Меню

Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Епідемія коронавірусної інфекції змусила приділити увагу сфері медицині. Професія лікар затребувана не тільки на Україні, а й у всьому світі. При цьому не кожен студент прагне розпочати лікувальну діяльність у державних установах. Причина полягає в низькій зарплаті і великих ризиках при зіткненні з коронавірусом. Сьогодні зарплата сімейного лікаря у 2022 році в Україні переглянута. Уряд очікує перегляд пріоритетів при виборі місця роботи.

simejniy likar 2 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Особливості роботи та зарплата сімейного лікаря у 2022 році в Україні

Сімейний лікар-фахівець, який перший зустрічає хворих при виникненні проблем зі здоров’ям. Кваліфікований фахівець грамотно оцінює ситуацію, здатний приймати правильні рішення в різних напрямках. Лікар здатний призначити лікування і перенаправити хворого вузькокваліфікованого фахівця. Навантаження, щодо прийому хворих за 1 робочий день узгоджене на законодавчому рівні, контролюється головлікарем закладу.

В умовах сучасності вона занадто велика. Особливо великий приплив спостерігається в зимовий і осінній період, коли збільшується кількість хворих на ГРВІ. Тому кожного з них цікавить яким буде новий розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні.

simejniy likar 4 1024x683 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Відповідно до вимог нормативних актів та законодавчих змін нарахування зарплати медпрацівників залежить від наступних критеріїв:

  • наявності спеціалізованої освіти;
  • посади медпрацівника;
  • кількість зайнятих годин і ступінь складності при виконанні посадових обов’язків;
  • стаж і досвід роботи в медицині, на займаній посаді конкретно.

У сфері охорони здоров’я медпрацівники поділяються між собою на молодший і СЕРЕДНІЙ персонал, лікарів, і керівний персонал. До основного оглажу в новому році медпрацівники можуть розраховувати на стимулюючі та компенсаційні доплати. Вони нараховуються керівником медичного закладу. Нова система розрахунків, розроблена законодавцями, позитивно позначиться на заробітній платі медичних працівників. Вже сьогодні сімейні лікарі та інші медпрацівники оцінили це на практиці.

simejniy likar 3 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Законодавчі зміни 2022

Останні законодавчі зміни КМУ були розроблені напередодні 2022 року. Сьогодні вони вступили в силу. В результаті законодавчих нововведень змінилося грошове забезпечення сімейних лікарів та інших працівників сфери медицини. Змінилася надбавка за професіоналізм і кваліфікацію:

  • фахівці з неповним або базовим медобразовавніям стали отримувати надбавку до 300%;
  • фахівці з вищою медичною і немедичною освітою, лікарі, що лікують і оперують, інші Профі можуть розраховувати на надбавку до 500% до окладу.
Читайте також:  Повышение должностных окладов бюджетникам в 2021 году

Розмір за престиж праці медичним працівниками встановлюється керівником установи. Саме від нього залежить кінцева сума у відсотковому співвідношенні.

simejniy likar 5 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Якщо фахівці протягом року зарекомендував себе в якості професіонала і висококваліфікованого лікаря, мав максимальне навантаження і з гідністю виконував її, справлявся з поставленими цілями, в цьому році зарплата для зазначених вище категорій медиків складе 13500 і 20000 грн. Останні новини про підвищення зарплати сімейного лікаря в Україні показали, на фінансування зарплати медиків держава виділила 2 млрд грн. Зазначеної суми достатньо, щоб був забезпечений приплив нових кадрів в сферу медицини.

Про індексацію заробітної плати сімейних лікарів в Україні

У новому 2022 році індексація грошових виплат не скасовується. Про те, що пройде індексація зарплати сімейного лікаря в Україні видно неозброєним оком. Погляньте на ціни в магазині, зіставте їх з аналогічним періодом попереднього року і стане ясно, критичний поріг перевищено в кілька разів. Залишається трохи почекати, коли управління статистики надасть нові цифри і розрахунки, опублікує їх у відкритих джерелах.

Індексація зарплати медиків відбудеться поряд з іншими професіями. Зарплати перерахуються в більшу сторону. Зазначені заходи дозволяють триматися на плаву, не відчувати проблем з покупкою соціально-значущої групи товарів, забезпечувати гідне життя собі і своїм дітям.

simejniy likar 6 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Не виключено, що протягом року індексація буде проведена кілька разів. Причиною тому є складна політична та економічна ситуація в країні.

Читайте також:  Розмір заробітної плати голови сільради в 2020 році в Україні

Чи буде скорочення сімейних лікарів в 2022 році в Україні?

Поряд з переглядом зарплати, проведенням індексації, працівники сфери медицини задаються питанням, чи буде скорочення сімейних лікарів в 2022 році в Україні. Будь-яке підвищення виплат тягне за собою скорочення кадрів. Аналіз зайнятості в напрямку «Охорона здоров’я» показує, скорочення кадрів не очікується. Медицина відчуває нестачу кадрів, з цих причин керівники роблять максимум, щоб медперсонал залишався на своїх місцях, а не вважав за краще займатися приватною практикою.

simejniy likar 7 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

На жаль, велика частина студентів-випускників вибирає приватну практику, завдяки якій вони самореалізуються і отримують серйозну грошову винагороду. Приватна медицина-це добре. Але держава зацікавлена в розвитку державної медицини. Підвищення зарплати сімейним лікарям у 2022 році стане черговим кроком назустріч медикам.

Минулого року законодавці намагалися внести зміни до законодавчих актів, згідно з якими студенти після закінчення медичних інститутів в обов’язковому порядку повинні були не менше 6 років відпрацювати в державній установі. Сьогодні проект знаходиться на розгляді. Перед урядом стоять інші завдання, тому проблеми сфери охорони здоров’я будуть вирішуватися потім.

simejniy likar 8 - Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Резюме

У новому 2022 році зарплати сімейних лікарів переглянуті. Підвищено доплати за престижність праці, стимулюючі та компенсаційні надбавки. Який зарплата буде конкретно залежить від посади фахівця, стажу, складності виконуваної роботи та інших критеріїв. Також в 2022 році пройде індексація, не виключено, що не одна. Після її проведення зарплата сімейних лікарів та інших медиків збільшиться ще на порядок. Законодавці вважають, проведені у 2022 році зміни щодо збільшення зарплати медиків є суттєвими. На цьому законодавці не збираються зупинятися.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.