Меню

Тарифи для населення на електроенергію в 2020 році в Україні

Зараз українці постійно скаржаться на те, що поступово зростає вартість комунальних та інших видів послуг, різного роду товарів й не тільки. Навіть офіційні органи статистики зафіксували поступове збільшення розміру комунальних послуг. Через це часто спостерігаються випадки, коли взимку людям доводиться віддавати чималу частку своєї заробітної плати на сплату різних рахунків, а на проживання майже нічого не залишається. Очікується, що тарифи на комунальні послуги, зокрема на електроенергію зростатимуть протягом наступних декількох років. Саме тому дуже часто звичайні українці цікавляться, якими будуть тарифи на електроенергію в 2020 році (для населення) та скільки їм доведеться платити цього разу.

З боку державної влади дуже довго лунали обіцянки про те, що тарифи через деяких час будуть знижені, але цього так і не відбулося. Громадяни обурюються, адже з кожним роком їм доводиться сплачувати усе більше та більше за комуналку. Водночас заробітні плати українців ростуть не так швидко, як тарифи на електроенергію чи газ. Різні експерти та аналітики кажуть, що у цьому році громадянам варто готуватися до чергової хвилі підвищення тарифів, а про обіцяну їх заморозку можна просто забути.

Тарифи для населення на електроенергію

Основі причини, які призводять по збільшення вартості електроенергії

Насправді причин, які можуть вплинути на встановлення кінцевої ціни на електроенергію та її збільшення чимало, але серед них можна легко виділити основні:

  1. Стале зростання вартості сировини.
  2. Поступове погіршення економічної ситуації в Україні, а також високий рівень інфляції.
  3. Відсутність вигідних договорів та встановлення іноземними імпортерами занадто високої ціни на сировину для України в умовах відсутності якихось конкурентних пропозицій.
  4. Відносно мала розвиненість енергетичної сфери в Україні та відсутність якихось альтернативних джерел видобутку енергії.
 список можна поповнити

Цей список можна поповнити ще однією звичною для усієї України проблемою – корупцією. Згідно з переконаннями представниками Міжнародного валютного фонду, в державі спостерігається занадто високий рівень корупційних проявів, що часто стає причиною надмірного, неконтрольованого на нецільового використання енергетичних ресурсів держави. Наприклад, на ринку часто відбуваються різного роду спекуляції та перепродаж придбаної сировини, що дозволяє деяким особам значно наживатися на цьому. Це призвело до впровадження системи суворо контролю, а також встановлення високих цін на паливо та сировину для України.

Читайте також:  Термін сплати ЄСВ в 2019 році

Деякі експерти наголошують на тому, що не треба забувати про бойові дії, які продовжуються на сході країни. Від них дуже сильно залежить те, якими очікуються тарифи на світло для населення. Варто враховувати те, що зараз на країну здійснюється серйозний економічний тиск, а значна кількість коштів йде на підтримання армії у боєздатному становищі. Це приводить до того, що в деяких випадках влада повинна поповнювати державний бюджет за допомогою підвищення податків, а також до зменшення видань на ті чи інші сфери, галузі. Усе це перешкоджає нормальному та сталому розвитку сфери енергетики. Через це була навіть розроблена на впроваджена енергетична реформа, реалізація якої відбувається ще й досі.

Основі причини...

Чого варто чекати у 2020 році?

Згідно з попередніми даними, тарифи для населення на електроенергію в 2020 році в Україні будуть зростати в обов’язковому порядку. Поки було визначено, що зростання відбудеться приблизно на 20%, але треба розуміти, що це усього лише приблизні дані. Підвищення вартості електроенергії відбуватиметься десь наприкінці року, а тому усе ще може змінитися. Основною причиною такого значного росту є те, що зараз спостерігається збільшення вартості сировини на європейських ринках, які зараз є основними для України. Експерти запевняють, що громадяни відчують на собі навіть невеличкі підвищення вартості комунальних послуг, а для деяких цей ріст може стати справжньою проблемою. Насправді все напряму залежить від того, чи зможуть українські політики якимось чином домовитися з іноземними компаніями.

