Меню

Податок на прибуток на 2018 рік

Зміни останніх років покликані зміни, в першу чергу, економічне становище всередині країни, зокрема на пожвавлення діяльності малого та середнього підприємництва, а також збільшення інвестиційної привабливості держави. Вже зараз усі охочі можуть ознайомитись із основними змінами в Податковому кодексі та дізнатись  податок на прибуток на 2018 рік.можуть ознайомитись із основними змінами в Податковому кодексі

Що нового, а що залишиться по-старому?

Нововведенням, котре зазнало найбільшої критики, є те, що податок на нерухомість не буде в 2018-му включатись в розрахунок зменшення податків. Проте, ця умова не буде актуальною, якщо будуть перераховуватись податки за попередні роки.

Якщо раніше уся звітність зберігалась тільки у відділі статистики, то з новим роком її потрібно також подавати і в податкову.

Відповідно до чинного законодавства, усі юридичні та фізичні особи, щомісячний прибуток котрих не перевищує 20 мільйонів гривень, повинні подавати звіти кожного кварталу.

При оформленні звітності платники зобов’язані відтепер вказувати усі нематеріальні, а також матеріальні засоби, якими вони володіють. Від такого списку буде залежати і величина податку. Це нове правило матиме прямий вплив на різноманітні аспекти. Як приклад, можна навести модернізацію активів невиробничих. Для розрахунку кінцевого податку до уваги, відтак, буде братись і сума модернізації.

А от за інвестиційну нерухомість, котра не приносить доходів і за оцінками експертної групи є збитковою, податок буде дуже несуттєвим.

Незмінними, як відомо поки що, залишаться:

 • ставка податку на прибуток 2018 в Україні — як і раніше, вона залишається на рівні 18%;
 • порядок оформлення податків, а також термін їх сплати;
 • порядку оплати авансових внесків.

Хто не буде платити податків?

Затверджений державними органами перелік осіб, котрі будуть звільненими від податків, не є постійним, і, як передбачають в уряді, залишиться актуальним лише протягом 4-х наступних років.

Офіційно не платити  податок на прибуток підприємств 2018 можуть:

 1. усі ті підприємства, реєстрація котрих відбувались не пізніше, аніж наприкінці 2011-го року;
 2. усі організації, котрі колись віддавали свої кошти за єдиний податок, тобто доходи котрих оподатковувались на загальних підставах; при цьому їхній дохід за рік склав менше, аніж 3 мільйони гривень;
 3. усі підприємства, котрі протягом останніх 3-х років не змогли заробити більше, аніж 9 мільйонів гривень; додатковою умовою в цьому випадку є обмежена кількість найманих працівників — від 5-ти до 20-ти.

Також в законодавстві можна знайти норму про те, що усі організації, котрі раніше сплачували єдиний податок, мають право на пом’якшення податкового впливу на своє підприємство.Хто не буде платити податків?

Кого звільнити від оподаткування неможливо?

Сплата податку на прибуток 2018 в Україні є обов’язковою для цілого ряду ПП, зокрема й для:

 1. тих, що буди створені у 2017-му році та зайняті у сфері господарювання;
 2. усі ті організації, котрі зайняті в таких напрямках:
 • страхування;
 • розваги;
 • банки та обмінні кантори;
 • виробники паливної промисловості;
 • виробники підаксцизних товарів.

Це далеко не повний список тих організацій, котрі не можуть звільнятись від сплати відсотків від своїх прибутків. Дізнатись повний перелік можна у органах Податкової.

Читайте також:  Таблиця ЄТС на 2020 рік в Україні

Нульова ставка та її особливості

Ретельно прочитавши Податковий кодекс, можна зрозуміти, що законодавством передбачається існування так званих особливих, або нульових ставок. Це такі, як стає зрозуміло вже із самої назви, при котрій податкова ставка рівна нулю. Реальною вона стає за таких умов:

 • нерезидент не є резидентом в юрисдикції;
 • нарахування нерезидента отримуються зарубіжною фондовою біржею у передбаченому законодавстві порядку;
 • має місце страхування.Нульова ставка та її особливості

Нульова декларація  та її подання

Податкова декларація з податку на прибуток в 2018 році повинна подаватись у чіткий, визначений державою термін. Якщо ставка дорівнює нулю,  звільняється від стягнень усе майно, котре було внесене у декларацію.

Варто зрозуміти, що організацій, котрі займаються господарською діяльністю, нульова декларація зовсім не стосується. Для них існує спрощений варіант звітності. Точну консультацію з приводу усіх документів можна отримати у представників ДФС.

