Меню

Робочий календар для України

Виробничий календар для України на 2022 рік – це особливий вид календаря, який містить усю інформацію про робочі та вихідні дні, святкування, релігійні події. Також у ньому вказуються норми робочих годин. Уся ця інформація постійно використовується працівниками відділу кадрів та бухгалтерами. Але вона може бути корисною і для звичайних робітників, які хочуть спланувати свій робочий час, відпустку, тощо. Це дуже корисний календар, який повинен бути на кожному робочому місці.

cerkovnyj2022 1 - Робочий календар для України

 Основні відомості цього виду календаря

Перша й найголовніша інформація, яку можна дізнатися з робочого календаря – кількість вихідних та святкових днів. Також там зазначається загальна кількість днів.

Також календар зазначає, що усього робочих днів у 2022 році буде 250. Також будуть скорочені робочі дні. Вони встановлюватимуться напередодні офіційних державних свят, яких у цьому році цілих 11. Треба розуміти, що це не остаточний варіант календаря, адже він ще й досі перебуває на розгляді. Це означає, що в будь-який момент можуть бути внесені зміни чи поправки.Основні відомості цього виду календаря

Законопроект, що скасовує святкування

Основні зміни до виробничого календаря можуть бути внесені через законопроект, що вже довгий час перебуває на розгляді у Верховній Раді України. Цей законопроект був створений самими депутатами, які вважають, що український люд забагато відпочиває. Деякі з цих депутатів кажуть, що відпочивати 100 днів на рік коли в країні йде війна – це обурливо та не правильно. Важко сказати, вірна ця думка чи ні.

Сутність законопроекту полягає в тому, що він скасовує низку свят чи робить їх не офіційними, встановлює інші дати святкування на європейський лад, створює нові українські святкування. В рамках цього законопроекту жителі країни почали святкувати День захисника 14 жовтня та католицьке Різдво 25 грудня. Але це далеко не всі положення проект. Документ передбачає скасування свята восьмого березня, а також переносить святкування Дня Перемоги на 8 травня. Саме в цей день перемога святкується у європейських країнах. 1 та 2 травня взагалі було іменовано пережитком минулого та було запропоновано скасувати ці святкування. А ще, наприклад, розробники законопроекту пропонують зробити день народження Тараса Григоровича Шевченка офіційним святкуванням та вихідним днем.

Читайте також:  Cтруктура навчального 2020-2021 року

Навколо законопроекту й досі ведуть дискусії, а його доля залишається невідомою. Поки ніхто святкування не скасовував, але треба слідкувати за новинами, які можуть сповістити про те, що усього вихідних днів у 2022 році стало значно менше.день народження Тараса Григоровича Шевченка

Перенесення вихідних днів та періоди довгого відпочинку

Вихідні святкові дні, які припадають на суботу чи неділю переносяться на наступний робочий день. Таким чином українці отримують невеличкі трьохденні чи чотирьохденні канікули. Але вищезгаданий законопроект пропонує перейняти європейську модель. В Європі якщо святковий вихідний припадає на суботу чи неділю, то ніяких перенесень не відбувається. Поки такі зміни не були впроваджені, а тому у 2022 році жителі України й досі матимуть свої улюблені невеличкі канікули.

 • Перший таких трьохденний  відпочинок буде з 30 грудня 2018 по 1 січня 2022 внаслідок святкування Нового року.
 • Далі йде Різдво, яке подарує вихідні дні з 5 по 7 січня.
 • Склалося так, що у 2022 році жіноче свято випадає на п’ятницю. Саме тому громадяни  країни зможуть забути про роботу та приділити час собі з 8 по 10 березня.
 • Наступне свято – Великдень, який традиційно святкується у неділю. А тому українці зможуть святкувати з 27 по 29 квітня.
 • Трійця – це ще одне важливе релігійне святкування, яке триватиме 15 по 17 червня.
 • Далі йде низка державних святкувань. Перше з них – це День Конституції України, який подарує відпочинок 28 по 30 червня.
 • Наступним святом є День незалежності, внаслідок якого можна буде забути про буденні турботи з 24 по 26 серпня.
 • Останній трьохденний період відпочинку триватиме з 12 по 14 жовтня внаслідок святкування Дня захисників України.

Виходить, що офіційно всі періоди святкування будуть трьохденними. Але вони можуть корегуватися в залежності від трудового графіка співробітника, а також специфіки підприємства чи установи.

Читайте також:  Посівний календар огородника на грудень 2022 року

Норми робочих годин

Варто також знати, що на кожен місяць встановлюються певні норми трудових годин. Усі ці години мають біти відпрацьовані співробітниками установи. Норми корегуються від тривалості робочого тижня, а також від посади, форми зайнятості та специфіки установи. Стандартним для українців є 40-годинний робочий тиждень. В таких умовах співробітникам на відпрацювання дається наступна кількість робочих годин в 2022 році:

 1. Січень – 168.
 2. Лютий – 160.
 3. Березень – 159.
 4. Квітень та травень є однаковими – 167.
 5. Червень – 143.
 6. Липень – 184.
 7. Серпень – 167.
 8. Вересень – 168.
 9. Жовтень – 176.
 10. Листопад, як і вересень – 168.
 11. Грудень – 166.
 12. Загальна кількість робочих годин на рік складає 1993.

40-годинний робочих тиждень розрахований на те, що людина буде протягом п’яти днів працювати по вісім годин, не більше й не менше. Але варто пам’ятати, що деякі установи чи організації працюють протягом шести днів та не по вісім годин, а менше. В такому випадку співробітникам треба користуватися трудовим календарем, який був створений саме для його місця роботи. Також детальніше про норми можна буде дізнатися у кадровому відділі чи в бухгалтерії.

Ось таку важливу інформацію містить у собі робочий календар для України. Уся ця інформація може бути корисною при нарахуванні заробітної плати, лікарняних, при плануванні відпочинку чи трудового графіка. Саме тому рекомендується, щоб на кожному робочому місці був такий невеличкий календарик з усією важливою інформацією.Норми робочих годин

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.