Меню

Прогноз погоди навесні 2021 року в Україні

Весна – справжня радість для душі і тіла. На вулиці пахне свіжою травою та першими дощами, на батьківщину повертаються з далеких країв птахи і на вулиці стає гамірно, нарешті можна зняти важке зимове вбрання та сноубутси та вдягти щось легеньке. Для України ця пора має особливе, можна навіть сказати, символічне значення. З діда-прадіда аграрії швиденько беруться до роботи: висівають, висаджують, підготовлюють, розмножують. Тому цілком природним та зрозумілим є запитання: якою буде погода навесні 2021 року в Україні.Прогноз погоди навесні 2021 року в Україні

Кліматичні особливості країни

Для того, що з’ясувати наскільки холодною чи теплою видасться пора, для початку потрібно вказати на те, якими кліматичними особливостями вирізняється країна.

Як запевняють науковці, для України характерний континентальний (тобто помірний) клімат. Тільки в окремих місцях Східної та Південної України відзначається субтропічний клімат.

Протягом календарного року по країні проходить приблизно 40-45 циклонів та 35-40 антициклонів. Це спричиняє різку зніму погоди. Карпатські та Кримські гори захищають Закарпатський та Чорноморський регіонів від голодних арктичних вітрів. Тому загальна кількість сонячних днів в році становить понад 230.

Опади не роз приділяються рівномірно. Найбільше їх традиційно фіксують в Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях. Найменше – на сході та півдні країни. Саме тому в деякі (особливо жаркі роки) Одеська, Миколаївська, Херсонська та Донецька області часто страждають від недостачі вологи.Карпатські та Кримські гори

Загальна характеристика сезону

Неважко визначити якою буде весна 2021 в Україні, якщо знати характерні для місяців сезону ознаки.

Березень є першим за рахунком місяцем сезону та один із тих місяців, що мають 31 календарний день. Як правило, вже з перших тижнів березня у порівнянні з лютим різко піднімається температура повітря. В день найчастіше фіксується плюсова температура, однак вночі ніяк не обходиться без заморозків. Середньомісячний показник температури повітря на перший місяць становить +3℃.

Абсолютний температурний мінімум у березні становить -37℃, абсолютний максимум – +30℃. Середня кількість опадів по усій країні на місяць становить 25-50 мм, але майже вдвічі більше – 100 мм на Закарпатті.

Квітень, другий весняний та тепліший, аніж попередній, місяць. 30 календарних днів – незмінна цифра для нього. Зазвичай (проте не кожного року), снігового покрову на землі в квітні вже зовсім не залишається. Повітря в середньому по країні прогрівається до 10-11 градусів із позначкою плюс. Тільки в гірських районах України може бути на кілька градусів прохолодніше. Квітень – багатий на опади місяць, тому без парасольки не обійтись. Абсолютний мінімум місяця – 17 градусів морозу. Абсолютний максимум – 34 градуси тепла. Хоча господарі вже дуже активно беруться до висадження овочевих культур, ночі в квітні ще дуже холодні, часто трапляються заморозки (коли температура опускається нижче нуля).

Читайте також:  Рівень інфляції за березень 2022 року

На третій весняний місяць – травень – українці чекають з величезним нетерпінням. І на це є кілька причин. Перша пов’язана із особливо гарною та теплою погодою, котра дає змогу не тільки плідно попрацювати, але й гарно відпочити. Друга причина пов’язана із великою кількістю травневих свят (зокрема Днем весни та праці, Днем перемоги, Днем матері, святом Трійці). Травень – місяць  перших пікніків та виїздів на природу. На півдні України вже розпочинається пляжний сезон, починають дозрівати перші сезонні плоди.На третій весняний місяць – травень

Прогноз метеорологів

Прогноз погоди навесні 2021 року в Україні не дуже втішний для українців. Фактично до середини сезону в багатьох регіонах країни ще буде лежати сніг. Через часті заморозки та порівняно невисоку температуру повітря в денний час лід на узбіччі буде дуже повільно сходити.

