Меню

Розмитнення авто в Україні 2022

На автомобілях переміщається більша половина країни – це досить зручно і вигідно. За допомогою авто можна швидко і комфортно домчати в будь-яку необхідну точку, незважаючи на погодні умови. Разом з тим транспорт ще не став настільки доступний у фінансовому плані, щоб придбати новий автомобіль змогла будь-яка сім’я.

У зв’язку з цим почастішали випадки придбання іноземних, нехай навіть злегка старих авто, але вартість яких набагато демократичніше. Зрозуміти, скільки обійдеться покупцям розмитнення авто в Україні 2022, калькулятор-онлайн допоможе. Скористатися їм можна з інтернет-ресурсів та тематичних форумів.

Розмитнення авто в Україні 2022

Проблеми розмитнення авто в Україні 2022

Слово бляха «прийшло з польської мови, де воно означає «листовий метал». Дотепні польські водії називали «німецькими бляхами» авто, привезені з Німеччини, а вже пізніше слово перекочувало до нас з відповідною приставкою «Євро».

Розмитнити автомобіль можна на будь-якій митниці України. Для цього власнику необхідно надати пакет документів, що включає в себе технічний паспорт на авто, договір купівлі-продажу і рахунок-фактуру, що визначає вартість транспортного засобу (може бути обговорена в документі, що підтверджує власність).

При ввезенні в країну євроблях новоспеченим власникам авто доводиться стикатися з чималим вантажем бюрократичних і грошових питань, зокрема, оплати митних та інших платежів. Нерідко новачки в цій справі вдаються до допомоги юридичних компаній, які дозволяють значно заощадити час і гроші.

Вони беруть на себе всі клопоти по переоформленню, гарантуючи позитивний результат. Якщо ж займатися розмитненням самостійно, не завадить бути максимально обізнаним, які мають бути витрати.

Коли необхідно розмитнення?

Обов’язково розмитнити авто в Україні у 2022 році необхідно протягом доби. При ігноруванні норм і вимог законодавства власнику транспортного засобу загрожують адміністративні санкції з подальшою конфіскацією ТЗ. Винятками з норм і правил вважаються:

 • громадяни України з власними транспортними засобами, які перетинають кордон 5 діб, на одному і тому ж пункті;
 • громадяни України та іноземці мають сумісне право володіння транспортним засобом – зазначена категорія громадян має право пересування на авто без розмитнення протягом 1 року;
 • резиденти інших держав, які мають документ про тимчасове проживання на території даної країни – мають правління користування транспортним засобом протягом року (без розмитнення);
 • громадяни України, офіційно працевлаштовані в закордонних компаніях – можуть переміщатися на службовому транспорті без розмитнення протягом 1 року.
Читайте також:  Мораторий на проведение проверок до конца 2021 года

При цьому не варто забувати, що транспорт, що входить в виняток, постійно знаходиться під контролем правоохоронних органів. В процесі експлуатації авто не виключені перевірки документів на транспортний засіб. Невідповідність інформації наданій компетентним особам тягне за собою адміністративну відповідальність, штрафи та інші проблеми.

Які документи необхідні для розмитнення авто в 2022 році ?

Підготуватися до ввезення ТЗ і подальшого розмитнення можна завчасно. Для цього слід вивчити перелік нововведень до законодавчих актів, в тому числі, перелік документів, обов’язкових для розмитнення транспортних засобів. З останніх інформаційних новин стало відомі, до переліку обов’язкових для розмитнення документів відносяться наступні:

 • документи, правовстановлюючі володіння зазначеним транспортним засобом; технічний паспорт на авто; документ, який підтверджує можливість водіння транспортним засобом;
 • довідка, яка підтверджує зняття авто з обліку в іншій державі; страховка.
Розмитнення авто в Україні

Крім зазначеного перечня, особа, що перевозить авто і займається його транспортуванням з території однієї іноземної держави в інше зобов’язана пред’явити контролюючим органам сертифікати ЄВРО-5, євро-6, які підтверджують, що ввезене транспортне средстов відповідають нормам і вимогам екологічного законодавства.

Перечень документації не є кінцевим. Протягом звітного року він може змінюватися. Також контролюючі органи мають право вимагати інші види документів (залежно від індивідуальності ситуації). При відсутності досвіду транспортування авто і розмитнення його фахівці рекомендують скористатися послугами спеціалізованих компаній.

Ввізне мито

Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2022 році повідомляють, що у наступному році оплата мита здійснюється відповідно до Закону «Митний тариф України». Розмір її для автомобілів, привезених з країн ЄС, становить 10% від вартості.

У той же час існує ряд винятків, коли розмір Збору фіксований, а саме:

 • для нових легкових авто, об’єм двигуна більше 3 л, мито становить 5% від вартості;
 • для автобусів з дизельним мотором і об’ємом двигуна більше 5 л, які можуть перевозити понад 10 осіб — 20%;
 • для електромобілів — 0%.

