Меню

Закон про авто на польській реєстрації 2022

Важко знайти людину, яка б не прагнула купити авто, особливо закордонне. В умовах пандемії коронавірусу власний транспортний засіб є справжнім порятунком. З економічної точки зору українцям вигідніше придбати авто на польській реєстрації 2022. Головне, знати і правильно користуватися правилами їзди на полячці. Це дозволить позбутися від небажаних штрафів та інших неприємних ситуацій.

Закон про авто на польській реєстрації 2022

Новини про користування полячками в 2022 році

Заощадити на покупці, розмитненні та інших маніпуляціях дозволить знання нововведень в законодавстві. Нормативно-правові акти 2022 року практично не змінилися. Українцям доведеться задовольнятися і дотримуватися правил 2021 року, в яких зазначено, що їздити на польській нерозмитненій машині по території України можна не більше 5 днів.

Аналізуючи останні новини авто на іноземній реєстрації стало відомо, перетинати українські кордони нерозмитненими машинами заборонено в ситуаціях, коли ТЗ знаходиться на реєстрації в Польщі. Тому українським водіям важливо мати при собі документи, які доводять, що машина куплена ними і знята з реєстрації в Польщі. В іншій ситуації до водія застосовується адміністративне покарання.

Важливо! Мінімізувати грошові витрати при ввезенні іноземного авто допоможе користування послугами спеціалізованих компаній. Самостійне ввезення ТЗ обійдеться водієві в копієчку (особливо при незнанні норм і вимог чинного законодавства).

Як легально пересуватися іноземками в Україні?

Одним з популярних інтернет-запитів є питання, як їздити на польських номерах в Україні 1 рік. Відповідь на нього знаходиться в нормативних документах. Легально переміщатися по території України можна скориставшись наступними підказками:

 • тимчасове ввезення ТЗ – ідеально підходить для українців, які зареєстровані і проживають поблизу польських кордонів, термін безпроблематичного користування іноземним авто становить 5-10 діб;
 • транзитне ввезення – останні новини про авто на польських номерах кажуть, що українці, які працюють на закордонні компанії за умови оформлення транспорту на іноземну особу можуть на легальних підставах пересуватися територією України (при собі водії повинні мати підтверджуючі документи);
 • тимчасове ввезення на рік – закон про авто на польській реєстрації 2022 передбачає легальне користування машинами нерезидентами України та місцевими жителями, які є співвласниками ТЗ, які перебувають на реєстрації в Євросоюзі.

Згідно з вимогами Стамбульської конвенції нерезиденти можуть користуватися іноземним транспортом протягом року і не залишати аналогічний час територію України. За обставин непереборної сили зазначені межі можуть бути збільшені ще на 60 днів.

Читайте також:  Відбір на Євробачення 2018 в Україні

Простий українець зобов’язаний протягом 5 днів розмитнити польську машину. Якщо найближчий митний пункт знаходиться далеко, на розмитнення відводиться 10днів.

Закон про авто на польській реєстрації 2022 В Україні

Інші види легального користування авто на території України

Користуватися полячками до 60 діб на рік можна наступним категоріям громадян:

 • знаходяться на постійному призначеному для користувача обліку-варіант проблематичний, для його доказу буде потрібно маса підтверджуючих факт документів, якщо документація оформлена правильно, терміни користування можуть збільшуватися до року;
 • працюючим на закордонну фірму і мають довіреність на право користування ТЗ.

Також в законодавстві є лазівки, завдяки яким можна їздити на полячках не порушуючи вимоги чинного законодавства та вирішити питання, як їздити на нерозмитненому авто в Україні:

 • за домовленістю з українцем поляк на законних підставах перетинає кордон на транспортному засобі, зареєстрованому в Польщі;
 • на території України передає права, ключі та довіреність на мс українцю, а сам повертається на територію Польщі.

Такі особи в Україні називаються верблюдами. Лазівка не передбачає шахрайських дій, не порушує вимоги законодавства. При перетині кордону машинами з євробляхами даішники не уповноважені зупиняти для перевірки такі машини. Це можуть зробити прикордонники або співробітники митних органів. Такі машини не знаходяться в базі даних контролюючих органів. Виходить, що авто без порушення вимог законодавства може пересуватися територією України необмежений час.

До відома! Працюю за такими схемами вартість ТЗ може збільшитися в кілька разів за рахунок задіяння посередників. Користування послугами спеціалізованих компаній є найкращим способом покупки польського авто.