Дощити найбільше у 2021-му році буде у квітні. Травень 2021-го, у порівнянні з 2018-м роком буде доволі прохолодним, однак, це не буде заважати гарно відсвяткувати травнені свята. Останні тижні весни більше будуть нагадувати літо. Температура в деяких областях прогріється до +25℃.

Погода на березень

Тим, кого цікавить якою буде погода навесні 2021 року, повинні знати, що її прихід буде непомітним для більшості українців. Як наприкінці лютого, в перші дні березня пануватимуть морози. Фактично з 1-го по 8-ме березня включно можна буде зафіксувати в середньому по країні до -10℃. На заході країни  традиційно буде холодніше. -14-15℃ – стабільна температура повітря для цього регіону на увесь перший тиждень.

З другого тижня морози будуть все меншими, та приблизно 11-14-го числа опустяться до нуля. З цього часу, як вказують метеорологи, денних морозів вже бути не повинно. Між тим, нічні заморозки аж до кінця місяця можна буде зафіксувати в кожній області.

Прогноз погоди в березні дає розуміти, що місяць буде багатим на різні види опадів. Так, в першій його половині сніговий килим вкриватиме землю на 3-7 см. В окремі дні другої половини випадатимуть рясні дощі. Місцями до 5 мм.

Що принесе українцям квітень?

Порівняно із попереднім роком, погода в квітні не буде такою теплою. Температура повітря по 20-те число буде дуже мінливою. Західна Україна цьогоріч висадить усі овочі щонайменше на 2 тижні пізніше, аніж у 2018-му. Позначки термометра в цьому регіоні навряд чи зможуть показати більше, аніж 8 градусів тепла. В окремі дні температура ще опускатиметься до +3-5℃. В центральній та північній частинах країни показники будуть трохи вищими – до +10-11℃, на сході та півдні – до +13℃. Між тим, в ночі ще можуть траплятись заморозки, а тому вже посіяні рослини краще захищати поліетиленовою садовою плівкою.

Читайте також:  Прогноз погоди в Києві на 2021 рік

По-справжньому весняно стане з в останні два тижня квітня. Хоча час від часу випадатимуть нетривалі дощі, повітря все ж встигне прогрітись до +16-17℃.

Традиційно для країни вітри матимуть в цей час південно-східний напрямок.Що принесе українцям квітень

Чого очікувати в травні?

Оскільки перші дні місяця вважаються офіційними вихідними, багатьох українців цікавить якою все ж таки буде погода на травневі свята 2021 року в Україні. Як обіцяють вже зараз метеорологи, виїхати на перший в цьому році пікнік українці таки зможуть. Сильної грози та пориви стих вітрів не передбачається. Разом із тим, і на особливе тепло, як минулого року в цей час, розраховувати не варто. Температурний максимум для західного та північного регіону на початок травня – +14℃. Для південних та східних областей новини більш радісні. Перший шашлик можна буде скуштувати за температури повітря до +16-17℃.

Відразу з першого тижня місяця можна розпочинати висаджувати із теплицю розсаду  у відкритий грунт та відкривати з-під поліетиленової плівки ті грядки, що вже були висаджені.

Приблизно з 10-14-го числа місяця, як дає зрозуміти прогноз погоди в травні, більше буде нагадувати літо. На своїх термометрах жителі західних областей зможуть зафіксувати до +20℃, східних та південних – до +25℃.

В окремі дні матимуть місце опади у вигляді дощів. До 10-12 мм можна буде зафіксувати в Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях.

Прогноз погоди на весну від народних синоптиків

Свою відповідь на питання яка буде весна в Україні, пропонують і народні синоптики. Як відомо, українські прадіди – русичі – здавна приділяли багато уваги природі, були дуже близькими із нею та вміли відчувати найменші зміни в ній. Це і підказувало їм якої весни очікувати, коли розпочинати засівання поля, а коли остерігатись грози.

