Меню

Про структуру 2020/2021 навчального року…

Початок чергового навчального року – це важлива подія не лише для школярів, а й для вчителів. Новий освітній період – це нові відкриття, пригоди та знання. Велике значення має те, як саме буде проходити цей освітній період. Щоб гарно орієнтуватися в цьому питанні, варто детальніше дізнатися про структуру 2020/2021 навчального року, головні засади та нововведення.

Коли знову повертатися у школу чи ВНЗ?

Традиційно черговий навчальний рік розпочинається 1 вересня. Так було встановлено дуже давно, а з часом перше вересня стало святом – Днем знань. Це особливий день не тільки для школярів, а й для багатьох вчителів, яких заведено вітати в цей день. Але річ у тім, що цього разу 1 вересня – це субота. Поки що Міністерство освіти та науки України не прийняло постанову про перенесення святкування Дня знань на наступний робочий понеділок. А тому не відомо, коли саме буде перший дзвоник. Це буде відомо десь у другій половині серпня, коли буде оприлюднено відповідний указ.

Те саме стосується й вищих навчальних закладів. В них урочистості можуть бути проведені ще на вихідних, а от третього числа розпочнеться довгоочікуване навчання, оскільки посвяту першокурсників заведено проводити за день до першого вересня. Тому студентам не варто сподіватися, що вони зможуть відпочити хоч на день довше. 1 вересня

Як відбувається складання навчального графіка у школах чи ВНЗ?

В листі МОН “Про структуру навчального 2020/2021 року у ЗНЗ“, а також чинним законодавством України визначено, що освітні заклади мають повне право встановлювати робочий графік. Але він не повинен порушувати загальних правил, наприклад, дати початку літніх кану кіл. Графіки повинні обов’язково узгоджуватися з місцевими органами освіти. Також Міністерство освіти та науки України щороку розробляє та публікує рекомендації до проведення чергового навчального року. В них визначені усі робочі та вихідні дні, канікули та приблизний освітній план. Ці рекомендації створюються справжніми експертами, а тому більшість шкіл буру їх за основу.

Читайте також:  Підвищення стипендії студентам в 2022 році

Освітні заклади самостійно можуть обирати форму навчання, створювати план для тієї чи іншої дисципліни. Треба врахувати, що зміна навчального плану призводить до унеможливлення проведення різних спортивних змагань чи олімпіад на районному чи міському рівні, бо учні знаходитимуться в різних умовах.складання навчального графіка у школах

Чверті та триместри

Нині в Україні існує дві форми навчання:

  1. Чверті.
  2. Триместри.

Вони мають свої особливості та відмінності. Триместри не так популярні, бо вони почали впроваджуватися не так давно. Їх можна зустріти у ліцеях, профільних навчальних закладах, приватних школах та гімназіях. У державний загальноосвітніх закладах й надалі використовуються чверті. Головна особливість триместрів – це зміна часу, що відводиться на відпочинок. Таким чином, увесь навчальний рік розділяється на три рівні частини. Діти мають навчатися протягом п’яти тижнів, а потім їм надається тиждень відпочинку. Зимові канули збігаються з канікулами традиційної форми навчання.

Зміна дат канікул

Структура навчального 2020/2021 року, яку оприлюднило Міністерство освіти та науки України є лише набором рекомендацій. А тому дні навчання та дати канікул можуть змінюватися згідно з рішенням навчальної ради. При цьому керівництво навчального закладу має видати відповідний указ та заздалегідь повідомити батьків про зміни. Часто саме з урахуванням думки батьків обираються дати канікул.

В якому випадку влаштовуються додаткові канікули?

Також у листі від Міносвіти зазначаються випадки, коли можуть бути встановлені додаткові канікулярні періоди, які регулюватимуться самим навчальним закладом та умовами, що виникли. Звісно, в такому випадку доводиться ущільнювати навчальну програму та іноді відпрацьовувати щосуботи, оскільки діти повинні отримати повні знання. Додаткові канікули можуть впроваджуватися в наступних випадках:

  1. Коли температура повітря на вулиці опускається до мінус 25 градусів чи навіть нижче.
  2. Якщо навчальні класи мають погану систему опалювання та температура в них нижча за 18 градусів.
  3. Коли школу відвідує мала кількість школярів. Зазвичай та стається через виникнення епідемій грипу та великий рівень захворюваності. Щоб не розповсюджувати хворобу, школи закриваються на карантин.

Навчання щосуботи

Протягом всього навчального 2020/2021 року діти можуть навчатися щосуботи. Але Міносвіти радить не впроваджувати шестиденну форму освіти, бо це може призвести до перевтоми та виникнення стресу у школярів. Але багато хто не дотримується цих рекомендацій щодо шестиденного навчального тижня, але це дозволяє трохи розгрузити дітей у звичайні дні та зробити їм набагато довші канікули. Більш того, для студентів навчання щосуботи – це звична справа.додаткові канікули

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.