.

Зарплата стоматолога в Україні

Місце роботи

Залежно від того, працює стоматолог в державному або приватному закладі, його зарплата може істотно відрізнятися. Сьогодні авторитетом користується приватні відомі клініки на ринку стоматологічних послуг.

Крім того, значення має оснащеність установи. Якщо мова йде про заклад, обставленому сучасною технікою, тарифи на послуги можуть бути збільшеними. Відповідно, співробітникам теж платять більше.

Читайте також:  Розмір заробітної плати голови сільради в 2020 році в Україні

Важливо всім знати! Багато стоматологів, підшукуючи собі роботу, в першу чергу дивляться не на зарплату, а на оснащеність обладнанням і його якість. Ключове значення для багатьох з них має підготовка асистентів, загальні умови роботи і завантаженість.

Ставки молодих службовців

Незалежно від того, йдеться про приватну поліклініку або державний заклад, діяльність практикуючого стоматолога може об’єднувати реставрація зубів, діагностика карієсу і лікування супутніх ускладнень, а також професійна гігієна ротової порожнини і багато іншого. Якщо мова йде про інші напрямки, то для них передбачені дещо інші обов’язки. Наприклад, ортодонти займаються тим, що виправляють прикус, тоді як хірурги проводять оперативні втручання.

Багато в чому саме місце проживання визначає те, скільки заробляє стоматолог в Україні в 2021 році. Молодим лікарям зазвичай пропонують мінімальну зарплату. в таких мегаполісах, як Київ та Дніпро 35 тис. грн. та 20 тис. грн. відповідно.  У невеликому місті ця планка може бути набагато нижче, аж до позначки в 15 тис. грн та менше.

Поряд з цим, професія стоматолог є престижною. Підтвердженням тому є великий конкурс на спеціальність у навчальному закладі.

Скільки можна отримати в держустанові?

Стоматологічні центри, які знаходяться під контролем держави, зазвичай влаштовують на роботу випускників освітніх медустанов, ще не отримали практичного досвіду. Зубні техніки також можуть отримати місце в державних лікарнях. При цьому, на думку більшості медичних працівників, бюджетна стоматологія передбачає досить жорсткі вимоги якими треба примиритися. Така практика допомагає просунитися по кар’єрних сходах.

Зарплата стоматолога у 2021 році в Україні

Останні новини про підвищення зарплати стоматологів в Україні показують, преміальні надбавки у таких фахівців є фіксованими. Як було сказано раніше, зарплата в державних установах може значно відрізнятися від доходів в приватних клініках. При однаковому рівні навантаження і великому числі клієнтів приватний стоматолог на 40% більш ніж спеціаліст державного закладу.

Читайте також:  Індексація заробітної плати за січень 2022 року

Які додаткові виплати можливі?

В першу чергу, доводиться говорити про преміальні, основу яких складають сплачені відвідувачами послуги. З цієї суми береться певний відсоток, який і виплачується стоматолога. Тобто чим більше хворих встигне обслужити лікар, тим більше він отримає надбавки до зарплати.

Крім того, існують спеціальні надбавки від держави, а саме, індексація зарплати стоматолога в Україні та інші. Їх можна отримати, якщо фахівець згоден надавати будь-які додаткові послуги для пацієнтів. Це можуть бути оперативне втручання, обстеження, які не передбачені офіційно прийнятою страховкою.

Це цікаво! Стоматологи, що працюють в державних установах, нерідко надають приватні послуги на нелегальній основі. Вони не відображують втручання в документації лікарні і зазвичай обговорюються наодинці з пацієнтом.

Додаткові послуги, які не вносяться в документацію клініки, зазвичай носять рекомендаційний характер і якщо пацієнт добровільно погоджується на їх проведення, то стоматолог може їх провести. Зазвичай фахівці йдуть на такі заходи в разі, якщо їх офіційна зарплата є мізерною.

Резюме

В 2021 році зарплата стоматологів не є самою маленькою, але, затрати на закупівлю обладнання, матеріалів, навчання новим методикам потребують відповідне рішення з боку держави відносно підвищення рівня зарплати.

Сучасні стоматологи не бояться скорочення стоматологів в 2021 році в Україні у зв’язку із затребуваністю спеціальністю. Саме тому рішення щодо збільшення грошового забезпечення необхідно вирішувати на державному рівні. Інакше в країні всі лікарі стануть приватними.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.