Меню

Правила дорожнього руху України 2020: екзамени та тести

Жителі великих міст просто не можуть уявити свої життя без власного автотранспорту, оскільки багатьом доводиться їхати на роботу в іншу частину міста, а робити це на громадському транспорті не дуже зручно. Але є одна дуже важлива проблема, яка полягає у незнанні правил дорожнього руху його учасниками. Навіть після посилення нагляду за автошколами, влаштування купи перевірок, трапляються такі водії, яким вдається просто купити права. Незнання правил призводить до виникнення купи небезпечних ситуацій, які загрожують життю та здоров’ю учасників дорожнього руху.

правила дорожнього руху

Зараз зусилля представників державної влади та правоохоронних органів спрямовані на те, щоб кожен водій чітко знав правила дорожнього руху України 2020 та дотримувався їх. Протягом останніх років впроваджувалося якомога більше змін, спрямованих на контроль за ситуацією на дорогах, перевірку якості навчання в автошколах, перевірку навичок самих водіїв, зміну системи штрафів й не тільки.

Чому кожен водій повинен знати та дотримуватися правил дорожнього руху?

Елементарне незнання правил є основною причиною виникнення купи дорожньо-транспортних пригод. В результаті учасники дорожнього руху часто отримують тяжкі травми, а ще частіше люди просто гинуть через свавілля на дорозі. Тож безпека на дорозі досягається саме чітким та неухильним дотриманням правил дорожнього руху кожним його учасником без якихось винятків. Але іноді стається так, що навіть сумлінні водії дозволяють собі невеличкі правопорушення, які можуть мати погані наслідки.

Згідно з офіційними даними від органів статистики, перше місце серед усіх порушень займають саме порушення правил дорожнього руху. Більш того, деякі порушники часто залишаються непокараними. Саму тому представники державної влади почали вживати заходів задля підсилення контролю не лише за ситуацією на дорогах, а також за самими автошколами та рівнем підготовки, який вони гарантують своїм учням. Водночас активно почали переглядатися суми штрафів, тож тепер навіть за невеличке правопорушення доведеться сплатити кругленьку суму.

Відвідування автошколи – головний крок на шляху до отримання посвідчення водія

Саме автошкола готує кожного майбутнього водія, який повинен буде у найближчому сервісному центрі МВС скласти тести онлайн з правил дорожнього руху України 2020 та скласти іспит з водіння автотранспорту. Насправді відвідування автошколи наразі є обов’язковим, оскільки без документів про її відвідування особа не допускається про складання іспиту. Досить давно ходять розмови про те, що українцям дозволять складати іспит без відвідування автошколи, але поки відповідний законопроект не набув чинності.

Відвідування автошколи майбутніми водіями має багато переваг. Перш за все, досвідчені викладачі крок за кроком викладають зміст посібника з ПДР та намагаються простою мовою донести суть усіх правил. При цьому постійно проводиться контроль знань, де перевіряється пройдений матеріал. Викладачі раді відповісти на будь-яке запитання учнів. Що стосується практичної частини, то кожен учень незалежно від рівня навичок отримує змогу опанувати той чи інший автомобіль в умовах дорожнього руху та в умовах стоянки. Майбутні водії вивчають та відпрацьовують усі маневри та вчаться впевнено почувати себе на дорозі. Тож виходить так, що людина в автошколі отримує усі необхідні знання та навички задля безпечного водіння автотранспорту в майбутньому.

Читайте також:  Медична реформа в Україні 2022

Перш ніж складати іспит ПДР України у сервісному центрі МВС, особа повинна скласти обов’язкові внутрішні іспити у автошколі. Після цього формується особова справа та відповідні документи, які передаються до сервісного центру. Також треба не забувати про обов’язкове проходження медичного огляду.

Як проходитиме процедура отримання посвідчення водія у 2020 році?

Протягом 2020 року не планується внесення якихось суттєвих змін до тестів, практичної частини та до самої процедури отримання посвідчення водія в цілому. Загалом все починається зі складання іспиту на знання правил дорожнього руху. Кожному майбутньому водієві потрібно відповісти на двадцять запитань. Протягом іспиту дозволяється зробити не більше двох помилок. У разі невдачі через декілька днів можна буде повторно відвідати сервісний центр та спробувати скласти іспит. Важливо знати, що складні питання, які мають тести онлайн українською з ПДР України, дозволяється відкладати на потім. Але потім на них все рівно доведеться відповісти. Те, чи правильно була дана відповідь показується одразу. Як показує практика, подібні тести охоплюють усі правила дорожнього руху й вони можуть бути абсолютно випадкові, тож доведеться вчити кожен розділ. Важливо розуміти, що на іспит дається двадцять хвилин, а тому часу на роздуми дійсно обмаль. Забороняється звертатися до наглядачів чи сусідів. У разі порушення правил наглядачі мають повне право вигнати особу з кабінету та припинити нею складання іспиту.

