Меню

Розмір пенсії по інвалідності в 2020 році в Україні

Громадяни з обмеженими можливостями є однією з найменш соціально захищених категорій жителів України. Багато інвалідів мають цей статус та певні фізичні вади з моменту народження, а іншим доводиться боротися з проблемами набутого характеру. Але усі громадяни з обмеженими можливостями перебувають в однакових умовах: вони не можуть самостійно забезпечувати себе та потребують допомоги від держави чи своїх рідних. Окрім того, вони нерідко мають потребу у дорогому лікуванні або реабілітації та постійній купівлі медикаментів, на що постійно витрачаються чималі кошти. Саме тому таким громадянам з боку держави надається певна допомога, яку являє собою пенсія по інвалідності. Оскільки останнім часом в державі підвищуються розміри соціальних стандартів, грошових допомог та різних нарахувань, виникає чимало питань з приводу того, якою саме буде пенсія по інвалідності та чи очікуватимуться якість зміни у процедурі її надання.

пенсії по інвалідності

Питання надання статусу інваліда

Пенсія інвалідам в Україні виплачується виключно в тому випадку, якщо громадяни мають дійсний відповідний статус. Рішення про надання статусу приймається представниками медико-соціальної експертизи, що здійснюють детальне медичне обстеження особи та вивчення наданих документів. За результатами обстеження особі може біти присвоєна одна з наступних категорій інвалідності:

 1. Перша категорія «А» – особи, які потребують повного догляду.
 2. Перша категорія «Б» – особи, які можуть частково доглядати за собою.
 3. Друга категорія – особи, які мають найбільш серйозні медичні діагнози, що потребують постійного лікування.
 4. Третя категорія – особи, які залишаться працездатними, але мають складні та серйозні діагнози.

Загалом під час обстеження, за результатами якого особі може бути присвоєна відповідна категорія та щонайменше мінімальна пенсія по інвалідності 2020 в Україні, перевіряється ступінь, складність та тип захворювання, причина його появи та визначається нинішній рівень працездатності особи. Також на основі цієї інформації представниками медико-соціальної експертизи приймається рішення про термін, на який особі надаватиметься статус. Інвалідність може бути встановлена тимчасово (для представників усіх чотирьох груп) та довічно (для чоловіків віком від 60 років та жінок віком від 55 років). Статус, що був присвоєний на певний термін, повинен підтверджуватися щороку шляхом повторного проходження комісії. Звісно, в деяких випадках це потребує багато часу та сил, але за певних умов представники комісії можуть прибути до місця проживання особи та провести обстеження на місці.

пенсії

Також існують чітко визначені підстави, на основі яких особа може отримати статус інваліда:

 1. Наявність вроджених вад розвитку або післяродових вад.
 2. Отримання особою травм, що суттєво погіршують загальний стан здоров’я.
 3. Наявність захворювань, що мали сильний та виражений негативний вплив на організм людини та призвели до втрати працездатності.
 4. Виявлення психологічних відхилень та захворювань різного рівня складності.
 5. Погіршення стану здоров’я, спричинене аварією на Чорнобильській АЕС, участю у війні, масових мітингах, революціях, тощо.
гроші

Які знадобляться документи?

Для того щоб отримати статус особи з обмеженими можливостями, на основі якого згодом можуть надаватися пенсії інвалідам дитинства або інші пенсії по інвалідності, потрібно звертатися безпосередньо до медико-соціальної експертизи. Водночас треба не забувати про строки, протягом особа може звернутися до комісії. Наприклад, при захворюванні на туберкульоз особа має право звернутися до комісії протягом 10 місяців з моменту захворювання. А для раптової хвороби термін звернення становить 4 місяці. Звернення повинно здійснюватися з наявністю пакета документів, до складу якого входить:

 1. Письмова заява особи з проханням провести обстеження та розглянути її питання про отримання нею статусу інваліда.
 2. Висновки лікаря, який проводив обстеження особи з наданням чітко визначеного переліку діагнозів, карти хворого та направлення до медико-соціальної експертизи.
 3. Виписка з лікарень або інших медичних закладів, де особа проходила лікування з наявністю усіх підписів та мокрих печаток.
 4. Особисті документи особи, а саме паспорт або свідоцтво про народження, де встановлюватиметься місце прописки.
 5. Ідентифікаційний номер, який засвідчує, що особа сплачує податки. Замість ідентифікаційного коду дозволяється надавати довідки, які підтверджують наявність в особи обов’язкового державного страхування.
 6. Трудова книжка чи будь-які інші довідки з інформацією про трудовий стаж роботи, якщо він наявний.
 7. Довідка про рівень доходу громадянина, якщо він наявний.
 8. Для військовослужбовців – військовий квиток або довідку з військкомату.
Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2020 році в Україні

Усі ці документи повинні подаватися виключно особою, яка буде проходити обстеження. Але у випадках коли особа за станом здоров’я або з інших поважних причин не може це зробити, документи дозволяється подати батькам, опікунам, близьким родичам або законним представникам. Водночас треба не забувати, що окрім грошових допомог цей статус надає ще й пільги на оплату навчання, комунальних послуг, право на безкоштовні ліки, право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

розмір пенсії по інвалідності

Яким буде розмір пенсії по інвалідності для кожної категорії у 2020 році?

