Меню

Розмір допомоги на поховання 2019 рік

Законодавство України передбачає виплату всім громадянам в разі смерті їх родича недоотриману пенсію, а також допомогу на здійснення похорону. Гарантується це право ст. 20 закону про соціальне страхування.

Розмір допомоги на поховання 2019 рік

Хто може отримати

Закон №1105 передбачає виділення допомоги на поховання за рахунок соцстраху 2019 і її оподаткування в разі загибелі особи, яка була застрахована і членів її сім’ї, таким особам:

  • чоловікові і дружині;
  • дітям, онукам, сестрам і братам, якщо вони не досягли повноліття, або стали інвалідами в неповнолітньому віці;
  • батькам;
  • дідусям і бабусям.

Матеріальна допомога на поховання родича в 2019 році виділяється тільки тим громадянам, які знаходилися на забезпеченні у померлого. До таких людей не відносять тих, хто має індивідуальні доходи (отримував зарплату, пенсію і ін.).

Фінансову підтримку отримають застраховані громадяни, які здійснили похорон померлого.

Сума фінансової допомоги

У випадку загибелі пенсіонера, особи, які організували поховання, мають можливість одержати виплату, величина якої дорівнює двомісячній пенсії, яку громадянин одержував на період смерті.

Якщо покійний одержував пенсію на основі законодавчого акту про забезпечення пенсією громадян, котрі були звільнені зі служби у війську, розмір допомоги на поховання в 2019 році складає три пенсії, котрі не можуть бути меншими, ніж п’ять мінімальних заробітних плат.

Виплата відбувається підприємством поштового зв’язку на основі одноразового доручення. Такий документ оформляється на ім’я громадянина, який організував похорон. Воно діє тільки до закінчення того місяця, коли доручення було виписане.

У випадку загибелі пенсіонера

Необхідні документи

Щоб оформити цей вид державної підтримки, особа, яка провела похорон, повинна зібрати такі документи:

  • паспорт або інше посвідчення особи;
  • заява;
  • довідка про смерть або виписка з реєстру актів.

З документами потрібно звертатися у відділення ПФ за місцем прописки. Якщо похорон громадянина здійснюється за державний кошт, фінансова допомога не виділяється.

Читайте також:  Декретні виплати в 2021 році в Україні

Порядок призначення

ФСС виплачує допомогу тільки в тому випадку, коли помирає застрахована особа. Для оформлення, крім основних паперів, потрібно буде підготувати посвідку про смерть (оригінал і копію).

Підтримка призначається в розмірі, який встановлений Фондом, але не може бути нижчою, ніж діючий прожитковий мінімум.

За рахунок організації

Робітники підприємств мають можливість розраховувати на матеріальну підтримку на поховання рідної людини. Такі виплати відбуваються з бюджету організації.

В законодавстві вказано, що допомога на поховання за рахунок підприємства не включається в оподаткування доходів фізосіб. Виплата здійснюється роботодавцем покійного співробітника за останнім місцем трудової діяльності (в тому числі і перед виходом на заслужений відпочинок). Її розмір не може перевищувати подвійного доходу, з якого можна отримати податкову пільгу. У 2018 році допомога складала 4940 гривень. Якщо її величина перевищує цю суму, то вона обкладається податковим збором.

Податковий кодекс України дозволяє підприємству надавати допомогу у вигляді грошей чи оплати послуг інших організацій (транспорту, послуг ритуальних компаній). Для оформлення виплат потрібні стандартні папери. Додатково необхідно підготувати наказ керівника установи.

Якщо допомога виплачується працівнику установи для поховання родича або рідним покійного співробітника, але не за крайнім місцем трудової діяльності, кошти піддаються оподаткуванню на загальних підставах.

допомога на поховання

Для безробітних

В законодавстві сказано, що у випадку смерті безробітного громадянина, або такого, який був його утриманцем, допомогу можуть отримати громадяни, котрі здійснили поховання.

Кошти виплачуються тільки в тому випадку, якщо заява на їх оформлення надійшла упродовж 6 місяців після упокоєння безробітного.

Тоді за грошима потрібно звертатися на біржу праці в районі прописки покійного. Кошти будуть виплачені за рахунок ФСС у випадку відсутності роботи.

Величина фінпідтримки буде дорівнювати розміру установленого мінімального коефіціента для проживання в період смерті громадянина. Для отримання грошової підтримки потрібно зібрати стандартний список паперів.

Для пенсіонерів

Допомога виділяється на основі статті 53 закону, який говорить про державне страхування. Кошти виділяються особам, які здійснили поховання пенсіонера.

Читайте також:  Соціальна пільга на 2020 рік в Україні

У цьому випадку не важливий тип пенсії, а також вік померлої особи, так як іноді для оформлення пенсійних виплат кількість років не має значення (за вислугу, по інвалідності, соцзабезпечення).

Допомога буде виділена в розмірі пенсії за два місяці, яку громадянин отримував до смерті.

Для померлих від нещасного випадку на підприємстві

Стаття 21 закону №1105 встановлює, що у випадку загибелі людини на підприємстві від нещасного інциденту або від професійних хвороб, мають бути здійснені такі виплати:

  • одноразова допомога для утриманців померлого;
  • організація похорону, покриття витрат на ритуальні послуги.

Виплачує Фонд страхування від нещасних випадків.

Для отримання разової фінансової підтримки особам, які знаходилися на утриманні у покійного, треба оформити довідку про середній заробіток за завершальні півроку роботи свого годувальника. Для відшкодування трат на поховання – квитанції на оплату послуг і товарів.

Розмір одноразової виплати залежить від середнього заробітку померлого. Для витрат на поховання є установлені законодавством норми.

Порядок виплати допомоги на поховання залежить від конкретного інциденту і категорії населення, до якої належить покійний. Кошти можуть бути виділені Фондом соціального страхування або підприємством, на якому працював громадянин, або працевлаштований його родич, який влаштував похорон. В останньому випадку допомога може бути здійснена в грошовому еквіваленті або способом оплати ритуальних послуг.

Для померлих...
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *