Меню

Що потрібно знати абітурієнту при вступі в закордонний ВНЗ?

Кожен з батьків хоче забезпечити своїх дітей якісною освітою. Наразі дуже перспективною вважається саме європейська освіта, яка вдало поєднує теоретичну та практичну підготовку студентів. Саме завдяки цьому поєднанню роботодавці високо цінують випускників європейських університетів. Обираючи навчальні заклади Польщі, молодь отримує якісні знання за доступною ціною.

До того ж, це хороша альтернатива сучасній вітчизняній освіті. Ви завжди можете звернутись на проект Освіта без кордонів, якщо захочете дізнатися подробиці про вступ у Варшавський університет або інший провідний навчальний заклад Польщі. А тепер дамо відповідь на ті питання, які найбільше цікавлять абітурієнтів.

Куди краще вступати?

Звичайно, у найпрестижніших університетах пропонують найкращий рівень знань. Проте при виборі ВНЗ Польщі варто враховувати цілий ряд факторів, зокрема:

  • наявність спеціальності, за якою хочете навчатися;
  • місце університету у рейтингу;
  • ціна;
  • наявність гуртожитку;
  • місто розташування навчального закладу.

Враховуйте, що перелік спеціальностей у Європі набагато ширший, тому уважно перечитайте той перелік, який пропонує університет.

Ціни

Одразу зорієнтуємо з рівнем цін. Мінімальна ціна – біля 1 тис. євро, середня ціна – 2 тис. за рік. Звичайно, все буде залежати від обраної спеціальності та університету, якому ви надасте перевагу. Наприклад, ціни у Краківському економічному університеті в середньому становлять 2,2 тис. євро. Безкоштовно можуть навчатися абітурієнти з картою поляка, які були успішно зараховані до ВНЗ, а також переможці стипендіальних програм. До речі, обираючи університет, звертайте увагу на місто, в якому він розташований. Чим більше місто, тим цікавіше буде студентам проводити вільний час, тим більше місць для підробітку на канікулах зможе знайти студент.

Дуже перспективною є медична освіта в Польщі для українців. У цій країні готують висококваліфікованих фахівців, які надалі можуть повернутися на батьківщину або ж отримати роботу в європейських клініках, де пропонують високий рівень зарплатні. Тому не варто шкодувати коштів на навчання, якщо абітурієнт хоче стати медиком. Навпаки, це фахівці, які високо цінуються у всьому світі, тому випускники таких ВНЗ Польщі зможуть легко знайти хорошу роботу та отримувати високі доходи.

Читайте також:  Какой будет стипендия в 2020 году в Украине?

На якому рівні потрібно володіти польською мовою?

Під час вступу до обраного університету потрібно подати сертифікат про знання польської мови. Рівень, на якому ви повинні володіти мовою – B2. Також у багатьох навчальних закладах пропонують англомовні програми навчання. Це означає, що на них потрібно подавати сертифікат про знання англійської мови, відповідно, рівня B2. Детальнішу інформацію краще дізнаватись на сайті обраного вами ВНЗ.

Тривалість навчання

На бакалавра навчаються 3-3,5 роки, на магістра – 1,5-2 роки. В цілому, тривалість становить 5 років. Якщо ви хочете потрапити на безкоштовне навчання за кордоном на магістратурі, у вас повинна бути карта поляка. Інший спосіб – виграти стипендіальну програму або грант, це чудова можливість для молоді отримати безкоштовну освіту у Європі.

Гуртожиток чи квартира?

Орендувати кімнату у гуртожитку буде дешевше, вартість складе біля 100 євро на місяць. Що ж стосується оренди квартири то ціна може бути 350 євро на місяць та вище, + комунальні послуги. Тому більшість студентів обирають гуртожитки, які знаходяться близько до корпусів та обладнані усім необхідним.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *