Меню

Реорганізація ДСНС України 2020 році

Зараз в державі відбувається реорганізація низки служб та організацій. Не стала виключенням Державна служба надзвичайних ситуацій, яка отримала свій проект реформи. Ця реформа створювалася за участі провідних спеціалістів з інших держав та повинна встановити для служби нові вектори розвитку, визначити цілі на майбутнє та осучаснити її. Протягом останніх років вже були реалізовані певні зміни, але до європейського рівня ДСНС ще далеко, тож реформа впроваджуватиметься протягом наступних декількох років. В її рамках відбуватиметься зростання заробітної плати співробітників служби, організація груп швидкого реагування на добровільній основі, закупівля нового обладнання та техніки й не тільки. Тож багатьох цікавить, якими саме є накази ДСНС України за 2020 рік та які зміни будуть реалізовані у цьому році.

Реорганізація ДСНС України

Детальніше про головні аспекти реформи

Реалізація перших змін, запланованих в рамках реформи, випала саме на початок 2017 року. Загалом визначений європейський вектор розвитку став чимось дійсно новим та потрібним для служби аби вона знову стала ефективної та могла якісно виконувати усі покладені на неї обов’язки. Перш за все, була приділена увага переоснащенню служби. У багатьох частинах спостерігалася ситуація, за якою співробітники не могли належним чином виконувати свої обов’язки через брак можливостей, засобів та техніки. Почали закупатися нові транспорти засоби, активно ремонтувалися старі. Додатково усе обладнання та допоміжні засоби, засоби індивідуального захисту почали наново закупатися. Частина обов’язків служби була покладена на плечу спеціальних бригад на добровільній основі. У 2020 році планується збільшити кількість таких бригад та встановити для людей мотивацію долучатися до такої роботи. Але поки невідомо, як саме це буде зроблено. Бригади й надалі будуть закріплюватися за невеличкими територіями за місцем проживання щоб зменшити час реагування. Насправді положень в реформі набагато більше, але для їх реалізації знадобиться декілька років.

Читайте також:  Закон України про державний бюджет України на 2021 рік

Набагато більше уваги тепер приділятиметься вмінням співробітників служби, їх навичкам та потенційним можливостям. Фізична підготовка знову вийде на перший план. Реформатори повідомили, що у рядах ДСНС не повинно бути осіб з ожирінням, які навіть й кілометра пробігти не можуть. Тепер буде проводитися серйозний відбір, який виявлятиме кращих з кращих. Також співробітники служби отримуватиметься знання з надання першої медичної допомоги, пожежогасіння й не тільки. Звісно, таким високим критеріям повинна відповідати й заробітна плата. Реформа ДСНС України 2020, останні новини про яку постійно публікуються різними виданнями, передбачає чимале збільшення грошового забезпечення представників служби. Очікується, що воно становитиме щонайменше 15 тисяч гривень для рядового співробітника. Водночас реформа не є остаточною, а тому вона може допрацьовуватися протягом усього терміну її впровадження за потреби.

Детальніше про головні аспекти реформи

Чи скорочуватиметься штат служби?

Дуже часто виникають питання з приводу того, чи встановлює проект реформи ДСНС в Україні скорочення штату служби. Реформа розроблена таким чином, що протягом усього її впровадження відбуватиметься поступове скорочення кількості працівників служби, а також будуть ліквідовуватися непотрібні частини, підрозділи. Протягом усього часу функціонування служби було створено дуже багато частин, які виїжджають на виклик десь один раз на тиждень або набагато рідше. Виходить так, що кошти, які виділяються на ці підрозділи, йдуть просто в нікуди. Щоб не витрачати державний бюджет просто так, було прийнято рішення про ліквідацію таких підрозділів та перерозподіл обов’язків. Додатково буде проводитися переатестація працівників, яка повинна виявити осіб, які знаходяться на якихось посадах, але зовсім не відповідають цим посадам. Буде перевірятися кваліфікація, професійні знання та навички, фізична підготовка та інші важливі параметри. Особи, які покажуть достатні та гані результати продовжуватимуть свою службу.

Читайте також:  Індексація заробітної плати за лютий 2022 року

Водночас працівники, які не зможуть успішно скласти переатестацію, будуть звільнені або переведені на менш оплачувані посади. Такі перевірки будуть проводитися щонайменше раз в рік. Очікується, що переатестація стане звичайним явищем для усієї структури. Також шляхом звільнення частини штату буде зекономлено чимало коштів, які згодом будуть спрямовані на підвищення заробітної плати працівників ДСНС, закупівлю нового обладнання, транспортних засобів й не тільки. Тож можна очікувати, що реформування ДСНС в Україні значно підвищить ефективність усієї служби.

Як реформа вплине на заробітні плати працівників?

Зазначена реорганізація ДСНС України 2020 дозволяє почати економити кошти, виділені з державного бюджету на потреби служби. Ці кошти будуть розподілені з метою підвищення ефективності усієї структури. Частина піде саме на підвищення заробітних плат працівників ДСНС. Поки не відомо, яким саме буде додаткове зростання та скільки саме додадуть до зарплат, коли це відбуватиметься. Але зарплати також зростатимуть через збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Також співробітникам надаватиметься індексація заробітних плат. Тож очікується, що заробітна плата зросте приблизно на декілька тисяч гривень й встановиться на рівні щонайменше 15 тисяч гривень або навіть більше. Звісно, відповідно до високих посад й заробітна плата буде більшою. Водночас представники влади кажуть, що це не максимальне значення. Співробітники ДСНС мають в деяких випадках ризикувати своїм життям аби врятувати інших людей, а тому в них повинна бути відповідна мотивація, якою і стане висока заробітна плата.

Перерозподіл обов’язків

Перерозподіл обов’язків

Реформа ДСНС України в 2020 році передбачає, що деякі обов’язки, які раніше були покладені на представників цієї служби тепер будуть виконуватися іншими підрозділами або окремими особами. Наприклад, раніше служба займала перевірками підприємств та окремих організацій. Але спостерігався занадто високий рівень корупції, бо інспекторам постійно давали хабарі, тож було вирішено змінити механізм проведення цих перевірок. Відтепер за виконання пожежних та інших вимог відповідатиме сам підприємець, а страховка надаватиметься саме страховими службами. Виходить так, що ніяка приватна страхова служба не буде надавати папери компаніям та організаціям, які є небезпечними, бо у разі нещасного випадку їй доведеться витрачати свої кошти. Ця нова система дозволяє ефективно боротися з певними проблемами та загрозами. Інша частина обов’язків потроху перекладатиметься на групи швидкого реагування на добровільній основі. Тож тепер діяльність ДСНС буде зосереджена на більш серйозних проблемах та викликах.  Водночас повинен суттєво зменшитися час реагування на виклик, що дозволить цілком підвищити ефективність роботи служби. Що стосується груп швидкого реагування, то вони відповідатимуть за владнання невеликих проблем локального масштабу. У ці групи люди будуть набиратися шляхом відбору, а потім вони проходитимуть додаткову підготовку.

Що стосується груп швидкого реагування...

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.