Меню

Рівень інфляції за грудень 2021 року

Україна – це держава з найбільшим рівнем інфляції серед усіх країн Європи. Про такі жахливі показники неодноразово вели дебати міжнародні спеціалісти. Інфляційні процеси дуже швидко призвели до погіршення якості життя пересічних українців. Саме тому разом з міжнародними експертами був створений спеціальний план пожвавлення економічного стану країни та зменшення рівня індексі споживчих цін. Але на реалізацію плану потрібно дуже багато часу, а тому інфляція й досі залишається на дуже високому рівні. Багато уваги приділяється прогнозам про те, яким саме буде індекс. Хтось вважає, що держава дуже швидко вийде зі стану економічної кризи, а інші вважають, що інфляція й надалі залишатиметься однією з найбільших проблем. Експерти кажуть, що від того, яка саме буде інфляція за грудень 2021 року в Україні залежатиме розвиток країни в наступному році.Україна – це держава з найбільшим рівнем інфляції

Чого очікують політики?

Представники уряду славляться тим, що вони постійно роблять надто позитивні прогнози. За це їх постійно критикують експерти економічної сфери та навіть звичайні громадяни. Останнього разу урядовці казали про те, що їм вистачить сил та ресурсів для встановлення індексі споживчих цін на рівні десь 7-8%. Такі зміни повинні стати основою для подальшого зниження інфляції аж до 4-5%. Однак поки вдалі не вдалося реалізувати навіть свої минулі прогнози. Саме тому аналітики дотримують думки, що такі прогнози були опубліковані для того щоб не сіяти паніку серед звичайних громадян. Більш того, нині існує багато складнощів та перепон, які не дозволять так швидко знизити індекс. Швидше за все інфляція й надалі триматиметься на звичному рівні та складатиме щонайменше 10%. Конкретний рівень залежатиме від стану економіки та угод, яких державі вдасться досягти.

Читайте також:  Прогнозы инфляции в Украине на 2020 год

Також спеціалісти говорять про те, що рівень інфляції за грудень 2021 року повинен бути знижений хоча б штучно на короткий термін. Якщо цього не зробити, то в поєднанні з ростом цін через зимові свята, інфляція призведе до страшенного та неадекватного росту цін, який змусить громадян хапатися за голову.

Чому інфляція не зменшується, а лише зростає?

Про значення покращення економічного стану разом з вирішенням усіх нагальних проблем можливо говорити лише в тому випадку, якщо в державі буде проведена низка реформ, завдяки яким рівень економічного росту складатиме щонайменше 5%. Однак ще й досі влада своїми діями не змогла навіть наблизитися до цього значення. Наразі ріст становить приблизно 3%. Невідповідність очікування та заздалегідь розробленому плану призведуть до того, що індекс інфляції за грудень становитиме щонайменше 10%.

Враховувати усі чинники росту індексу споживчих цін дуже важно, адже їх забагато.  Навіть вибори, що відбуватимуться у 2021 році можуть стати причиною багатьох спекуляцій та штучного врегулювання рівня інфляції. Більш того, передвиборча кампанія вже почалася, а тому вже дуже скоро можна буде спостерігати різні маніпуляції. Окремо треба згадати про суттєву обмеженість країни у ресурсах, що призводить до скорочення фінансування певних галузей й не тільки.

Велика кількість коштів та сил йде на впровадження реформ у різних галузях. Це поступово виснажує економіку. Цікаво те, що навіть зміни на краще, як, наприклад, зростання зарплат та соціальних стандартів, призводять до росту інфляції.  Через збільшення купівельної спроможності ціни в магазинах поступово починають збільшуватися, що призводить лише до погіршення ситуації.

Прес-служба Кабміну повідомила, що індекс інфляції в 2021 році в Україні очікується незначний, і в його збільшенні там не бачать нічого негативного, навпаки, сподіваються на стимулюючу роль підвищення рівня інфляції в економіці країни для її розвитку. Подивимось!
Чому інфляція не зменшується

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.