Меню

Розмір ЄСВ в 2020 році по новому

Під єдиним соціальним внеском розуміється загальна сума обов’язкових податків. Відрахування відбувається усіма платниками податків. Таким шляхом держава забезпечує страхові виплати та поліпшує життя українців. Постійне проведення реформ вносить певні корективи, внаслідок чого нарахування ЄСВ у 2020 році в Україні змінюється. Щоб бути у курсі нововведень треба бути готовим до нового нарахування податків.

ЄСВ у 2020 році

Яким було нарахування ЄСВ у 2019 році?

Згідно з змінами Податкового кодексу України у новому році сплати ЄСВ змінилися. Фізичні особи, а також підприємці, які працюють за спрощеною системою оподаткування та з найманими робітниками-інвалідами, сплачуватимуть 8,41% (пільгова ставка). Раніше, ця ставка дорівнювала 22%.

У зв’язку зі збільшенням рівня мінімальної заробітної плати до 4173 грн., min страховий внесок став 918,06 грн., max – 13770,9 грн.

Від сплати внесків було звільнено наступну категорію людей:

 • ФО-П (фізичні особи-підприємці), особисто за себе;
 • фермери, та її члени;
 • особи пенсійного віку (за віком);
 • інваліди;
 • малозабезпечена категорія українців.

Аналітика 2019 року показала, що сплата єдиного соціального внеску ніяким чином не погіршила умови здійснення підприємницької діяльності.

Мінімальна та максимальна база нарахування ЄСВ у 2020 році

З 1 січня 2020 року мінімальний рівень заробітної плати підійметься до 4723 грн. Мінімальний внесок становитиме 4723*22%, або 1039,06 грн.

Якщо у найманого робітника сума заробітної плати менш мінімальної, роботодавцю треба буде дорахувати єдиний соціальний внесок до законодавчо встановленої мінімальної суми заробітної плати. Максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2020 році також зросте. Але сам показник не зміниться та буде дорівнювати 15 мінімальних зарплат, або 70845 грн. На місячну суму доходу, яка перевищую максимальну суму єдиний соціальний внесок нараховуватися не буде.

Терміни сплати ЄСВ у 2020 році

Сплата єдиних соціальних внесків напряму пов’язана  з виплатою заробітної плати, у день зарплати, але не пізніше 20 числа кожного місяця. Незважаючи на невиплачену кількість зарплати, соціальні внески повинні бути внесені. Для всіх підприємців незалежно від форми оподаткування сплата граничними термінами сплати єдиного соціального внеску у 2020 році є:

 • перший квартал – 19.04.2020;
 • другий квартал – 19.07.2020;
 • третій квартал – 21.10.2020;
 • четвертий квартал – 20.01.2021.
Читайте також:  Єдина тарифна ставка на 2022 рік в Україні

Здійснення сплати проводиться у гривнях. Днем оплати є повне погашення боргу за ЄСВ за місяць. Якщо сума була не була погашено, або погашена неповністю, к ФО-П застосовуються штрафні санкції. Вказані дати оплати внесків можуть здійснюватися як поквартально, так і помісячно (що роблять усі підприємці країни).

ЄСВ

Онлайн-оплата єдиного соціального внеску

Сплатити податки та внески можна не виходячи з дому. Для цього достатньо володіти знаннями бухгалтерських програм, оновлення яких дає можливість ознайомлення зі законодавчими змінами.

Якщо підприємці не володіють знаннями в галузі бухгалтерії, розрахувати суму внесків завдяки онлайн калькулятору в мережі інтернету.

Для використання послуги достатньо володіти інформацією про суми нарахувань, які повинні бути включені до соціального внеску. Для розрахунку соціального внесу треба мати ноутбук чи комп’ютер, доступ до інтернет-ресурсів та вільний час. Після реєстрації на сайті підприємцям стане доступний не тільки онлайн-калькулятор но і консультативна допомога спеціалістів.

Розмір ЄСВ в 2020 році по новому – в таблиці

Винагорода за роботу у громадських та все громадських організаціях за договорами у 2020 році

Платник єдиного соціального внеску Нарахування ЄСВ
Самозайняті особи 22%
Всеукраїнські організації людей з обмеженими властивостями 5,3%

Нарахування ЄСВ з лікарняних в Україні

Нарахування лікарняних проводиться у місяці його надання. Якщо при обчисленні фактичної суми лікарняного виявилося, що вона менш мінімальної заробітної плати, треба застосувати соціальні с мінімальної заробітної плати. Якщо лікарняний був запізнілим, нарахування ЄСВ з лікарняних в Україні повинно проводитись на фактичну базу. При цьому вимога до мінімальної заробітної плати не застосовується.