Читайте також:  Приказы ГСЧС Украины за 2022 год

Далі йде практична частина, коли особі надається автомобіль й вона повинна проїхати коло на автодромі чи на площадці, виконав усі настанови екзаменатора. Зазвичай майбутньому водієві треба виконати стандартні маневри без помилок, а потім проїхатися в умовах дорожнього руху. За умови відсутності якихось порушень ставиться відмітка про успішне складання екзамену. Залишається лише сплатити збір за виготовлення посвідчення та прийти й забрати його через п’ять діб.

знак

Невеличкі поради з приводу того, як успішно скласти іспит

Можна знайти та почути багато різних порад з приводу того, що треба робити для успішного складання іспиту. Треба розуміти, що усе індивідуально, але корисними можуть стати наступні поради:

  1. Рекомендується максимально зосередитися на іспиті та самих питаннях. Треба не забувати, що усього дається двадцять хвилин екзамен з ПДР України. Білети ДАІ можуть мати питання різної складності, тож деякі з них забирають багато часу, а інші – ні. Дуже важливо правильно розпланувати свій час та витрачати на кожне запитання не більше однієї хвилини.
  2. Якщо питання є неоднозначним та важко визначити на нього правильну відповідь, то краще залишити його на потім. Часто буває так, що підказку можна знайти у інших запитаннях. Але попередньо варто повторити увесь пройдений матеріал.
  3. Варто обережно обирати відповідь. Бувають випадки, що через хвилювання людина натискає не на ту відповідь. Для обрання правильного варіанту достатньо лише один раз натиснути на нього.
  4. Під час складання іспиту обов’язково буде хоч одне запитання, яке стосується надання першої медичної допомоги. Також дуже часто трапляються запитання про дорожні знати, про ситуації на дорогах.

Одразу після того як особа успішно склала тести ПДР України, вона переходить до практичної частини. До практики потрібно ставитися дійсно серйозно. Якщо людина тричі не складає практичну частину іспиту, то вона направляється для повторного проходження автошколи. А це додаткові витрати. Саме тому варто витратити трошки більше часу, але максимально підготуватися до іспиту за допомогою різного роду програм та спеціальних посібників.

Ще один дуже гарний метод підготовки до складання іспиту – це відеоуроки правил дорожнього руху України 2020. Такі відео уроки можуть містити розгляд типових задач, а також рекомендації щодо поводження на дорозі. Насправді майже будь-які матеріали можуть стати в нагоді під час підготовки до обох частин іспиту.

Читайте також:  Строки призову до армії в 2020 році

Як планується модернізувати іспит у майбутньому?

На даному етапі поки не планується вносити якісь корективи у процедуру отримання водійського посвідчення. Але в майбутньому представники МВС будуть оновлювати білети та модернізувати питання. Деякі особи скаржилися на те, що екзамен онлайн з ПДР України 2020 мав помилкові запитання та неправильні варіанти відповідей, тож запитання автоматично зараховувалося як помилка. Якщо зараз спеціалістам доводиться перегляди запитання власноруч, то в майбутньому це буде робити автоматизована система. Більш того, система оптимізуватиме питання у білетах таким чином, щоб людині не доводилося б відповідати на п’ять запитань з надання першої медичної допомоги. Іспит буде націлений на перевірку знань з усіх розділів та аспектів керування автотранспортом. Якщо зараз на місці складання іспиту ведеться постійне відеоспостереження та відеозапис, то згодом планується навіть встановлювати спеціальні трекери на транспорті засоби, які надаватимуть якомога більше інформації про поїздку.

тести ПДР України

Якщо зараз автошколи майже не перевіряються, то в майбутньому вони будуть атестуватися майже кожен рік. При цьому те, як саме вони готують майбутніх водіїв впливатиме на їх загальний рейтинг. Уже зараз на офіційному сайті ВМС можна відшукати перелік закладів, які мають відповідну ліцензію на підготовку майбутніх водіїв. Скоро буде розроблена відповідна рейтингова база даних, за допомогою якої визначатимуться найкращі навчальні заклади. Але кожен матиме право самостійно обрати собі автошколу.

Загалом планується дійсно багато змін та невідомо, чи вдасться реалізувати їх у запланованому масштабі. Але у 2020 році якихось особливих та серйозних змін не буде. Вже зараз можна скласти екзамен онлайн з правил дорожнього руху України у такому виді, у якому він буде представлений у сервісному центрі МВС, щоб потренуватися перед реальним іспитом. Експерти радять серйозно ставитися до вивчення правил дорожнього руху, але це напряму впливає на безпечність дорожнього руху для усіх його учасників.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.