Меню

Тарифи для населення на електроенергію в 2022 році в Україні

За останніми новинами Мінекономіки прогнозує збільшення вартості комунальних послуг, а саме, зростання цін на електроенергію для населення та підприємств. Про це йдеться в сценарних умовах і основних параметрах прогнозу соціально-економічного розвитку України на 2022 рік і на плановий період 2023 і 2024 років. Якими будуть тарифи на електроенергію в 2022 році (для населення) можна сказати вже сьогодні. При цьому кінцеві цифри будуть оприлюднені у 2022 році.

Тарифи для населення на електроенергію в 2022 році в Україні

Тарифи для населення на електроенергію в 2022 році в Україні

Нові тарифи для населення на електроенергію в 2022 році в Україні заявлять про себе в період з 01.10.2021 по 30.04.2022 року. До зазначеного моменту українці платитимуть комунальні послуги за старими розцінками. Ознайомитися із законопроектом від 11.08.2021 № 859 можна на офіційному урядовому сайті. Тариф 1,68 грн./ кВт-година діятиме також для осіб, які проживають у гуртожитках.

Для осіб, які використовують багатотарифний спосіб обліку уряд передбачив тимчасову залежність, до якої використовуватиметься коефіцієнт до фіксованої ціни.

Наприклад, в нічний період з мінімальним навантаженням енергосистеми, починаючи з 23:00 і закінчуючи 07: 00, застосовуваний коефіцієнт становить 0,5. При трифазової диференціації електроенергія тарифи ля населення з 01.03.2022 в період з 08:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00 буде розраховуватися по коефіцієнту 1,5, при тимчасовому періоді з 23: 00 до 07: 00 коефіцієнт складе 0,4.В інший часовий період вартість оплати електроенергії буде проводитися за фіксованою ціною.

Пільговий тариф на електроенергію при опаленні електрикою: що це і як скористатися?

Проживання в приватному будинку має чимало переваг. Власник може в будь-який час побудувати на присадибній ділянці терасу або лазню, а замість темного брудного під’їзду гостей буде зустрічати акуратний дворик, пахучий квітами. Щасливі власники будинку можуть забути про труднощі з паркуванням, дискомфорт від постійного перебування в тісному приміщенні, сусідів, по неділях стукають в стіну перфоратором.

Єдине, що іноді затьмарює радість – це проблеми з опаленням. Відносно доступний за ціною газ може бути відсутнім, а зв’язуватися з дровами або дизельним паливом захоче не кожен. Тому власники нерідко приймають рішення опалювати житло електрикою. Такий варіант теж недешевий, але наявність пільгового тарифу дає можливість заощадити. Залишається з’ясувати, як це зробити, як знизити тарифи на світло в Україні для населення.

Читайте також:  Тарифы на электроэнергию в 2020 году

Законодавче регулювання питання

Можливість застосування пільгової тарифікації до будинків з електроопаленням, а також з підключеними електроплитами, зафіксована в законодавчих актах, з нововведеннями яких можна ознайомитися на офіційних сайтах влади.

Даним нормативним актом встановлюються такі правила:

  1. Право подати документи на отримання знижки мають жителі будинків з електроопаленням або електроплитою, розташованих в межах міст.
  2. Для отримання пільги квадратні метри повинні бути оснащені електроплитою (електроопаленням) в офіційному порядку. Іншими словами, поставити електрокотел мало, його монтаж доведеться оформити документально.
  3. Для жителів сіл і сіл діє беззаявітельний порядок. Звертатися за пільгою в енергопостачальні організації їм не потрібно. Для цієї категорії громадян знижена ставка встановлюється незалежно від того, опалюється будинок електрикою або господарі вибрали інший спосіб обігріву житла. Якщо ж, наприклад, власники будиночка вирішать поставити ще й електроплиту – ніяких додаткових пільг на це не покладається.
  4. Право визначення величини знижки на оплату електрики в житлових будинках надано місцевій владі. Її максимальний розмір, який діє в більшості міст країни, становить 30%.

