Меню

Шпаргалка ФОП-єдинника на 2019 рік

Загалом в Україні підприємці можуть обирати собі одну з двох систем оподаткування, якщо вони відповідають усім вимогам та критеріям. Підприємці, які переходять на спрощену систему оподаткування, мають подавати звітність та сплачувати податки інакшим чином, ніж на основній системі оподаткування. Такі відмінності стають причиною частих помилок, неправильної та несвоєчасної подачі документації, тощо. Тому дуже корисною може стати шпаргалка ФОП-єдинника на 2019 рік, в якій міститься інформація щодо основних податків, ставок для категорій платників, тощо.

Шпаргалка ФОП-єдинника на 2019 рік

Загальна інформація

Кожен підприємець, який перейшов на спрощену систему оподаткування, відноситься до однієї з трьох категорій, відповідно до ставок якої ведеться оподаткування. Існує також четверта категорія, але до неї відносять виключно осіб, які раніше були платниками фіксованого сільськогосподарського податку.  Для кожної категорії встановлюються свої дати подачі звітності й не тільки. Для ФОП на спрощеній системі оподаткування головним платежем є єдиний податок та єдиний соціальний внесок.

Також кожна категорія має свої певні обмеження. Наприклад, обмеження ФОП 2 групи 2019 полягають у тому, що платники не мають права мати понад 10 найманих працівників, їх загальний прибуток повинен не перевищувати півтора мільйона гривень, а діяльність повинна стосуватися надання послуг, вироблення товарів. А от платники першої групи взагалі не можуть використовувати найману працю. Вони повинні лише вести роздрібний продаж товарів, або надавати послуги побутового характеру громадянам України. При цьому загальний щорічний прибуток не повинен перевищувати планку у 300 тисяч гривень.

Для третьої групи немає особливих обмежень. До цієї категорії відносяться фізичні особи та юридичні особи, які можуть вести будь-яку діяльність. Для найманої праці визначається дві форми. У першому випадку платники не використовують найманої праці, а в другому випадку кількість робітників не є обмеженою. При цьому сукупна планка прибутку встановлюється на рівні п’яти мільйонів гривень. Більш того, шпаргалка ФОП зазначає, що до обмежень треба ставитися дійсно серйозно. Не варто обирати категорію, якій підприємство не зможе відповідати, як це часто роблять недосвідчені підприємці. У випадку невиконання обмежень підприємець може примусово переводитися до іншої групи, а також на нього накладатимуться штрафні санкції. У деяких випадках особи навіть примусово переводяться на загальну систему оподаткування, що супроводжується великими штрафами та встановленням додаткових обмежень на підприємство.

Єдиний соціальний внесок

Єдиний соціальний внесок: сплата та подання звітності

Багатьох підприємців на спрощеній системі оподаткування цікавить те, які звіти здає ФОП 2 групи та інших груп. Звітність з ЄСВ юридичними особами та податковими агентами повинна подаватися щомісяця не пізніше 20 числа кожного місяця наступного місяця після звітного. Що стосується саме фізичних осіб, то ля них звітний період дорівнює цілому року, тож чергову документацію вони повинні будуть надати до 10 січня 2021 року. Самозайняті особи також подають звітність щороку, але до першого травня 2021 року. Уся звітність повинна передаватися у чітко встановленій формі. Що стосується сплати, то вона повинна проводитися під час нарахування зарплаті, але не пізніше 20 числа місяця, який є наступним після звітного. При цьому якщо датою сплати є вихідний, то сплата відбувається наступного робочого дня. Сплата за перший квартал проводиться до 19 квітня, за другий квартал відрахування здійснюються до 19 липня, за третій – до 21 жовтня, а за четвертий – до 20 січня 2021 року.

Єдиний податок: сплата та звітність

Єдиний податок є досить складним, оскільки він має декілька форм, має різні строки подачі звітності й не тільки. У цьому допоможе шпаргалка ФОП-єдинника, платник єдиного податку повинен спочатку правильно визначити свою групу, а потім вже керуватися правилами, встановленими для категорії. Таким чином, наприклад, представники першої та другої групи платників мають звітувати щорічно протягом двох місяців після закінчення чергового звітного періоду. Що стосується представників третьої групи, то вони передають декларації щоквартально протягом 40 діб після закінчення чергового кварталу. Сплата податку першими двома групами відбувається кожного місяця у вигляді авансових внесків до 20 числа наступного місяця. Третя група має сплачувати податок протягом 50 діб після закінчення кварталу. На перший погляд здається, що все дуже просто, але підприємці часто плутаються, а помилки часто призводять до негативних наслідків.

Що можна знайти корисного у шпаргалці?

На додачу у цій невеличкій шпаргалці зазначається повна інформація з приводу того, коли саме та які податки потрібно сплачувати, коли необхідно подавати ту чи іншу документацію. Завдяки тому, що чітко визначаються дати та місяці, підприємцям дуже зручно виконувати усі операції, а тому вони не забувають про усі важливі дати. Ще одна дуже важлива річ – це короткий опис кожного податку, його головних засад та особливостей. Це допомагає чітко орієнтуватися у тому, як саме відбувається відрахування коштів та як саме необхідно вести документацію, щоб у представників контролюючих органів не виникало зайвих запитань.

Насправді шпаргалка містить дуже багато важливої інформації, яка може стати у нагоді кожному підприємцю. Перш за все, в ній містяться рекомендації з приводу того, якими саме мають бути наймані працівники у ФОП 2019. Треба враховувати, що не кожна категорія може дозволити собі великий штат працівників. Накладені обмеження змушують роботодавців оптимізувати свій штат та розподіляти обов’язки. У шпаргалці містяться рекомендації з приводу того, яких саме працівників варто обрати, які у них повинні бути знання та яка кількість робітників є оптимальною в залежності від прибутку підприємства та багатьох інших факторів.

Що можна знайти корисного у шпаргалці

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.