Особливості переміщення авто з євробляхами

Для переміщення простих громадян на авто з євробляхами слід дотримуватися таких правил:

 • якщо авто не розмитнене, провести необхідні заходи необхідно протягом 5 діб, якщо пункт розмитнення знаходиться далеко – протягом 10 діб;
 • якщо українець не має можливості своєчасного розмитнення і проживає сильно далеко, йому необхідно стати на консульський облік (авто), який допускає легальну їзду на авто протягом 60 діб.
Читайте також:  2020 год объявлен годом науки об океане, годом африканского народа и годом энергетики для всех в Украине

При тимчасовому консульському обліку полячки максимально допустимий термін їзди становить 60 діб, при постійному – 1 рік. Після закінчення зазначеного часу власнику авто необхідно легальним методом перетнути кордон.

Як стати на консульський облік?

Для постановки на консульський облік необхідно на руках мати такі документи: закордонний паспорт, фото, карту побиту, копію 1-ї сторінки паспорта. Наступним кроком є правильне заповнення анкети і перевірка її на достовірність наданих даних.

Закон про авто на польській реєстрації Україна

Після перевірки фахівцем документа в паспорті ставиться штамп, що підтверджує консульський облік. На консульський облік можуть бути прийняті громадяни України, які постійно проживають на території Польщі або перебувають на її території на законних підставах не менше 3-х місяців.

Про пільгове розмитнення машин

Заощадити кошти на митних процедурах і на законних підставах пересуватися по території України на полячці дозволить наявність довіреності на українця. Маючи на руках документ, можна користуватися ТЗ протягом року. Після закінчення зазначеного терміну необхідно перетнути кордон Україна-Польща.

Зазначене застосування машини вважається виробничою необхідністю. До таких дій змушує неможливість законного користування авто з польською реєстрацією.

Штрафні санкції за їзду на нерозмитненому авто

При порушенні норм і вимог законодавства до водія застосовується адміністративне покарання у вигляді штрафу. Його розмір становить 300% від митних платежів, проігнорованих власникам авто. Іншими словами, машину краще віддати просто так, ніж оплатити за неї штраф. Вона буде золотою.

Якщо прострочення термінів розмитнення порушена не більше ніж на 3 дні, власники полячок можуть обійтися попередженням або будуть змушені сплатити штраф у розмірі 850 руб.

Якщо Польська нерозмитнена машина не перетнула кордон протягом 10 днів, сума штрафних санкцій становить 170-8500 грн.

Знаходження полячки, зареєстрованої іноземною компанією на території України більше року тягне за собою штраф у розмірі 100% від вартості авто або конфіскацію ТЗ.

Як уникнути штрафних санкцій?

При їзді на польській машини водій повинен ознайомитися з нововведеннями в українському законодавстві, не допускати:

 • передавати поліції документи на ТЗ з єврономерами, зазначене, передбачено в законодавстві, перевіряти такі машини мають право прикордонники та співробітники митних служб;
 • віддавати в руки даішника або поліцейського ключі від ТЗ;
 • дозволяти поліцейським або даішникам сідати за кермо авто.
Читайте також:  Мобилизация в Украине в 2020 году

Якщо зіткнення з поліцейськими або даішниками сталося закон про польські машини 2022 і закон України кажуть, необхідно докласти максимум зусиль, щоб перешкоджати евакуації машини. Кращим варіантом є мати під рукою досвідченого юриста, який завжди знайде час для надання правової допомоги.

Купівля нерозмитненої полячки в Україні

Деякі водії воліють купити авто на польській реєстрації для легального пересування по Україні. Пропонуємо вивчити популярні на сьогоднішній день варіанти:

 • купівля машини по оголошенню-небезпечний, але діючий варіант, щоб не потрапити в неприємності, слід перевірити авто на наявність її в розшуку, викраденні або арешті, при нелегальному способі придбання зробити вказане проблематично (ціна таких машин не дешева, наприклад, за вартість нового ланоса на території України можна купити порядне 10-річне авто, яке ще багато років прослужить користувачеві);
 • пригін полячки під замовлення – середня вартість послуги становить 700 євро, подивитися авто можна через месенджер, надання документів на полячку проводиться по-різному: вони можуть бути оформлені на іноземну фірму або бути оформлені зручним для майбутнього користувача способом (послуга не дешева, вимагає додаткової перевірки на легальність);
 • нелегальний спосіб покупки – не розголошується, вартість послуги 1400 баксів, авто особисто вибирається користувачем, його не цікавить питання, як їхати на нерозмитненому авто в Україні, для клієнта головне, щоб машина в терміни була доставлена за вказаною ним адресою.

Останній спосіб тягне за собою грошові витрати і додаткові домовленості, які також коштують пристойної суми.

Резюме

У новому 2022 році пригнати, розмитнювати і користуватися польськими машинами можна за законодавством 2021 року. Новини про авто на польській реєстрації не передбачають кардинальних змін. Для українських водіїв важливо дотримуватися чинного закону. Відсутність змін радує автолюбителів, оскільки будь-яке нововведення тягне за собою посилення контролю, збільшення податків і штрафних санкцій.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.