Меню

Якою буде інфляція в Україні в 2020 році?

Багато українців чують часто таке поняття, як «інфляція», що ж це і від чого залежить показник? Багатьох бізнесменів та просто населення України цікавить, якою буде інфляція у 2020 році в Україні, що роблять власті для стабілізації ситуації?

індекс інфляції

Інфляція: поняття, сприяючі чинники

Зростання загального показника цінової політики в країні на тривалий період на всі види послуг і товарів іменуються інфляцією. Суть в тому, що протягом одного терміну на одну і ту ж суму національної валюти можна буде купити менше продуктів, товарів. Формування в країні інфляції знижує купівельну спроможність населення, за минулий період грошові знаки країни істотно знецінюються.

В основному індекс інфляції  в умовах ринкової економіки виражається у вигляді різкого зростання вартості товарів. Також в окремих випадках інфляція може набувати латентну форму, якщо влада втручається в економіку країни. В такому випадку спостерігається дефіцит споживчих товарів, але ціни залишаються незмінними.

Інфляція в Україні

За словами РБК Україна які посилаються на економічний огляд Світового банку, в 2020 році в країні буде спостерігатися зниження рівня інфляції 7,3 до 6,5%. Це набагато нижче ніж в попередні роки, коли інфляція становила понад 9%.

Це стало можливим завдяки тому, що Національний банк України став впроваджувати політику таргетування інфляції. Це світова практика в економіці, яка впроваджує особливий вид кредитно-монетарної політики. Таргетування часто використовуються центробанком в усьому світі, цей напрям в монетарної політики, коли регулятор своїм головним завданням вважає цінова стабільність рівня інфляції. Центр банк найчастіше прирівнює цей показник індексу цін.

В Україні Центробанк коригує економічну ситуацію, використовуючи процентні ставки і механізм монетарної трансмісії, щоб інфляція в Україні 2019-2020 біла мінімальною.

Цей спосіб утримування необхідного показника, який базується на закономірності: чим більше піднята облікова ставка в країні, тим дорожче курс національної валюти.

Подібна монетарна політика пропонує посилення спроможності накопичувати гроші, а не витрачати їх. Завдяки цьому інфляція буде поступово знижуватися.

Інфляція в цифрах

У статтях державного бюджету на 2020 рік парламентаріями було внесенозростання ВВП приблизно 3%, тобто не більше 3946,9 млрд. грн.

У такій ситуації аналітики прогнозують підтримку індексу споживчих цін на рівні не більше 110%.

Показники протягом декількох років обумовлені підвищенням заробітної плати і пенсій. Так, наприклад, в 2017 році, коли відбулося останнє підвищення зарплат, показник інфляційного орієнтиру склав 13,7%. Аналітики Світового банку не виключаю того, що через підвищення ключової облікової ставки з 12,5% можна буде коригувати рівень інфляції і можливість утримати зростання інфляції на рівні 9% в співвідношення попереднього року.

Але, необхідно розуміти, що в такому випадку зросте і вартість фінансових ресурсів в країні. Додатковий тиск і коригування внесе в показник інфляції необхідність підвищення тарифів на енергію і відповідно супутні послуги.

Нагадаємо, що законопроект, який був прийнятий на 2020 рік кабінетом міністрів передбачає зростання реального ВВП на 34%, що спричинить за собою підвищення номінального ВВП не більше ніж 4 млрд. Гривень. В такому випадку прогнози інфляції в Україні та рівня споживчих цін в співвідношенні до попереднього звітного року становитимуть 105-110%.

прогнози інфляції в Україні

Позитивні прогнози для України

За підсумками останніх зборів правління Національного банку України, на засіданні було прийнято рішення збільшити відсоток облікову ставку до 18% якщо того зажадає посилення інфляційних ризиків.

Читайте також:  Рівень інфляції за серпень 2022 року

Також були встановлені терміни досягнення інфляції цільового діапазону, вони зрушені на 2 квартал 2020 року. Прогноз зростання цін на початок року становить 8, 9 відсоток. Для України це позитивні новини, які обумовлені позитивними переговорами з МВФ співробітництвом з мінфіном, інвесторами з-за кордону, що гарантують розміщення єврооблігацій в країні.

Несприятливі новини

Незважаючи на належні владою зусилля, інфляційні ризики в Україні залишаються стабільно високими. Зумовлюючими факторами зростання цін є:

  • Високий внутрішній попит.
  • Витрати комунальних підприємств і домашніх господарств.
  • Висока середня зарплата.
  • Зростання цін на нафту на світових ринках (за останній рік вона зросла на 23%).

За словами глави НБУ значення споживчого попиту і зростання заробітних плат невід’ємно позначаться на споживчої інфляції і в цьому і в наступному році. Але, інфляція буде залишатися на рівні вище цільового діапазону набагато більше, ніж було прогнозовано раніше.

Згідно з новими даними Національний банк України орієнтується на індекс

споживчих цін, який складе не вище 7% але багато нардепів припускають, що утримати інфляційні цілі не вище 5% не вдасться.

Варто знати, що Національний банк України вже 3 рік не вписується в цільової інфляційний коридор. У 2020 році увійти в курс цільового інфляційного коридору Україна може тільки в першому і другому кварталах року.

Прогноз на майбутнє

Влада України на початку 2020 року постаралась зберегти на одному і тому ж рівні облікову ставку. Завдяки цьому було досягнуто компромісу між зниженням інфляцією та економічним зростанням. Через великі виплат державного боргу МВФ банк України прогнозував, що до кінця 2020 року зростання інфляції сповільниться до 2,5 відсотків. В такому випадку, якщо інфляція за 2020 рік знизиться до цільової позначки обсяг іноземних вкладень в країну стане більше, зростання економіки прискоритися від 2,9% до 3,1%.

Читайте також:  Індексація заробітної плати у серпні 2022 року в Україні

Тільки жорсткі умови внутрішньої економіки країни дозволять забезпечити зниження інфляції до середньострокові цілі в 5%. Це стабілізує ситуацію на українському валютному ринку.

Позитивні прогнози на майбутнє для українських громадян ґрунтуються на тому, що МВФ стверджує нову програму рефінансування України «Stand By», в яку закладено 3,9 млрд. Вона включає в себе процес, що розтягнувся на 14 місяців, робота всіх структур країни буде спрямована на стабілізацію курсу:

  • Національної валюти.
  • Облікової ставки.
  • Стабілізації цін на газ і наступні комунікації.

Деякі посилення методів у впровадженої монетарній політиці обумовлені бажанням залучити іноземних інвесторів і суттєво підвищити і зміцнити економічні показники в країні. Треба уточнити, що індекс споживчих цін протягом усього 2020 року буде залежить від настрою покупців цінних паперів в Україні та макроекономічної стабільності в країні.

інфляція за 2020 рік

По цьому приводу до сих пір йдуть суперечки, бо дехто вважає, що посилення монетарної ситуації в країні призведе до зниження кількості власників цінних паперів, інвестиційних фондів.  Щоб уникнути власті в посилення інвестиційних рисків та девальвації країні в 2020 році до останнього трималась таємниця нових прогнозів золотовалютних резервів. Це дозволяє розрахувати яку кількість евробондів та єврооблігацій можливо привлекти в країну.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.