Меню

Зарплата вчителя у 2020 році в Україні

У кожної людини жевріє в пам’яті образ улюбленого, ласкавого першого вчителя, який зустрічав першокласників на порозі перших знань і знайомив малюків з партами, книжками та зошитами. Учитель є не тільки педагогом, який навчає того чи іншого предмету, він ще і вихователь, психолог, захисник. Тому, важливо, щоб зарплата вчителя у 2020 році в Україні була достойною!

Зарплата вчителя

Хто такі вчителі або педагоги?

Сама назва професії відбулося з грецької мови, так «педагог» означає «водіння з дітьми». Стародавні люди призначали педагогами тих, хто мав в арсеналі будь-яка ремесло і міг передати його підростаючому поколінню.

На сьогоднішній день принцип відбору вчителів і педагогів залишився той же, але тепер ці ремесла і знання необхідно попередньо отримати в педагогічних університетах.

Найважливішою цінністю вчителя є виняткові знання, досвід і можливість донести їх учням.

Незважаючи на те, що в кожному великому місті є педагогічний ВНЗ і навіть не один, професія педагога є дуже затребуваною на ринку праці. В багатьох компаніях приватних і державних потрібні досвідчені, кваліфіковані, люблячі дітей педагоги. На їх заробітки впливає встановлена  законодавством тарифна сітка зарплати вчителів в Україні.

Важливо! Учитель або педагог у своїй щоденній діяльності зобов’язаний враховувати норми законів про освіту, а також принципи Конвенції про права дитини.

Кар’єрне зростання вчителя

Чим вища посада, стаж роботи і більше класної і позакласної діяльності у службовця, тим більше буде заробітна плата і надбавки. Для швидкого кар’єрного зростання і затребуваності, як професіонала необхідно постійно вдосконалювати свою майстерність.

Щоб роботи з дітьми незалежно від віку була якісною і ефективною, кожен вчитель повинен керуватися наступними сферами знань:

Читайте також:  Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2019 роцу в україні

•              Педагогіка.

•              Фізіологія.

•              Психологія.

Головними критеріями, що визначають якість роботи вчителя, є такі характеристики:

•              Цікаве викладання матеріалу.

•              Можливість знайти підхід до кожного учня.

•              Реалізація творчого потенціалу дітей.

•              Досвід для грамотної організації своєї професійної діяльності, робочого часу.

•              Створення унікальної методики роботи і викладу матеріалу.

Все це в сукупності повинно давати плідні результати.

Робота вчителя поєднує в собі розумовий, фізичний, творчу працю. Тому важливо мати таку діяльністю, як, м’язова пам’ять, розвинене мислення, увагу, хороша пам’ять.

Висококласні фахівці, які в майбутньому можуть досягти чималих висот в професії мають також:

•              аналітичним складом розуму.

•              ерудованість.

•              раціональне.

•              допитливість.

Важливо, щоб педагог, який працює з підростаючим поколінням був добрий і поважний, сам показував дітям і підліткам приклад.

Існуючі зарплати вчителів

В кінці 2019 року, сума окладів вчителів була підвищена на 9%, а саме на 350 грн, що в 3 рази менше, ніж влади регламентували раніше.

Це мізерна цифра, незважаючи на те, що в країні страхітливий рівень інфляції, хоча депутати це не визнають.

Педагоги в державних установах отримують різні суми, залежно від акредитації, наприклад:

  1. На сьогоднішній день, після навчання в педагогічному вузі, молодий фахівець, що надійшов на роботу в школу або коледж, ліцей буде отримувати оклад: 3800 грн.
  2. Службовці в дитячих дошкільних установах можуть розраховувати на отримання щомісяця 3000 в якості основного окладу. Це на 300 гр. більше, ніж 2 роки тому.
  3. У професорів, доцентів і асистентів на кафедрі в вищих школах є просування в питаннях заробітної плати. Підвищення зарплати вчителям в Україні в цієї галузі буде проводитись не на 9%, як планувалося раніше, а на 20%.
Читайте також:  Підвищення зарплати працівників СБУ у 2021 році в Україні

Цікавий факт! У столиці середній розмір оплати праці за місяць становить приблизно 13000 гривень. При цьому співробітники в сфері освіти отримують щомісяця не більше 7000 гривень (з урахуванням 20% надбавки), а кур’єр може заробити до 10000 гривень.

Прогнози на майбутнє

Згідно з нормами законодавства «Про освіту», молодий фахівець повинен щомісяця отримувати 3 мінімальних оплати праці.

На сьогоднішній день ця сума становить 14 000 гривень. Але в реальності молоді співробітники отримують не більше 4000 гривень.

Можливо, молоді фахівці в майбутньому дочекаються підвищення окладів, у відповідність з прожитковими вимогами. Але, поки за інформацією від Світового банку України для реалізації цього проекту буде потрібно не менше 250 млрд. гривень, що є досить обтяжливим для країни.Єдине, що власті обіцяють,що розмір зарплати вчителів у 2020 році в Україні, індексація будуть виконані згідно стандартів в країні.

У такому випадку без додаткового інвестування, можливо буде виконане скорочення вчителів в 2020 році в Україні та основного педагогічного складу на 15-20%.

Якби фінансова політика в країні була більш досконалою ВНЗ могли б самі себе «забезпечувати» грошима контрактних студентів. Але поки, що відсотки від розміщених на банківських рахунках по депозитах використовує Міністерство фінансів України, а не трудові колективи та педагогічні склади ВНЗ. Цих коштів було б достатньо, щоб забезпечити весь професорсько-викладацький склад збільшенням заробітної плати на 25-30% (не використовуючи бюджетні кошти).

вчитель

Як вчителю заробити?

Для тих, хто затребуваний в професії, має бажання, завжди є можливість заробити більше. Викладачі, педагоги можуть взяти додаткові години і класи, тим самим підвищивши собі навантаження і оплату відповідно.

За стаж, позакласну роботу, супровід учнів в поїздки, вчителям передбачені різні надбавки і премії. Така сама ситуація і з професійно-технічним орієнтуванням молоді. За ведення спеціальних предметів розроблені фінансові дотації та належить підвищення заробітньої плати вчителям.

Читайте також:  Підвищення зарплати працівників АТБ у 2021 році в Україні

Створити свій успішний кар’єрний ріст, вчителю можна лише поліпшивши свій професіоналізм. Отримати вище оклад (з урахуванням надбавок) можна, беручи активну участь у позакласній роботі, наприклад:

•              Ранки.

•              Конкурси.

•              Олімпіади.

Це допоможе вчителю і учням проявити максимум творчого таланту.

Беручи провідну роль в житті установи освіти, учнів (студентів) можна в майбутньому претендувати на посаду завідувача навчальним процесом або позакласної діяльності. А в майбутньому цілком ймовірно посаду директора школа з вельми непоганим окладом.

Щоб кожен вчитель мав високу, достойну зарплату, потрібно, щоб загальна тарифна сітка підвищення зарплати вчителям в 2020 році була змінена по всій країні.

зарплата учителя

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день заробітна плата недостатня, багато органів місцевого самоврядування дозволяють собі затримувати зарплату, загрожувати її зниженням. Влада стверджує, що після децентралізації, місцеві органи самоврядування отримають більше «фінансової свободи». Це дозволить перекривати гострі матеріальні проблеми і надавати підтримку «бюджетникам». Нова влада в Україні обіцяє в 2020 році направити в органи місцевої адміністрації аудиторські служби, які проведуть перевірку доцільності витрат і допоможуть спланувати бюджет більш раціонально.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.