Меню

Православний календар на липень 2021 року

Релігія посідає дуже важливе місце в житті майже кожного громадянина України. Проте й віряни бувають різними. Дехто просто вірить в існування вищих сил, а інші чітко слідують всім настановам, що можна віднайти у Біблії, відзначають важливі релігійні святкування, не пропускають пости. Але усі важливі релігійні події дуже важко запам’ятати, а тому для таких людей був спеціально створений церковний календар на липень 2021 року в Україні та на усі інші місяці.

Що це за календар?

Церковний календар – це маленький помічник для кожного вірянина. Річ утім, що у вирі буденних проблем та постійного руху люди можуть легко забувати про важливі релігійні дати та події. Але поглянувши на календар, вони вмить зможуть згадати, що в цей час йде піст або через декілька днів відбуватиметься пишне святкування. Зазвичай церковні календарі місять усю необхідну інформацію щодо подій релігійного значення, а також невеличкі пояснення, поради, тощо. Через це кожному варто повісити у себе вдома невеличкий церковний календар, він обов’язково стане в нагоді.Релігія посідає дуже важливе місце в житті майже кожного громадянина України

Завантажити православний календар на липень 2021 року можна тут

Одноденні пости

Окрім традиційних довгих постів існують ще й одноденні пости, яких віряни дотримуються щотижня в середу та п’ятницю. Вони встановлені на згадку про зраду Іуди, а також на згадку про страждання та смерть Ісуса Христа. А тому ці два щотижневих пости вважаються дуже й дуже важливими. Але основна думка цих обмежень полягає в тому, що християнин повинен завжди бути готовим до боротьби з Дияволом та нечистими силами. Ці дні є дуже суворими та випробовують дух кожного християнина. В ці дні треба відмовитися не від одного виду продуктів, а одразу від:

 1. Яєць.
 2. М’яса.
 3. Риби.
 4. Молока та кисломолочних виробів.

Крім того, під час цих постів не дозволяється вживати продукти, що були приготовлені гарячим способом. Але треба дотримуватися посту з розумом. Це не дозволяється робити вагітним жінкам, спортсменам, що готуються до змагань, працівникам, які працюють в шкідливих для здоров’я умовах, маленьким дітям, людям з проблемним здоров’ям та деяким іншим особам. У липні одноденні пости припадають на 13, 18, 20, 25 та 27 число.Одноденні пости

Продовження Петрового посту

Православний календар на липень 2021 року зазначає, що саме в цьому місяці по дванадцяте число все ще триватиме Петров піст. Цей період отримав свою назву на честь святих апостолів Петра та Павла. Він нагадує кожному християнину про те, як саме апостоли дотримувалися посту, перед тим як піти з проповіддю по світу. Цей піст також іменують апостольським.

Читайте також:  Календар 2020 року для України

Цей період утримання не такий суворий. В усі дні, за винятком середи та п’ятниці, люди можуть вживати рибу. Якщо вже повністю дотримуватися усіх настанов, то доведеться відмовитися від вживання м’яса, молочних продуктів та яєць. Але якщо в один з днів святкується згадка про один зі святих храмів чи святого, то в ці дні дозволяється приготувати та з’їсти трошки рибки. Піст закінчується датою пам’яті апостолів, на честь яких й найменували сам період утримання.

У чому сенс цієї події? Як і будь який інший з чотирьох довготривалих постів, цей піст призиває кожного християнина до самовдосконалення, праці над собою, боротьби з гріховністю, а також до перемоги над страстями. В ці дні має відбуватися єднання душі та тіла, що дуже важливо. Звісно, далеко не всі люди можуть дотримуватися правил посту в повну міру через стан здоров’я, індивідуальні психологічні особливості чи з інших причин. Але якщо робити це з чистою душею та щиро, то він піде лише на користь. Звісно, це далеко не всі важливі свята, що містить в собі релігійний календар на липень 2021 року в Україні.

https://www.youtube.com/watch?v=GHl5P2lNpNA&ab_channel=Enn

Інші важливі дати

 • 7 липня – Різдво Іоана Предтечі. Тільки цей святий удостоївся честі, щоб християни відзначали його Різдво. Життя цього святого являє довгий та тяжкий ланцюг, що складається з жертви та покути. Іоан не боявся вказувати людям на їх гріхи та проступки та мав неабияку близькість до небесного царства.
 • 12 липня – День пам’яті апостолів Петра та Павла. Це були головні апостоли, які щиро сповідували християнство на несли знання про Ісуса в усі куточки світу. Вони зустріли смерть з гідно піднятою головою, а нині церква прославляє їх мудрість та твердість духу, їх вчення.
 • 13 число – Собор дванадцяти апостолів. Насправді таке свято відзначалося досить давно. Але апостоли згадувалися на протязі цілого року, а тому церква вирішила встановити їм одне загальне святкування, що вшановує діяння та пам’ять про всіх святих. І це ще не всі церковні свята у липні.
 • 15 липня – Покладення ризи Пресвятої Богородиці. Одного разу наближені до царя особи вирушили у подорож та зустріли по дорозі благочестиву жінку, що зберігала Ризу Богородиці. Ця знахідка була направлена до Константинополя, де був спеціально споруджений новий храм на честь Богородиці.
 • 21 число – Казанської Божої Матері. Свято, що нагадує про образ Богородиці, що є в Казані.
 • 24 липня – Рівноапостольної княгині Ольги. Ольга була першою християнкою та першою просвітителькою на теренах усієї Русі. Саме з прийняття Ольгою хрещення розпочався довгий шлях до популяризації християнства в державі. Однак вона відома завдяки свої не церковним діянням, хоча Ольга насправді зробила багато хорошого.
 • 26 число – Собор Архангела Гавриїла. Саме цей архангел був обраний Богом щоб нести гарну звістку до Марії про те, що вона вагітна та народить Сина Божого. Насправді цей день нагадує про усі появи та діяння Архангела Гариїла. Саме він підбадьорював та допомагав Мойсею, а також віщував пророку Данилу про долю усього єврейського народу. Він являвся праведній Ганні та розповідав про майбутнє народження Марії.
 • 28 число – Свято хрещення Київської Русі. Це не просто пам’ятна дата, коли уся Русь прийняла християнство, а справжнє державне святкування, що було встановлено спеціальним наказом президента.

Ось такими є православні свята у липні 2021 року. Якщо хочеться дізнатися про них більше, то інформацію можна завжди знайти в тому самому календарі або в мережі Інтернет.Свято хрещення Київської Русі

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *