Меню

Пільги багатодітним сім’ям в 2021 році

Відповідно до чинного законодавства сім’я визнається багатодітною при появі третьої дитини. Така кількість нужденних осіб передбачає високе навантаження на фінансові можливості батьків.

Багатодітна родна в Україні

Щоб підтримати багатодітних батька і матір, державою передбачено кілька заходів допомоги для даної категорії громадян. Які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2021 році батькам слід знати заздалегідь.

Чи багато людей користуються пільгами?

Насправді, пільгами користується лише 2/3 багатодітних сімей. Опитування, проведене українськими активістами, показало, що більше 35% сімей з дітьми в Україні не користуються своїми законними пільгами. Причина цього полягає в бюрократії, яка по сьогоднішній час є в державних установах.

Які документи потрібно подати для отримання пільг?

Перед тим як подавати папери, слід дізнатися як отримати статус багатодітної сім`ї. Для цього батькам необхідно подати заяву у відділення соцзахисту за місцем проживання.

Головним фактором, який буде врахованим при прийнятті рішення є середній номінальний грошовий дохід, в якому не сказані податки на кожну особу родини. Для отриманні пільгової категорії та відповідної грошової допомоги, доходи не повинні бути більш законодавчо встановленого ПМ. При врахуванні вказаних умов сім’ї буде видано документ про надання їй пільгової категорії.

Соціальна допомога багатодітним родинам

Розраховувати на виплати можна тільки після присвоєння статусу багатодітної сім’ї. Для отримання пільг потрібні наступні документи:

 • заява;
 • паспорт заявника;
 • довідка з місця проживання;
 • реквізити рахунку в банку;
 • реквізити рахунку в банку;
 • свідоцтва про народження дітей.

Вказаний список документів не є повним і може доповнюватися в залежності від типу пільг, на які претендує заявник.

Чи присвоюється статус багатодітної сім’ї при народження третьої дитини?

Статус багатодітної сім’ї не присвоюється автоматично. Для його отримання будь-який з батьків (або довірена особа) повинен подати відповідну заяву у державну установу. До заяви потрібно додати наступні документи:

 • довідку про склад сім’ї;
 • свідоцтво про укладення шлюбу;
 • договір про опіку або передачу дітей на виховання;
 • свідоцтва про народження дітей (якщо є діти старше 14 років, то потрібні будуть їх паспорти з копіями);
 • копію рішення суду про усиновлення;
 • паспорти батьків або опікунів.
Читайте також:  Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2020 році?

Після перевірки документів заявник може розраховувати на призначення статусу багатодітної сім’ї.

Пільги багатодітним сім’ям в 2021 році в Україні – перелік

Сім’ї зі статусом «багатодітні» можуть розраховувати на наступні пільги:

 • стандартні допомоги, пов’язані з поповненням в сім’ї: одноразова при народженні дитини, по догляду за малюком до 3 років;
 • безкоштовні або пільгові путівки на санаторно-курортне лікування або в дитячі табори;
 • безкоштовне харчування на молочній кухні для дітей до 7 років;
 • право батьків на вихід на заслужений відпочинок до досягнення пенсійного віку, так, якщо в сім’ї є три дитини, мати може розраховувати на виплати від ПФУ вже в 57 років, якщо дітей четверо – в 56 років, якщо 5 – в 50 років (для реалізації даної можливості потрібен мінімальний стаж в 15 років);
 • право на 14 днів неоплачуваної відпустки в будь-який день на розсуд батьків;
 • безкоштовне дворазове харчування для дітей з багатодітних сімей, які навчаються в школі;
 • безкоштовний проїзд по посвідченню багатодітної сім’ї на міському громадському транспорті;
 • залежно від статусу батьків або дітей можуть бути передбачені додаткові пільги. Наприклад, якщо батько вирішив стати індивідуальним підприємцем, він може не платити державне мито за реєстрацію. Якщо дитина має групу інвалідності, він має право розраховувати на допомоги, які покладаються особам з проблемами зі здоров’ям.
Посвідчення дитини багатодітної родини

Також пільги багатодітним сім’ям в 2021 році в Україні можуть бути передбачені роботодавцем-заходи підтримки прописуються в установчих документах організації. Наприклад, якщо жінка працює на державному підприємстві і йде в декретну відпустку, додатково надається до допомоги по вагітності та пологах сума, щоб підсумковий розмір виплат був не менше середньомісячного заробітку співробітниці.