Дуже часто виникають питання з приводу того, яким саме буде грошове забезпечення осіб з обмеженими можливостями у 2020 році та на що вони взагалі можуть розраховувати. Перш за все, варто зазначити, що мінімальний розмір пенсії по інвалідності для 1 групи у 2020 році та для усіх інших груп буде ідентичним до мінімальної пенсії за віком. У свою чергу мінімальна пенсія за віком прирівнюється до суми прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Саме тому мінімальні грошові нарахування по інвалідності на початку 2020 року становитимуть 1615 гривень, всередині року будуть збільшені до 1672 гривень, а наприкінці – до 1728 гривень.

Загалом величина пенсії по інвалідності залежить від групи інвалідності. Визначено, що представники першої групи потребують найбільшої допомоги, а тому їм виплачується 100% від величини пенсії за віком. Розмір пенсії по інвалідності 2 групи становить вже 90% від величини пенсійних нарахувань за віком. Тобто в усіх випадках попередньо проводиться визначення розміру пенсії за віком, що може виплачуватися особі на даному етапі, на основі чого й здійснюються нарахування.

Читайте також:  Пенсии инвалидам войны в 2020 году в Украине

Що стосується останньої категорії, то пенсія по інвалідності для 3 групи 2020 становитиме лише 50% від суми пенсійних нарахувань за віком. У випадках, коли при наданні грошових допомог по інвалідності прибуток особи навіть з врахуваннями можливих надбавок та доплат залишається нижчим за рівень прожиткового мінімуму, державою надаються щомісячні адресні допомоги, що компенсують різницю між рівнем виплат та встановленим прожитковим мінімумом.

Можна зробити висновок, що розмір пенсії по інвалідності у 2020 році в Україні, як і у минулі роки, встановлюватиметься в індивідуальному порядку. Щоб самостійно визначити приблизну величину грошових нарахувань треба попередньо провести певні розрахунки та визначити суму пенсії за віком. Для цього треба помножити величину заробітної плати, з якої здійснюються відрахування до пенсійного фонду на коефіцієнт страхового стажу особи.

финансы

Як почати отримувати пенсію по інвалідності?

Треба розуміти, що після отримання особою статусу інваліда їй не починають автоматично надходити кошти. На кожного громадянина з обмеженими можливостями чекає ще одна досить довга процедура, що являє собою оформлення нарахувань. Отже, пенсія інвалідам війни у 2020 році або іншим категоріям громадян надається на основі отриманої довідки від медико-соціальної комісії про недієздатність. Після цього треба направитися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання та надати пакет схожий пакет документів, до якого на додачу входить ще й вищезгадана довідка, відповідна заява, письмове прохання про отримання виплат через відділення пошти чи відділення банку за необхідності, фотографії 4х6.

Згідно з встановленими правилами, офіційної відповіді можна чекати на десятий день після подачі заявки на пакету документів. При цьому протягом цього часу особа отримує відповідь у письмовому вигляді, де буде повідомлятися про призначення нарахувань або про відмову з визначенням причини. Письмова відповідь надається у вигляді листа, переданого прямо у руки особі або за допомогою пошти.

Пенсійні виплати по інвалідності призначаються на весь термін інвалідності, встановлений за результатом проходження медичної комісії. Якщо з якихось причин за результатами чергової комісії особі була присвоєна інша категорія інвалідності, то в такому випадку їй надаватиметься грошове забезпечення в оновленому вигляді з моменту настання нового календарного місяця. Якщо особа після проходження чергової медико-соціальної комісії визнається здоровою, то в такому випадку допомога виплачується їй до кінця місяця, після чого вона скасовується.

инвалид

Також треба знати, що у випадку неявки особи на чергову медичну експертизу виплата пенсійного забезпечення по інвалідності припиняється. Не відвідувати комісію дозволяється виключно з поважних причин, які можна підтвердити. Після підтвердження поважної причини виплата забезпечення поновлюється, але не більше ніж на три роки. Тобто нарахування відбуваються ще й за пропущений період.

Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2019 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.