Варто більш детально розглянути те, якими очікуються тарифи і ціни на електроенергію в 2020 році для населення в Україні. Якщо у 2019 році вартість усього об’єму електроенергії до загальної витрати 100 кВт становила лише 90 копійок за один кВт, то в 2020 році очікується встановлення ціни десь на рівні 110-120 копійок за кВт. Водночас вартість усього об’єму, який був спожитий у розмірі понад 100 кВт становила 168 копійок, то тепер вартість може бути встановлена на рівні десь 200 копійок. Але треба розуміти, що це лише попередні дані та насправді цифри можуть виявитися трошки меншими. Також треба не забувати про закон, який стосується врегулювання ціни на електроенергію для звичайних громадян та підприємств. Спочатку приймалося рішення про врегулювання питання ціни шляхом зменшення вартості електроенергії для підприємців, але такий варіант розвитку подій призвів би до суттєвого зниження рівня надходжень до державного бюджету. Саме тому було вирішено встановити певний середній рівень, до якого будуть зменшені тарифи для підприємців та збільшені тарифи для звичайного населення. Поки невідомо, коли саме буде реалізована ця система, але вона принесе дійсно багато змін у нинішню модель енергетичного ринку України. Звісно, результат цих змін можна буде побачити лише згодом.

Питання постачальників

Невідомо, коли саме подорожчає електроенергія. Тарифи для населення з 01.03.2020 змінюватися не будуть, а тому скоріше за все нові цифри будуть введені десь наприкінці року. Водночас деякі громадяни сподіваються, що нарешті почнеться масова реалізація системи обирання постачальників, про яку мова ведеться вже досить давно. Її сутність полягає у тому, що кожен українець зможе самостійно обрати собі постачальника електроенергії, тим самим обравши найвигідніші послуги. Немає нічого дивного у тому, що для багатьох головним орієнтиром буде невелика вартість та якість наданих послуг. Очікується, що на ринку більше не буде монополістів, а конкуренція призведе до поступового збільшення якості послуг та зменшення їх вартості.

Читайте також:  Повышение тарифов на газ в 2020 году

Впровадження такої системи потребує від державної вдали прийняття відповідної законодавчої бази, чого зараз не спостерігається. Законопроект про впровадження такої системи отримав значну підтримку у 2017 році та повинен був набути чинності останнім часом, але цього так і не відбулося. Поки й досі триває оформлення та розробка усіх необхідних паперів, правил та актів. Попереду на громадян та постачальників чекають важливі структурні перетворення, які теж потребуватимуть чимало часу. Тож деякі експерти заявляють, що ця система буде функціонувати лише через щонайменше п’ять років.

Тож тарифи на електроенергію на 1 квітня 2020 в Україні встановлюватися за старою системою, не треба поки чекати якихось нововведень. Але коли уся система буде реалізована, кожен житель країни зможе долучитися до загальної інформаційної бази та самостійно обрати собі постачальника. Треба буде окремо скласти з ним контракт та підписати його. Після того як складений договір пройде обробку та буде занесений до загальної бази даних, особа буде сплачувати за комунальні послуги відповідно до тарифів свого постачальника. Звісно, на початку буде чимало конкурентних компаній, але найпопулярнішим стануть ті, які пропонуватимуть найдешевші, але водночас достатньо якісні послуги. Такі зміни дозволять зробити так, щоб на ринку більше не було монополії.

Питання постачальників

Реальні проблеми, які виникли у майбутніх постачальників

Компанії, які виступатимуть постачальниками у майбутньому повідомили, що на реалізацію усіх змін та загальну реорганізацію системи знадобиться щонайменше десять років. Саме тому тарифи на світло в Україні для населення протягом найближчого часу встановлюватимуться стандартним шляхом. Річ у тім, що зараз не готова база даних, не вистачає купи нормативних актів та законів, а самі компанії поки не встигають реалізувати усі заплановані зміни, адже вони виливаються у значні витрати. Саме тому можна зробити висновок, що поки ніяких покращень на енергетичному ринку Україні очікувати не варто, тож ціни на електроенергію будуть залежати від багатьох вищезгаданих факторів та встановлюватимуться як і раніше.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.