 • Народні прикмети на березень. Якщо прилетів на Україну грак, значить, вірили слов’яни, незабаром повинен повністю зійти сніг.
 • Журавлі, що прилетіли вже в перший місяць весни, дають сигнал про теплу пору.
 • На тепло активно себе поводять голуби. Ці птахи високо взлітають в небо, багато між собою воркують. І, навпаки, вони припиняють активно поводити себе в тому разі, коли незабаром різко похолодає.
 • Якщо вже березні на вулиці буде чути дзижчання бджіл, значить можна розраховувати на швидке та тривале тепло. Комахи відчувають, що вже зовсім скоро свіжі квіти наповняться пилком та нектаром.
 • Ворона купається у калюжах талої води, знай теплою буде весна 2021, прогноз погоди для України від метеорологів це також підтвердить.
 • Якщо в березні сніг дуже швидко  топиться та вода довго не стоїть, а йде в землю, значить літо повинно бути дощовим.
 • Якщо береза щедро в березні ділиться своїм соком, значить запасатись вологою їй немає необхідності – весна дубе дощовою. І, навпаки, якщо соку дуже мало, значить весною та влітку буде  посушливо.
 • Народні прикмети про погоду на квітень. Якщо квітневий дощик розпочинається із великих крапель, значить ховатись від нього доведеться довго. Такий може протривати і більшу половину дня.
 • Не буде в квітні дощу, якщо вранці навпроти сонця стелиться густий туман.
 • Цвіт черемшини попереджає про передчасне похолодання.
 • Обуреними, «настовбурченими» виглядають горобці напередодні опадів.
 • Спізниться весна, спізниться і літо. Швидше за все, прохолодно буде і до кінця всього року.
 • На вечірньому небі хмарки купкою збираються та не розходяться, назавтра краще вдягатись тепло та прихопити із собою дощовичок.
 • На найвищі місця в курнику злітаються птахи, якщо відчувають грозу. Звісно, птахи відчувають, що їх може затопити.
 • З південного заходу по країні дмуть вітри, значить негода буде тривалою.
 • Дуже активно кумкаю і частенько не дають спати жаби в тому разі, коли відчувають різке похолодання та стрімкий дощ незабаром.
 • Дуб, який розпустився раніше, аніж ясен, вказує на сухе та жарке літо.
 • В погодній березневий вечір варто придивитись уважно до того, в яку сторону гавкають собаки. Звідти потрібно чекати вітрів.
 • Якщо півень в холодний день раптово вистрибує на підвищення та починає співати в увесь голос, значить дуже скоро потеплішає.
 • Запам’ятати українцям варто погоду на свято Благовіщення. Такою вона й буде на свято Воскресіння.
 • Прогноз погоди по народних прикметах на травень. Багато павутиння літає в повітрі в тому разі, коли літо передбачається сухим.
 • По землі починають швидко стрибати жаби, якщо зовсім скоро розпочнеться дощ.По землі починають швидко стрибати жаби
 • Якщо сам травень був сухим, значить і наступний місяць – червень – також промине без опадів.
 • Пильніше придивитись потрібно до нічного світила – Місяця. Якщо його колір зеленкуватий, знай із собою у наступні дні обов’язково потрібно брати парасольку. Якщо ж він світлий (лимонний), тоді опадів не передбачається.
 • Дуже насититись травою намагається на долинах худоба, котра віщує опади незабаром. Також про те, що зіпсується погода, підказують коні, котрі гучно та багато форкають.
 • Кілька веселок, що з’явились в небі одночасно пророкують теплий та нетривалий дощ.
 • Користаються теплою погодою та проводять активну діяльність мурахи, бджоли, павуки, коли не чекають на негоду. І, навпаки, відбуваючи, що скоро розпочнеться дощ, вони намагаються захистити свої будиночки та самі ховаються.
 • Зірки сильно миготять на небосхилі, знайте – незабаром буде негода та сильний вітер.
 • На рясний дощ дарує людству свій сильний запах м’ята.На рясний дощ дарує людству свій сильний запах м’ята

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.