Меню

Рівень інфляції за квітень 2022 року

Кожній людині відомо те, що саме економічна ситуація в країні має великий вплив на добробут її громадян. Українська економіка переживає не найкращі часи, бо вона знаходиться в стані затяжної кризи. Одним з наслідків кризи є інфляція, яка є дуже актуальною проблемою. Українцям цікаво, яка буде інфляція в Україні в квітні 2022 року та чи чекати збільшення цін на різні товари та послуги.

Політки чітко усвідомлюють, наскільки інфляція є небезпечною та намагаються хоч якось боротися з нею. Проте вести боротьбу не так вже й легко, бо інфляція залежить від великої кількості факторів. Звісно, народ сподівається на покращення економічної ситуації, проте експерти та аналітики повідомляють, що квітень може стати досить тяжким місяцем.

Уряд прогнозує зростання реального ВВП у 2022 році на 3,8% (НБУ – на 4,0%), номінальний ВВП – 5 369 млрд гривень або (НБУ – 5 485 млрд гривень), споживча інфляція (індекс споживчих цін) – 6,2% (НБУ – 5,0%), промислова інфляція (індекс цін виробників) – 7,8% (НБУ – 5,0%).  економічна ситуація в країні

Що являє собою інфляція та до чого вона призводить

Інфляція – це знецінення грошової одиниці в державі. Результатом такого знецінення є збільшення цін на майже всі види товарів та послуг. Як правило, за умов інфляції заробітні плати, соціальні стандарти та різні виплати, допомоги залишаються на нинішньому рівні та не встигають за стрибком цін. Коли в Україні відбувалася революція, інфляція сягала страшних показників, але за роки українська влада покращила ситуацію. Наразі політики та міжнародні агентства роблять непогані прогнози для України, проте квітень може видатися не таким гарним, як хотілося б.

Треба чітко усвідомлювати, що сам валютний ринок може бути дуже нестабільним, а тенденції можуть змінюватися майже щодня. А тому одного разу може статися так, що всі накоплені вами гроші по вартості будуть рівнозначні повітрю. Як показує практика, рід час таких подій дуже часто виникають масові заворушення та бунти. Це ще одна додаткова причина для влади боротися з інфляцією та стабілізувати фінансовий ринок. Наразі експерти та економісти повідомляють, що не дивлячись на те, якою була інфляція за березень 2022 року в Україні, під кінець року можна буде побачити її зменшення. На початку року та в березні цей показник змінювався в районі 10%. Прогнозується, що він нарешті зменшиться до 8% чи навіть 7%.Що являє собою інфляція та до чого вона призводить

Чого взагалі чекати в квітні?

Варто очікувати, що показник інфляції може спокійно зрости в квітні. Деякі експерти очікують, що квітень може стати найбільш негативним в плані зростання цін на товари та послуги. Середина весни неприємна тим, що саме в цей час закінчуються запаси овочів т фруктів. Звісно, їх доводиться закупати в інших країнах, треба домовлятися з постачальниками. Ніхто не даватиме продукти просто так, а тому це все коштує грошей. Оскільки закупівлі потребують фінансування, варто очікувати, що вартість продуктів помітно зросте.

Читайте також:  Закон України про державний бюджет України на 2020 рік

Така сама ситуація стосується й зернових культур. Через це варто очікувати зростання ціни на хліб та різні хлібобулочні вироби. Що стосується цін на м’ясо та молочні продукти, то в цю пору року вони, як правило, падають. Проте наразі не можна точно стверджувати, як саме все буде. Неспокійне становище в країні змушує людей готуватися до того, що все може змінитися лише за один день.

Не дивлячись на те, що квітень буде досить тяжким, влада ставить собі мету зменшити показник інфляції до 7% якнайшвидше. Політики бажають бачити ті самі показники, які можна було спостерігати ще у довоєнний час. Проте зараз можна спостерігати купу різних проблем, наприклад, величезну нестачу коштів у Пенсійному фонді. А тому навряд владі вдасться за один рік вирішити усі проблеми. Тому не можна точно стверджувати, що індекс інфляції за квітень 2022 року буде відповідати бажанням та прогнозам української влади.

Що ще впливатиме на рівень інфляції?

Перш за все, інфляція залежить від курсу іноземних валют. Як відомо, велика кількість товарів закупається з-за кордону. Ціни в доларах є дуже великими, а тому й націнки іноді жахають людей своєю величиною. Автомобілі, побудова техніка, гаджети та навіть звичайні фрукти певним чином залежать від того, який актуальний курс долара.

Читайте також:  Каким будет курс доллара в Украине в 2022 году?

Існує певне правило. Воно полягає в тому, що чим менше купується певний вид товару, тим повільніше змінюється його ціна. На жаль, український ринок в певному плані є дефіцитним, а тому усі товари розкуповуються дуже швидко.

Треба боротися

Українська влада намагається декількома шляхами боротися з нинішнім рівнем інфляції. Наприклад, майже всі реформи покликані реорганізувати певні державні сфери та побороти інфляцію, її наслідки. Однак один з найважливіших методів боротьби – це підняття заробітних плат представникам усіх професій. На додачу спостерігається зростання різних соціальних стандартів, одноразових виплат та спеціальних допомог. Такі заходи є дуже корисними та важливими, проте деякі спеціалісти очікують, що рівень інфляції за квітень 2022 року зросте до 12% або навіть більше.Українська влада намагається...

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.