Меню

Податок на нерухоме майно на 2018 рік в Україні

Не залежно від статуту податок на нерухоме майно на 2018 рік в Україні в обов’язковому порядку повинні оплачувати як юридичні, так і фізичні особи.  В даному випадку ситуація виглядає таким чином, що всі власники, котрі мають квартиру площею від 60 кв.м , а для приватних будинків 120 кв.м. мають обов’язок зі сплати за своє житло.

З початку 2018 року ситуація трішки зміниться і всі відчують на собі деякі важливі моменти, пов’язані зі сплатою зборів на домоволодіння. Всі тонкощі та новели можна дізнатися нижче. податок на нерухоме майно

НЕОЧІКУВАНІ ЗМІНИ

В середині 2017 року з’явилася чудова звістка для населення про те, що мінімальний розмір заробітної плати буде збільшено в половину. Нажаль, ситуація не така радісна як може здатися на перший погляд. Виходить, що в зв’язку з цим підвищенням громадяни зобов’язані будуть і за збільшеними тарифами оплачувати і податок на майно, котре перебуває у їх власності.

Експерти акцентують увагу населення на тому, що ставка податку на нерухоме майно на 2018 рік була значно понижена до 1,5 %, раніше вона складала 3% за один квадратний метр. Якщо детально зробити вирахування, то виходить, що збір відразу збільшився аж на 16 %. Статистика має такий вигляд і з цим нічого не зробиш.

Оплачувати за новими тарифами необхідно в поточному році, але ж подібна інформація з’явилася доволі рано, ще на початку 2017року. Є ще один цікавий факт. Робити проплату за цим тарифом буде змушена частина населення нашої країни, інші чекатимуть рішення органів місцевого самоврядування, котрі наділені певними повноваженнями щодо прийняття законодавчого акту з визначення мінімальної суми. В 2018 році ставка майнового податку не повинна перевищувати 2%.

Читайте також:  Паспорт бюджетної програми бюджету на 2018 рік

З початком 2015 року було введено спеціальну систему оподаткування, котра зобов’язує громадян нашої країни оплачувати за розміщення на своїй присадибній частині гаражів, погребів, дач та іншого майна. Це рішення було прийнято Верховною Радою України  більшістю голосів.

Велика кількість місцевих адміністрацій вирішує встановлювати нульові ставки податку на нерухоме майно громадян щоб хоча б якимось чином покращити життя населення. Окрім того, існує ще один цікавий факт: підприємці також зобов’язані оплачувати податок, якщо в своїй діяльності використовують якусь нерухомість.НЕОЧІКУВАНІ ЗМІНИ

Хто не зобов’язаний оплачувати податок

В законі прописана вичерпна категорія громадян, котрі не зобов’язані сплачувати податок. Сюди слід віднести:

  • Матерів-одиначок.
  • Дітей-сиріт.
  • Батьків дитини-інваліда.
  • Громадян, котрі проживають поблизу Чорнобильської зони.

А от стосовно біженців, котрі виїхали з території Донбасу вони не зобов’язані оплачувати податок на майно лише в тому випадку, якщо їхні житлові будинки стали аварійними і це підтверджено висновком відповідної комісії.

Для підтвердження цього факту необхідно до податкової інспекції за місцем проживання надати відповідну довідку. Інші випадки не дають таким громадянам ухилятися від сплати податку.Хто не зобов'язаний оплачувати податок

Як розраховується податок

Насправді розраховують необхідну суму податкові інспекції, але по факту це зобов’язані робити опосередковано підприємці. Якщо громадянина не влаштовує указана сума, він має право поскаржитися та запросити перерахунок.

Читайте також:  Адміністративний кодекс України на 2021 рік

Буде проведена відповідна перевірка, котра вирішить чи треба вносити зміни чи залишити все як і було раніше. Цим правом не слід нехтувати, бо навіть арифметична помилка може значно вплинути на суму сплати податку.

      Що чекає населення далі?

Виходить, що найближчим часом все значно зміниться і всім доведеться очікувати певних, додаткових, змін або росту податку чи змін, пов’язаних з площею. Нажаль, система оподаткування, котра існує в Україні, має велику кількість недоліків. Як приклад можна привести ситуацію, коли в одній житловій будівлі проживає два чи три мешканця, а оплата податку для всіх однакова.

Також вже поширюються чутки про те, що також з’явиться і новий транспортний податок на 2018 рік, котрий докорінно зможе змінити уявлення людей про цю сферу. Якщо місцева рада приймає відповідне рішення, то учасники антитерористичної операції  ринки

и, член якої був вбитий на майдані також не сплачують цей податок. Зачасту також не будуть оплачувати кошти і сім’ї, де проживають діти з дитбудинків та церковні громади.

Пільги набувають сили і для підприємців, котрі мають у власності певний вид нерухомості. Сюди можна віднести: споруди сільськогосподарського призначення,  а, також, ринки і архітектурні форми. Також податок не буде сплачуватися за школи та заклади охорони здоров’я, гуртожитки, де проживають студенти та притулки з захисту людей похилого віку.

У разі здачі нерухомого майна в оренду слід знати, що людина не отримає ніякої знижки, бо матиме з цього грошову винагороду. Господарі, у володіння яких є майнові комплекси площа яких більша ніж 1500 кв. м. зобов’язані будуть сплачувати за неї податок у розмірі 25000 грн. найближчим часом все значно зміниться

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.