Усі ж збиткові підприємства, а також ті, що визнані неприбутковими, разом із нульовою декларацією обов’язково повинні подавати ще й річні звітності, та звіти, котрі вказують на виявлені порушення. Звільняються від оформлення такої документації підприємства лише в тому випадку, якщо сам об’єкт оподаткування повністю відсутній, або ж якщо немає необхідних для заповнення документів даних.

Платники, котрі є виробниками сільськогосподарської продукції, зобов’язані, відповідно до чинного законодавства, подавати також річні звітності, а також усі декларації, котрі затверджувались минулого року протягом першої половини року.

Коли ж декларувати?

Оскільки за несвоєчасне подання звітності підприємцеві загрожує чималий штраф, ознайомитись із строками повинні усі власники організацій та установ. Таким чином встановлені  строки сплати податку на прибуток 2018:

 • усю інформацію про бізнесові справи, видатки та чисті доходи, що мали місце протягом першого кварталу, потрібно пред’явити максимум до 20-го травня;
 • дані за першу половину року (січень-червень включно) — до 19-го серпня;
 • уся інформація за перші 3 квартали (разом 9 місяців) подається в Податкову до 19-го листопада;
 • відомості про фінансові справи підприємства за цілий рік в обов’язковому порядку повинні уміщатись у визначеній державою звітності та подаватись максимум до 19-го лютого.

Окремою нормою є строки, коли подається декларація з податку на прибуток на 2018 рік. Кінцевий термін — на 10 днів раніше, аніж усі вищезазначені звітності.

Усі підприємства, для котрих відповідними органами дозволено подавати звітності раз у рік, мають інші строки. Для них 1 березня є останнім днем для подання усіх документів. 9 березня вже повністю закривається справа.Коли ж декларувати?

Заповнення

Заповнення декларації з податку на прибуток 2018-го року буде суттєво відрізнятись від того варіанту, котрий був у 2017-му. Варто  зазначити, що зміна звітності стосується усіх можливих видів діяльності. Можна сказати, що писанини буде дещо менше. Так, замість 14 додатків, котрі раніше обов’язково подавались в податкову, відтепер буде 9. Найбільшим чином будуть змінюватись ті додатки, котрі стосуються нарахувань та виплат заробітної плати, а також авансових внесків.

Відповідно до рішення уряду, декларація обов’язково повинна (починаючи з 2018-го року) також доповнюватись даними про податкові пільги, отримані організацією.

Читайте також:  ЄСВ в 2018 році по новому

Заповнюючи папери, більшу увагу потрібно звернути на реквізити податок на прибуток 2018 в Україні. Вони в новому році також можуть бути зміненими. Такі регламентуються частиною законодавства, що нормує бухгалтерський облік.

Дізнатись усі реквізити можна або в законодавстві, або в у представників ДФС. Для кожного населеного пункту вони можуть бути різними, тому не варто нехтувати цією інформацією.

Порушення подання

На жаль, трапляються ситуації, коли підприємці випадково роблять помилки у поданій декларації. Найчастіше, як показує практика, декларація подається у відповідні органи окремо від основної звітності. Якщо таке трапилось ані панікувати, ані повторно подавати декларацію не потрібно. Варто просто повідомити у ДФС про небажану випадковість, і все буде в порядку.

Якщо ж помилки виникли у самій декларації, або деяка інформація виявляється суперечливою, контролюючі органи самостійно виявляють це, повідомляють платника та дають йому час на виправлення.Порушення подання

Авансові внески та їх сплата

Авансові внески з податку на прибуток 2018-го року на відміну від самої звітності, жодних змін фактично не зазнали. Вони не повинні сплачуватись та визначатись кожного місяця. Разом із тим, обов’язковою вимогою є їхнє підрахування за період 9 місяців.

Якщо внески не сплачуються своєчасно, платник може бути притягненим до адміністративної відповідальності. Відтак, оминути штрафів вже не вдасться.

Винятками в цьому випадку стають платники девідендних внесків. В такому разі кошти, котрі не були оплачені у встановлений термін, можуть перекладатись для сплати на наступний період (тобто, накопичуються).

Звідки береться сума податку?

Розрахунок податку на прибуток на 2018 рік в Україні здійснюється у встановленому законодавством порядку особами, юридично уповноваженими на таку діяльність. Також здійснювати розрахунок можуть і платники, котрі перебувають на податкових канікулах (зокрема ті, хто сплачує єдиний податок).

Зміною, котра для платників є однією із найбільш важливих, є скасування норми, котра давала можливість не оподатковувати нерухоме майно, котре не було земельною ділянкою. Відтак, будь-яке нерухоме майно, що вноситься у декларацію, підпадає оподаткуванню.

