Меню

Скільки робочих днів у травні 2022 року?

Травень – це останній місяць весни, а також найулюбленіший для багатьох громадян України. Це не дивно, бо саме в травневі дні сонечко починає непогано гріти, можна нарешті їхати відпочивати на природу, а сам місяць ще й має чимало днів відпочинку. Деякі особливо винахідливі громадяни взагалі спочатку відгулюють всі свята, а потім беруть у травні законний відпочинок. Так у них випадає нагода завершити усі ті справи, які накопилися за довгий час, а також приділити увагу собі. Аби вдало розпланувати цей останній місяць літа, а також визначитися зі своїм відпочинком, треба знати про вихідні дні, а також про кількість робочих днів у травні 2022 року в Україні.Травень – це останній місяць весни

Робочі норми у травні

Як відомо, на кожні організації повинен буди всій індивідуальний виробничий календар. Він може бути розроблений згідно рекомендацій, або з урахуванням особливостей підприємства. За допомогою цього календаря  визначається кількість робочих та вихідних днів, а також трудові нори. Календар повинен розроблятися з урахуванням усіх норм чинного законодавства України. Порушення норм карається адміністративними або кримінальними стягненнями.

У травні матимемо 11 вихідних, зокрема:

  • 2 травня, понеділок (перенесення з 01 травня дня Праці);
  • 9 травня, понеділок — день Перемоги над нацизмом.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - traven-2022-prostiy.jpg

Святкові дні

Коли стало відомо про те, скільки робочих днів у травні 2022 року, варто поговорити саме про вихідні.  Перше свято – це День праці, який святкується першого травня. Це свято має свою цікаву історію. Наразі День праці святкується майже по всій Європі, але в кожній країні цей день називається по-своєму. Якщо поглибитися в історію, то саме в цей день багато років тому американські робітники розпочали страйк. Їх вимогою став нормований восьмигодинний робочий день. Звісно, страйк мав невтішний кровопролитний кінець. Однак цю дату було згадано через рік та визначено як дату проведення щорічних акцій. Через це певний період це свято символізувало дух революції, а також класову боротьбу. Зараз воно має трохи інше значення, але багато хто цінує його саме за додатковий вихідний день.

Читайте також:  Как сделать детейлинг автомобиля качественно и недорого

Наступне свято – День Перемоги. Не секрет, що це одне з найбільш шанованих свят. Перемога над фашистськими військами мала неабияке значення, але дісталася вона не так просто. Велика кількість жертв ставить під сумнів святкування, проте таким чином показується, що ніхто не забутий та ніщо не забуте. Це свято зазвичай супроводжується зустрічами з ветеранами, пишними парадами, демонстрацією усієї військової сили, а також воно приносить ще один вихідний день.

Скасування святкових днів

Мабуть, вже кожен чув, що наразі й досі активно ведеться обговорення законопроекту, який скасовує певні свята та впроваджує нові. Він потроху реалізується, а тому тепер відзначається 14 жовтня та 25 грудня. Однак це ще далеко не все. Згідно з постановою, перше травня не буде вихідним днем, а День Перемоги буде святкуватися 8 числа, як це робиться в Європі. Звісно, поки законопроект не був прийнятий, бо він встиг зібрати велику кількість противників. Чого варте лише те, що він скасовує 8 березня?

https://www.youtube.com/watch?v=7IEt6ZwFgBU&t=527s&ab_channel=%D0%A0%D0%B0%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%93%D0%BE%D1%80%D1%8F%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE

Норми робочих годин

Треба знати, що кожна професія, посада, а також ставка визначають певний графік для особи. Цей графік складається на основі норм робочих годин, а також використовується при розрахунку розміру заробітної плати та в багатьох інших випадках. Якщо ви працюєте в тиждень по 40 годин, то за місяць вам доведеться відпрацювати 159 годин. Що стосується 36-годинного тижня, то загалом доведеться провести на роботі 144 години. Для 24-годинного тижня виділяється лише 96 годин. В залежності від цих норм і регулюються робочі дні у травні 2022 року в Україні, а також їх кількість.  Уточнити свій графік, а також кількість годин завжди можна на підприємстві чи в організації.

Підсумки

Загалом травень дасть вам прекрасну змогу відпочити та провести час за своєю родиною та близькими людьми. А купа свят точно не дасть вам засумувати. А тому скоріш визначайтеся, коли саме й де ви будете відпочивати, бо травень вже не за горами.Норми робочих годин

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.