Останній пункт свідчить про те, що держава сприяє насиченню українських доріг транспортом, який є найбільш екологічним — адже до цього прагнуть всі європейські країни.

Читайте також:  Инструкция как выбрать качественный чехол на iPhone XS и не ошибиться

Незважаючи на високу вартість електромобіля, його експлуатація обходиться набагато дешевше, так як витрата електроенергії в 2 рази менше, ніж бензину. Переконатися в цьому допоможе калькулятор розмитнення автомобіля в Україні, доступний в інтернет-ресурсах.  До того ж в електромобілі відсутній двигун, що забезпечує тиху їзду і високий рівень безпеки.

Акцизний збір

У листопаді 2018 року Верховна Рада України прийняла закон України про розмитнення автомобілів, згідно з яким величина акцизу на розмитнення євроблях була знижена (законопроект 8487).

За новим законодавством базова ставка становить:

 • для авто з об’ємом двигуна до 3000 куб.см — 50 євро;
 • для автомобілів з об’ємом більше 3000 куб. см — 100 євро; для євроблях, що працюють на дизельному паливі, з об’ємом 3500 куб. см — 75 євро;
 • для дизельних авто з об’ємом двигуна більше 3500 куб. см — 150 євро.

На основі базової ставки розраховується кінцева сума акцизного збору. Для цього виведена наступна формула: базова ставка x вік авто х коефіцієнт двигуна.

Наприклад, якщо автомобіль має об’єм двигуна 2000 куб. см, вік 5 років, то акцизний податок становитиме: 50х5х2=500 євро.

Розмитнення авто в Україні з програмою ДІЯ

Калькулятор розмитнення

Відповідно до законопроектів 8487/8488 «про внесення змін до Податкового кодексу України», підписаних Президентом України 23.11.2018 р., кінцева сума розмитнення євроблях вираховується шляхом підсумовування мита, акцизного збору, ПДВ, 3-5% податку до Пенсійного фонду. ПДВ в даному випадку становить 20% від суми акцизного збору та ввізного (митного) мита. Виняток становлять електромобілі, які повністю звільняються від сплати акцизу, митного збору та ПДВ до кінця 2022 року. Розмитнення автомобіля в Україні в 2022 році (гібрідного) становить 100 євро.

Важливо! Згідно з чинним законодавством, до осіб, які не пройшли процес розмитнення ввезеного авто, з 24 травня 2019 року будуть застосовуватися санкції. Зокрема, за несвоєчасне розмитнення власнику може бути призначений штраф у розмірі до 170 тисяч гривень або конфіскація транспортного засобу.

Люди, які зіткнулися з проблемою розмитнення, нерідко задають питання — хто і як визначає вартість імпортованого авто, з якої налічується ПДВ. В даному випадку, розрахунок спирається на цифри, зазначені в договорі купівлі-продажу, експортної декларації, банківському платежі або інших документах, що засвідчують вартість. Трапляються випадки, коли зазначена цифра викликає сумніви в правдивості — тоді митниця може самостійно визначити вартість автомобіля.

Читайте також:  Закон України про охорону праці 2018

Які передбачені пільги при розмитненні євроблях учасникам бойових дій?

Незважаючи на те що на сайті президентських петицій знаходиться чимало листів від учасників АТО з проханням надати пільги на безкоштовне ввезення автомобіля, сьогодні це питання залишається не вирішеним. В Україні вже існувала практика надання безкоштовного розмитнення авто учасникам бойових дій. Але з 2004 року ця норма закону перестала діяти.

Спочатку 2017 року на розгляд Верховної Ради було надано новий закон України про автомобільні дороги, який звільняв би АТОвців від сплати державних зборів за розмитнення. У тому числі передбачалося скасування необхідності розмитнення одного ввезеного авто особам, які захищали державу в східній частині України.

Все, що треба було б в даному випадку — – обов’язкова реєстрація транспорту в сервісних центрах МВС. Однак донині ці норми не знайшли відображення в законодавстві України, тому при розмитненні євроблях учасниками бойових дій ніякі пільги не передбачені.

Автомобіль вже давно перестав бути предметом розкоші у всіх цивілізованих країнах світу. На жаль, законодавство України не досягло досконалості у врегулюванні питань ввезення доступних за ціною авто з країн Європейського Союзу.

Дозволити учаснику бойових дій ввезти на територію України авто без сплати обов’язкових платежів – одне з важливих рішень, яке продемонструє готовність держави заохочувати осіб, які стали на захист її територіальної цілісності. Але на сьогоднішній час закон України про автомобільний транспорт не має вказаного нововведення.

Резюме

В наступному році новий закон про розтаможку машин в Україні в 2022 році
передбачає зміни, але не кардинального характеру. При цьому не виключено, що правила ввезення транспортного засобу з країн ЄС будуть спрощені по максимуму. Ознайомитися з ними можна буде наприкінці 2021 року. На сьогоднішній час вони є таємницею і узнати про них можна лише з інформаційних джерел або на тематичних форумах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.