Але оскільки тарифи на енергоресурси місцева влада встановлює окремим рішенням щорічно, то і розмір пільги може коригуватися.

Тарифи для населення на електроенергію в Україні

Як скористатися правом на пільгу з оплати електрики?

Тепер варто розібратися з тим, як городяни можуть узаконити електроопалення в своєму будинку і отримати право на пільгу. Найлегше це зробити ще на стадії підготовки будівництва. Якщо землевласник вирішив звести будівлю в межах міста, а його газифікація не планується, належить виконати наступне:

  1. Включити установку електрокотла або електроплити в проекте електропостачання майбутньої споруди.
  2. Надати проект в мережеву організацію і оформити ТУ на підключення до електромереж.
  3. Після виконання всіх пунктів технічних умов отримати акт про технологічне приєднання.
  4. Звернутися із заявою до постачальника енергоресурсів і укласти договір електропостачання. У заяві необхідно викласти прохання проводити всі розрахунки із застосуванням пільгового тарифу для електроопалення.
  5. Якщо ж будинок вже побудований-процедура виглядає дещо складніше. Для отримання права на пільги господарі повинні мати виписку з ЕГРН, і також оформлений в БТІ документ із зазначенням на те, що будинок оснащений електрокотлом. Відповідно, доведеться вносити зміни в технічний паспорт. Алгоритм дій в цьому випадку буде виглядати так:

Власник не треба задавати питання, якими очікуються тарифи на світло для населення, а треба звертатися в компанію, до електромереж якої підключено будівлю, з проханням збільшити технічні потужності. Після розгляду заявки укладається договір, господар будинку оплачує послугу і виконує свою частину домовленостей. У свою чергу, електромережева компанія повинна виконати роботи протягом півроку з моменту укладення угоди.

Коли умови договору будуть виконані, замовнику видадуть відповідний акт, а також акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін (ці два документи часто поєднуються в одному).

Читайте також:  Повышение тарифов на газ в 2020 году

На підставі представленої документації фахівці БТІ вносять зміни в технічний паспорт житла.

Заключний етап оформлення документів

Заключним кроком є звернення в енергозбутову компанію, з якою у власника укладено договір постачання ресурсами і від якої надходять рахунки за електрику. Власник повинен надати туди отримані від мережевиків акти, виписку з ЕГРН на житловий будинок, а також довідку про те, що будівля не підключено до магістрального газопостачання. Такі довідки оформляються в територіальному відділі газопостачальної організації.

Всі перераховані документи подаються разом із заявою про застосування пільгового тарифу, передбаченого для будинків з електроопаленням. Максимальний термін розгляду заявок громадян становить 30 календарних днів

Про результати власників, як правило, сповіщають письмово. У разі схвалення пільговий тариф почне застосовуватися з наступного місяця. Якщо ж піде відмова-заявник має право подати скаргу в енергонагляд. У крайніх випадках можна звернутися із заявою в прокуратуру або спробувати відновити справедливість в судовому порядку.

Життя в приватному секторі хороша тим, що власникам будинків забезпечена деяка самодостатність. Це означає І можливість вибирати спосіб, яким буде опалюватися житлове приміщення. Опалення електрикою в даному випадку – цілком зручний варіант.

Правда, щоб скористатися пільгою, доведеться пройти тривалу процедуру узгодження. Але витрати часу і сил зазвичай виправдані: витрати на утримання житла і оплату послуг енергозбуту вдається істотно скоротити. В іншому випадку власники приватного сектору повинні платити по новим правилам,   тарифи на електроенергію на 1 квітня 2022 року в Україні, які будуть встановлені вже в цьому році

Резюме

В новому році українців очікує наступне підвищення цін на електроенергію . Перші нововведення дадуть про себе знати у жовтні 2021 року. Тарифи і ціни на електроенергію в 2022 році для населенні в Україні будуть розраховуватися диференційно, залежно від періоду витрачання енергії. Таким чином влада закликає населення до економії.

Читайте також:  Як рахувати ПДФО у 2018 році в Україні?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.