Допомога, котра надана у вигляді готівки, певних послуг чи робіт чи товарів, не передбачає вирахування із загального доходу суми одноразової допомоги.

Що ж стосується ситуацій, коли з певних причин (найчастіше внаслідок банкрутства) кредитор звільняє боржника від сплати позики, то величина стягнень може зменшитись лише після перевірки та офіційного списання  боргу.

Боротьба із корупцією

В рамках боротьби із корупційними схемами в країні, ще 21 грудня 2016-го року Верховна Рада прийняла закон про створення електронного кабінету платника. Таким чином, в рази зменується ймовірність “нечесних” домовленостей між представниками органів ДФС та самими платниками. З іншого боку вдасться уникнути і податкового тиску на підприємства,  а також непорозумінь між чиновниками та громадянами, довгих черг.

Власник організації чи підприємства має змогу самостійно розраховувати ставку свого податку. Корисним моментом стало оприлюднення на сайті ДФС повного переліку податкових консультацій. Відтак, кожен охочий має змогу самостійно дізнатись про усі юридичні аспекти ведення податкової діяльності, а також про строки податкових канікул.

Ліберальний Податковий кодекс

Бажаючи якнайповніше допомогти українському бізнесу, але при цьому не нанести сильного ущербу державі, Міністерство фінансів розробило свій законопроект так званого ліберального Податкового кодексу.

Читайте також:  Таблиця тарифних розрядів на 2018 рік

Вже сьогодні із його текстом може ознайомитись кожен охочий на офіційному сайті Мінфіну.

В новому варіанті замість 13-ти податків, пропонується ввести всього лише 9. Це:

 • загальнодержавні податки: ПДФО, акцизний, ПДВ, платежі за те, що використовуються природні надра, на виведення капіталів — разом 5;
 • місцеві податки: на землю, нерухомість, сільськогосподарський, із ФОПів та юридичних осіб, котрі здійснюють бізнесову діяльність — разом 4;
 • мито — регулюється Митним кодексом.

Основною перевагою та зміною для підприємців повинна стати заміна податку на прибуток на податок на виведений капітал. Відтак, усі прибутки, які буде отримувати підприємець не будуть оподатковуватись до того моменту, поки вони не будуть отримані власником у вигляді дивідендів чи прирівняних до таких платежів.

Під самими дивідендами в Мінфіні розуміють:

 • відсотки, котрі сплануються на рахунок пов’язаних осіб — нерезидентів;
 • виплати від страхування;
 • купівлю товару чи замовлення послуг у пов’язаних із бізнесом нерезидентів;
 • витрати на трансфертне ціноутворення;
 • виплати роялті;
 • інвестиції у фонд неплатників податків;
 • безкоштовна передача майна неплатнику податку;
 • виплати фінансової допомоги особам, котрі є неплатниками податків.

В законопроекті вже й є усі розрахунки, що стосуються ставки. Так, для дивідендів цей відсоток становитиме 15. Що ж стосується прирівняних платежів, то в цьому разі ставка буде вищою — до 20.

Не варто підприємцям хвилюватись, що їм знову прийдеться оплачувати податок, відповідно до нового закону. Як запевняють і в Міністерстві фінансів, і в уряді, усі дивіденди, що надійшли на рахунок підприємця у період з 2013 по 2017 роки не будуть повторно оподатковуватись.

Важливим фактом залишається й те, що лояльний Податковий кодекс не однаково стане доступним усім платникам. Як зазначають чиновники, аж до 2020-го року за старим варіантом (сплата прибутку на податок) будуть вести бізнесову діяльність усі банківські установи.

Критика у суспільстві

Звичайно, податкові зміни у 2018-му стануть особливо корисними для усіх тим підприємців, котрі здійснювали свою діяльність легально та нічого не приховували від держави.

Натомість усім тим, хто вигадував “витрати” та проводив подвійну бухгалтерію, все таки доведеться діяти за загальними правилами.

В уряді переконані, що лояльний кодекс забезпечить розвиток фондового ринку та посприяє збільшенню інвестиційних надходжень. Разом із тим, самі підприємства будуть в більшій мірі зацікавлені у співпраці з іншими компаніями на спрощеній системі.

Особливістю нового оподаткування буде те, що на розмір кінцевого податку більше не будуть впливати коливання курсу валют.

Кабінет Міністрів вже взяв на себе зобов’язання ввести новий варіант оподаткування, а  тому усім підприємцям варто здійснити візит на сайт чи в офіційне представництво ДФС.Порушення подання

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.