Зміни у пільгах у 2021 році

На сьогоднішній час вектор розвитку країни багато в чому грунтується на соціальному напрямку. Це дозволяє судити про позитивні зміни для багатодітних сімей:

 • у 2021 року планується провести індексацію кожного виду допомоги з урахуванням інфляції;
 • виділення нових місць в яслах до кінця 2021 року – передбачувана кількість приблизно 180 тисяч;
 • виділення безкоштовних ліків дітям з рідкісними формами захворювання;
 • проведення профілактичних заходів з метою зменшення кількості дітей з інвалідністю;
 • поліпшення існуючих нормативів харчування в освітніх установах;
 • забезпечення необхідної кількості місць в ДНЗ та надання дітям з багатодітних сімей права на зарахування позачергово.
Читайте також:  Одноразова допомога при народженні дитини 2018 в Україні

Оплата комунальних послуг

Відповідно дійсних законодавчих актів передбачаються наступні пільги для багатодітних сімей в Україні:

 • знижка на квартплату 50% відповідно до встановленої норми (21 кв.м житлової площі на кожного члена сім’ї, що проживає в квартирі чи приватному домі, плюс 10,5 м на всю сім’ю);
 • знижка на купівлю скрапленого балонного газу в межах встановлених норм для побутових потреб у розмірі 50%;
 • оплата половини суми на покупку паливної сировини, якщо в будинку не передбачено центральне опалення;
 • знижка 50% від абонплати за користування стаціонарним телефонним зв’язком або за її встановлення.

Виходячи з норм ЖК України, для тих сімей, де на утриманні перебувають п’ять або більше дітей, пільги для багатодітних сімей в 2021 році передбачують позачергове надання житла. Сім’ї з 3-ма і більше дітьми першочергове претендують на житло, що надається з державного житлфонду соціального призначення.

Регулювання трудових відносин

Чинним законодавством також передбачено зниження суми податків, утримуваних із заробітної плати.

Льготи багатодітним родинам в 2021 році

Відповідно до статті 169 ПК України, при розрахунку зарплати та проведенні оподаткування особи, у якої на утриманні двоє і більше неповнолітніх дітей, повинна застосовуватися податкова пільга в розмірі 50% від суми прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи. З аналізу правової норми ст.281 ПКУ випливає, що особи, які виховують трьох і більше дітей, які не досягли 18-річчя, звільнені від сплати земельного податку.

Багатодітним матерям з дітьми у віці до 15 років в якості пільги повинен надаватися додаткова відпустка, що становить десять днів без урахування свят і вихідних. Це право гарантовано ЗУ «Про відпустки». Докладніше про пільги можна узнати набравши в інтернет-ресурсах запит «пільги мають право багатодітні родини».

Читайте також:  Дородові виплати в 2018 році в Україні

Пенсійне забезпечення сімей з 3 та більшою кількістю дітей

В якості пільги для дітей багатодітним матерям, на утриманні яких п’ять або більше дітей до 6-ти років, надана можливість дострокового виходу на пенсію. Скористатися таким правом можна тільки після досягнення 50 років і при наявності мінімум п’ятнадцяти років страхового стажу.

Багатодітний батько, який поодинці виховав 5 і більше дітей, так само як і багатодітна мати, може вийти на пенсію достроково, але після досягнення 55 років і при наявності двадцяти років страхового стажу. Чоловіки, які виховують 3 та більше дітей до 18 років, звільнені від призову в період мобілізації. Дане правило регулюється ст.23 ЗУ «про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».

Резюме

Велика сім’я – це велике щастя, на шляху до нього доведеться подолати ряд складнощів, але воно того варте! Багатодітна сім’я отримує гарантоване право на виплати матеріальної допомоги та ряд пільг. Про них варто знати, ними потрібно обов’язково скористатися, щоб вирішити ряд нагальних проблем.

Всім багатодітним мамам необхідно знати свої права. Крім того, що надаються пільги, виплачується одноразова допомога багатодітним сім’ям, за підтримки держави організовуються благодійні фонди, організації, що пропонують багатодітним малозабезпеченим сім’ям різні види допомоги. Так, зібрати документи, обійти інстанції є нелегкою справою.

Підтверджувати отриманий статус необхідно щорічно, адже за цей час в сім’ї може щось істотно змінитися, наприклад, дохід підвищиться або діти виростуть. Правилом щорічного підтвердження статусу Україна забезпечує захист бюджету від непередбачених витрат.

Це буде цікаво:

One Response
 1. Ганна 16 февраля, 2021 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *