Меню

Розмір пенсії по інвалідності в 2022 році в Україні

Пенсія – питання важливе завжди і скрізь. Отримують її не тільки з досягненням певного віку, але і в разі проблем зі здоров’ям. Суперечок тут менше, але незрозумілі моменти теж є. Пропонуємо роз’яснення, що таке пенсія по інвалідності та скільки будуть отримувати українці в 2022 році.

Розмір пенсії по інвалідності в 2022 році в Україні

Особливості оформлення інвалідності

Призначають конкретну групу після підготовки документації та огляду на МСЕ. В результаті громадянину з обмеженнями по здоров’ю доступні пенсійні виплати і пільги, які можуть мати невеликі відмінності з урахуванням категорії інвалідності.

Черговий огляд відбувається через кілька років для власників 1 групи і раз на рік для осіб з 3, 2 групами. Якщо особливості виявлені у неповнолітнього, до 18 років він буде вважатися дитиною-інвалідом (статус можуть дати на рік або на довший період).

В ході нової медкомісії групу можуть змінити або зняти з урахуванням актуального стану обстежуваного. Далі перерахуємо основні нюанси по групах, що стосуються їх призначення.

1 група інвалідності на тлі обмежень 4 ступеня і важких порушень досить часто інвалідність є безстроковою. Про довічну групу говорять при стабільності або погіршенні стану щодо наступних пільговиків :

 • із загальними захворюваннями у важкій формі;
 • військовослужбовців, учасників військових дій, АТО і ветеранів;
 • мають складні групи (не тільки 1, а й 2) при незмінності здоров’я протягом 15 років (і більше), або при відсутності позитивної динаміки протягом 5 років реабілітації;
 • досягли пенсійного віку (60 років для жінок і 65 — для чоловіків) інвалідів неробочих груп.

2 група інвалідності встановлення особливого статусу аналогічно 1 групі, але ступінь тяжкості інша — хвороби, як правило, в явній 3 стадії. Якщо випадок винятковий і вписується в представлений вище перелік, група безстрокова і оглядатися щорічно не потрібно.

3 група інвалідності тут проблема зі здоров’ям зазвичай у 2 або 1 стадії. Присутні побутові та інші обмеження, повільність, але працювати дозволено. Тим більше що розмір допомоги для пільговиків з 3 групою менше, ніж у інших інвалідів. Зате їм даються преференції у вигляді безкоштовного перенавчання, додаткової відпустки і перерв, особливого оснащення робочого місця і тд.

Що потрібно знати про пенсію по інвалідності

Пенсія по інвалідності – це грошові виплати з боку держави людям, які з дитинства мають статус «інвалід». За словами юриста, існують три групи інвалідності і ще одна – особлива – категорія для дітей-інвалідів. Залежно від цього розрізняються і види призначуваних пенсій.

Розмір пенсії по інвалідності в Україні

Групи інвалідності застосовні до всіх їх видів.

 1. Страхова пенсія по інвалідності. Цей варіант доступний людям, які мають будь-який офіційно підтверджений трудовий стаж, за який були сплачені страхові внески. Тут пенсія нараховується виходячи з пенсійних накопичень інваліда.  Правда, в деяких випадках пенсійний стаж може бути настільки малий, що призначення трудової пенсії недоцільно. У цьому випадку можливий альтернативний варіант – мінімальна соціальна пенсія інвалідам в Україні.
 2. Соціальна пенсія по інвалідності. Вона може бути призначена будь-якій людині з паспортом України. Відсутність будь-яких критеріїв робить єдино доступним даний вид пенсії дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, інвалідам, які не мають стажу.
 3. Державна пенсія. Ці виплати покладені людям, які потрапляють під відповідні постанови Уряду, укази президента.
Читайте також:  Підвищення пенсії з 1 червня 2022 року

Знання різновидів пенсій мінімізує походи до консультантів, дозволить швидко оформити пенсійні виплати в відповідних органах.

Умови призначення пенсії по інвалідності

Умови призначення пенсії по інвалідності теж мають свої особливості. Так, вона дістанеться тільки тим, хто відноситься до однієї з груп непрацездатності.

Відповідний статус присвоюється за результатами огляду. Проводиться медико-соціальна експертиза. На неї людину має право направити тільки лікар. Інвалідність підтверджується відповідними документами-направленням від медика і результатами обстеження у фахівців.

Для різних груп підтвердження наявності статусу постійної непрацездатності проводиться в різні проміжки часу. Це пов’язано з тим, що в результаті реабілітації у деяких з претендентів на пенсію по інвалідності може поліпшуватися фізичний стан. Є ймовірність відновлення функцій організму, які раніше були втрачені, – продовжує юрист.

Розмір пенсії по інвалідності

Розмір пенсії по інвалідності в 2022 році в Україні залежить багато в чому від виду, до якого вона відноситься. Далі експерти вказують на те, що потрібно відштовхуватися від кожної групи окремо.

З початку 2021 року страхові пенсії по інвалідності були змінені в більший бік. Вказані нововведення стали дійсними після збільшення прожиткового мінімуму та мінімалки. Як правило, вказані показники змінюються декілька разів на рік та залежать від індексу споживчих цін, за яким стежить Управління статистики України.

Відповідний орган разом зі спеціалістами моніторять соціально значущі ціни та роблять відповідні висновки. Саме тому прожитковий рівень мінімалка та пенсійні виплати не стоять на місті.

Страхова пенсія по інвалідності

З 1 січня 2021 року становила:

 • інваліди 1 групи отримують 100% від ПМ;
 • інваліди 2 групи – 80% від ПМ;
 • інваліди 3 групи – 60% від ПМ.

Виплати дітям інвалідам, які не досягли 18-річного віку та не працюють становлять 70% від ПМ.

Читайте також:  Пенсия по потере кормильца для солдата АТО в 2020 году

Соціальна пенсія по інвалідності

Проходить регулярну індексацію. Наприклад, на початку січня 2021 року вона складала 1854 грн., на кінець грудня цього року- буде підвищена до розмір 1934 грн., у 2022 році вона підійде до показника 2000 грн.

Державна (військова) пенсія по інвалідності у 2022 році

Вказана пенсія виплачується при певних умовах, а саме, інвалідність повинна бути отримана під час служб, або виконання окремих обов’язків перед державою.

Тим, хто постраждав від результаті участі в АТО держава підготувала нові пенсійні виплати. На сьогоднішній час вони складають:

 • інвалідам 1 групи – 3500 грн.;
 • інвалідам 2 групи – 3200 грн.;
 • пенсія по інвалідності для 3 групи 2022 – 2800 грн.
Пенсія по інвалідності в 2022 році

Для учасників Великої Вітчизняної війни, у яких є інвалідність, розмір пенсії становить:

 • інвалідам 1 групи – 100% розміру соціальної пенсії або 4475 грн.;
 • розмір пенсії по інвалідності 2 групи – 80% розміру соціальної пенсії або 3988 грн.;
 • інвалідам 3 групи – 60% розміру соціальної пенсії або 3519 грн.

В новому році очікується збільшення вищевказаних сум. Пенсія інвалідам війни в 2022 році збільшиться разом із прожитковим рівнем.

Розрахунок пенсії по інвалідності

Не у всіх категоріях проводиться розрахунок пенсії по інвалідності. Так, соціальні та державні пенсії не потребують розрахунків. Вони зафіксовані.

Що стосується страхової пенсії, то остаточна сума складається з фіксованої виплати та залежить від стажу, який накопичила людина. У кожного своя кількість і, відповідно, різні розміри пенсії.

Мінімальна пенсія по інвалідності 2022 в Україні

На початок 2021 року мінімалка (пенсія) складала 1769 грн. На сьогоднішній час вказана сума досить маленька та потребує перегляду. Скоріш за всього це буде при прийнятті бюджету на 2022 рік або наприкінці 2021 року. Очікується, що мінімальна пенсія по інвалідності 2022 в Україні приблизиться до 2000 грн. Вказана цифра приблизна та може бути меншою.

Треба не забувати про скрутне економічне становище в Україні та щорічне збільшення вказаної категорії пенсіонерів. Щоб підвищити мінімальні виплати держава разом з президентом повинна збільшити державну скарбницю. Саме тому президент та депутати працюють над змінами в податковому кодексі.

Читайте також:  Почему полипропиленовые мешки выгоднее покупать у производителя?

В новому році планується провести наступні нововведення:

 1. інваліди, які не працюють та мають неповнолітніх дітей отримають добавку +170 грн на кожну дитину;
 2. мінімальний розмір пенсії по інвалідності для 1 групи 2022, які досягли пенсійного віку збільшиться на 70 грн;
 3. самотні українці пенсійного віку, які мають 3 групу інвалідності у2022 році можуть розраховувати на збільшення виплат о 70 грн.

При розгляді пенсійних виплат депутати не забули про пенсії інвалідам дитинства. Вони збільшяться разом з усіма на початку 2022 року.

Порядок встановлення інвалідності – спрощено

Минулого року у зв’язку з пандемією коронавірусу було вирішено раніше встановлену інвалідність автоматично продовжувати на 6 місяців, а медико-соціальну експертизу (МСЕ) для встановлення інвалідності вперше проводити без особистої участі громадян за медичними документами. Алгоритм оформлення інвалідності у новому році буде спрощений у декілька разів.

В новому році медична організація може сформувати направлення на МСЕ без проведення додаткових обстежень: для громадян, які мають захворювання і порушення функцій організму, передбачені додатком до Правил визнання особи інвалідом і для громадян, що направляються на МСЕ з метою розробки індивідуальної програми реабілітації або реабілітації, якщо раніше протягом року до дня формування напрямки були проведені обстеження, що підтверджують такі захворювання або порушення функцій організму.

Рішення про встановлення інвалідності в таких випадках буде прийнято на підставі відомостей про стан здоров’я громадянина, що містяться в направленні на МСЕ.

Експертизу для встановлення або підтвердження інвалідності необхідно буде пройти після пандемії. Направлення на МСЕ видадуть в поліклініці. Ще одна корисна зміна: раніше хворим доводилося повторно йти в лікувальний заклад, якщо дані в напрямку були неповними, але з 1 березня поліклініки повинні самі допрацьовувати документи за запитом органу, який проводить експертизу.

Резюме

В новому 2022 році пенсійні виплати інвалідів будуть збільшені разом із прожитковим мінімумом. Точна цифра стане відомою після прийняття бюджету. Залишилося почекати недовго.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.