Меню

Свіжі новини про амністію в Україні в 2022 році

На порядку пленарного тижня Верховної Ради опинився законопроект про амністію ув’язнених, який збираються провести «Слуги народу» в поточному році. Заявлена мета-економія бюджетних коштів на утримання в місцях позбавлення волі. Як говорить закон України про амністію № 5249 авторства депутата від «Слуги народу» Юлії Яцик, амністія приурочена до 30-річчя незалежності України і відбудеться вперше за останні 4 роки.

Свіжі новини про амністію в Україні в 2022 році

Свіжі новини про амністію в Україні в 2022 році

Напередодні тридцятиріччя незалежності деяку частину українців хвилює питання, коли буде амністія в 2022 році в Україні. На це влада відповідає,  Україна, а саме, Київ готує масштабну амністію. На свободу вийдуть сотні злочинців, засуджених за різними статтями – в тому числі і важким. Виняток становитимуть ті, хто опинилися за ґратами за звинуваченням у загрозі національній безпеці, а простіше кажучи – незгодні з постмайданною владою.

Зареєстрований ще 15 березня поточного року законопроект про «амністію з нагоди 30 річниці Незалежності України» починається з пояснювального вступу. Ініціатор поданого документа Юлія Яцик пропонує напередодні святкування провести акцію зі звільнення з місць ув’язнення, ґрунтуючись на відповідних статтях закону про амністію, Кримінального кодексу та інших нормативних документів. Керуватися в цих випадках Київ буде принципами гуманізму.

Свіжі новини про амністію в Україні в 2022 році були сприйняті позитивно. Дарування свободи в рамках одного з головних для сьогоднішньої України свят, надія для сотень і тисяч тих, хто перебувають у катівнях з незрозумілих звинувачень і без надії на помилування в умовах політики сучасного Києва. Останній міг би зробити широкий жест доброї волі і продемонструвати принципи гуманізму, керуватися якими обіцяє. Але такого вданої ситуації бути не може.

Читайте також:  Таблиця змін до КПК України станом на 2019 рік

Що говориться у пояснювальній записці законопроекту?

У пояснювальній записці до свого проекту Яцик зазначає, що в «умовах жорсткої економії державних коштів і значного дефіциту площ в установах виконання покарань, акт амністії дозволяє розвантажити місця позбавлення волі і заощадити бюджетні кошти на утримання осіб у зазначених установах».

Конкретна кількість ув’язнених, які підпадуть під амністію, не вказується. Однак, мова йде про цілу низку категорій засуджених.

Це особи, які вчинили не тяжкі кримінальні дії та були офіційно засуджені. Більшість таких випадків пов’язана з необережністю та тяжким психоемоційним станом. Згідно судового розгляду вони були признані злочинами, але вирок не настав внаслідок наступних причин:

  • на момент скоєння злочину підсудні не досягли 18-річного віку;
  • на момент винесення покарання жінка була вагітною;
  • на момент вироку підсудні мали неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, а також іншу соціально незахищену категорію близьких родичів, які потребують щоденної допомоги;
  • підсудний є інвалідом та має відповідні підтверджуючи документи, хворіє активною формою туберкульозу чи онкологічними захворюваннями останньої стадії;
  • підсудні досягли пенсійного віку;
  • підсудні мають статус ветерана війни;
  • учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;
  • підсудні, які мають батьків похилого віку, яким понад 70 років або визнані особами з інвалідністю першої групи.
Амністія в Україні в 2022 році

Також амністія 2021 в Україні по кримінальних справах очікує осіб, засуджених за злочини з необережності, якщо термін ув’язнення не більше 12 років, і вони пробули в місцях позбавлення волі не менше половини терміну.

Читайте також:  Мировые юбилейные даты в 2021 году

Звільнять і від покарання у вигляді утримання в дисциплінарному батальйоні військових, засуджених за кримінальні проступки або злочини невеликого або середнього ступеня тяжкості, засуджені вперше за важкі злочини, якщо вони відбули не менше половини терміну покарання.

Причини прийняття майбутньої амністії?

Вдвічі скоротять термін ув’язнення засудженим за кримінальні проступки і злочини, які не є тяжкими.

І причина тут криється в першу чергу в тій ситуації, яка склалася сьогодні на Україні. Питання елементарної соціалізації відходить на другий план, постає банальне працевлаштування в реаліях чергового стрибка рівня безробіття на 33% в порівнянні з минулим роком. Втім, вихід з цієї ситуації є, на допомогу готові прийти з військкомату, запропонувавши контракт, а Донбасу – чергову хвилю злочинців під гаслами визволителів.

До слова, якщо мова вже зайшла про поточну ситуацію на Україні, то і звільнення ув’язнених з важкими формами хвороб, в тому числі і тих, які передаються оточуючим, виглядає як завгодно, але тільки не акт гуманізму по відношенню до пересічного населення, враховуючи останні «досягнення» країни в рамках медичних реформ.

За фактом амністія в Україні 2022 р виглядає виключно як поблажка України до самої себе: розвантажити в’язниці на тлі стрімко зростаючого рівня злочинності.

Чи торкнеться амністія сепаратистів?

Ті люди, які вже роками сидять за ґратами за звинуваченнями у загрозі національній безпеці України, а фактично за інакомислення, залишаться сидіти. Законопроект не передбачає амністії для «сепаратистів» і «терористів». Засуджені за незгоду з Київським режимом, що прийшов після державного перевороту 2013-2014 рр., будуть і далі відбувати покарання, незалежно від віку, статі, стану здоров’я і реальної причини ув’язнення.

У пояснювальній записці до проекту розкриваються деякі статистичні дані. Так, в установах виконання покарань відбувають покарання 32 006 осіб.

Читайте також:  Відбір на Євробачення 2018 в Україні

Крім того, у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань, що виконують функцію слідчого ізолятора, трималися під вартою на стадії досудового розслідування та судового розгляду 19169 осіб. Коли вступить амністія в Україні говориться у картці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Резюме

У 2022 році напередодні 30-річчя незалежності України очікується велика амністія. Вже сьогодні відомо кого вона торкнеться. Про цьому говориться у законопроекті, який знаходиться у відкритому доступі на сайті влади. При цьому слід знати, сепаратистів він не торкнеться.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.