ЗВЕНІТЬ УВАГУ! Лікарняний, який сплачується за рахунок роботодавця, так за рахунок спеціального фонду, ЄСВ нараховуються в розмірі 22%. Нарахування ЄСВ інвалідам провадиться у інших розмірах: працюючі інваліди – 8,41%, 5,3-5,5% інвалідам, діяльність яких пов’язана з все громадськими та громадськими організаціями людей з обмеженими властивостями.

Вагітність та пологи – державна допомога 

Допомога держави по вагітності та пологам включає до бази сплату ЄСВ, яка дорівнюється ставці 22 % (8,41 % – для осіб з обмеженими можливостями, які повноцінно працюють, та  5,3 %-5,5 % – для людей з обмеженими властивостями, працюючим у все громадських та громадських організаціях.

1520871283 photo - Розмір ЄСВ в 2020 році по новому

Крім цього законодавством передбачено, що якщо дохід вагітної становитиме менш мінімальної заробітної плати, страхові внески будуть нараховані виходячи з її офіційного рівня.

Згідно з інструкцією, враховуючи зміни в ЄСВ в Україні, нарахування сплат за вагітних осіб, та жінок, які отримають державну допомогу, здійснюється щомісячно наступним чином:

 • розмір середньоденної допомоги визначається як кратне загально нарахованої суми до кількості днів, на які вони були нараховані;
 • кожна з сум визначається щомісячно для цього необхідно основну нараховану грошову суму поділити на кількість днів;
 • для роботодавця визначається множенням нарахованої грошової допомоги за кожний відпрацьований місяць на розмір страхового внеску.
Читайте також:  Тарифы Водафон Украины на 2021 год

ВАЖЛИВО! Сплата єдиного соціального внеску при отриманні допомоги по вагітності та пологам визначається з повної суми за місяць.

Сплати ЄСВ для самозайнятих осіб у 2020 році

Самозайнятими є особи, які проводять незалежну підприємницьку діяльність та члени фермерських господарств, що не відносяться до осіб, потребуючих страхування на інших засадах. Згідно законодавства, ЄСВ  для самозайнятих осіб у 2020 році повинно сплачуватися за кожний календарний місяць, але не пізніше 20 числа, який йде за звітним кварталом. Раніше сплата внеску самозайнятими громадянами, крім осіб на спрощеної системі оподаткування, здійснювалася раз на рік.

Крім того, платники єдиного податку 1гр. не мають права на сплату єдиного внеску у сумі, яка складає не менш 0,5% мінімального страхового внеску. Тому вони повинні сплачувати його в мінімальному розмірі, як усі особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування.

кава за працею

Способи сплати ЄСВ

Відповідно законодавства звіт до Фіскальних органів подається особисто страхувальниками, або його відповідальною особою наступними способами:

 • в електронній формі з дотриманням вимог законодавства (реквізити для сплати ЄСВ можуть змінюватися, тому рекомендовано  завчасно поінтересуватися цим питанням у фіскальних органів);
 • на паперових носіях, кожний з котрих повинен бути скріплено печаткою и підписом керівника;
 • за допомогою послуг пошти, в таких випадках лист надсилається з повідомленням про вручення, в ньому описується кількість вкладень (звіт висилається за допомогою послуг пошти при умові, що кількість застрахованих осіб у роботодавця не перевищує 5 чоловік).

Несвоєчасність сплати податків тягне за собою адміністративну відповідальність.

Резюме

Єдиний соціальний внесок – сума, яка складається с декількох податків. Обов’язкова для сплати. Згідно законодавства розмір ЄСВ в 2020 році по новому сплачується у різних відсотках, які залежать від статусу працюючої особи та виду діяльності. Терміни сплати єдиного соціального внеску в порівнянні з 2019 року змін не протерпіли, що не можна сказати про суму, яка збільшилася разом  з підвищенням мінімальної заробітної плати в Україні.

единый налог

Своєчасна сплата податку – гарантія соціального захисту української громадськості та розвитку суспільства.

Читайте також:  Ставка єдиного податку в Україні в 2019 році

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.