Меню

Тарифи для населення на електроенергію в 2021 році в Україні

Про підвищення вартості комунальних послуг стало відомо з минулого року. Негатив з боку населення і підприємництва залишився в 2019 році.

Сьогодні українців хвилює питання, якими будуть тарифи на електроенергію в 2021 році (для населення). Кожен з жителів України бажає стабільності та економічного благополуччя. Тому бажання мати постійні тарифи на комунальні послуги є закономірними та обґрунтованими.

Зняття показань лічільника

Що пропонує ДТЕК?

Проблеми з енергетикою почалися в 2014 році. Причиною тому стали військові дії на південному сході України і нерозуміння з сусідніми країнами. Недостатня кількість енергоносіїв змусила призупинити діяльність деяких підприємств, негативно позначилася на якості життя, поставила перед жителями України складне завдання, оплачувати електроенергію за новими тарифами.

У 2020 ситуація як і раніше залишається складною. Запропонований ДТЕК тариф передбачає виконання наступних умов:

 • збільшення тарифу на місяць на перші 100 кВт/год – до 1,68 грн.;
 • збільшення тарифу споживачам понад 500 кВт / год до 2,88 грн.

Починаючи з 2021 року і аж до 2023 року керівник підприємства запропонував щорічно збільшувати вартість послуг для споживачів понад 500 кВт/год на 25%. Якщо таке трапиться, електроенергія тарифи для населення з 01.03.2021 стануть катастрофічно високими, що рівносильно смерті для людей пенсійного віку.

Низький рівень життя, маленький розмір пенсії зроблять з пенсіонерів жебраків. Тому питання, якими очікуються тарифи на світло для населення, ніколи не втрачає актуальності і цікавить всіх жителів України без винятку.

Тарифи на електроенергію 2020-які зміни відбулися сьогодні?

Після скасування реформи Роттердама, згідно з якою більша частина прибутку надходила до Ахметова, українці зітхнули на повні груди. Однак, радіти було рано. На зміну їй прийшло підвищення тарифів на електроенергію.

Регулятор сказав, що принципи ринкової економіки вимагають введення європейських стандартів. Нова вартість послуг повинна диктуватися і встановлюватися ринком. Народ має право робити самостійний вибір. Для реалізації ідеї залишилося мале -підвищити тарифи на 105%.

Читайте також:  Нові штрафи за порушення ПДР в 2021 році

Введення ринкових правил спричинило скасування субсидій, завдяки яким промислові підприємства стримували зростання вартості послуг. Ситуація змінилася, тарифи для населення стали іншими.

Тарифні плани для населення 2020

З початку року українці зрозуміли про існування двох тарифних планів:

 • споживання енергії до 100 кВт на день і до 3000 кВт на місяць;
 • споживання електроенергії понад 100 кВт на день і понад 3000 кВт на місяць.

Залежно від використання побутових споживачів населення України розділилося на 6 категорій:

 • проживає в будинках із застосуванням електроплит;
 • проживає в будинках, облаштованих електроопалювальними системами;
 • проживає в багатоквартирних не газифікованих будинках в яких відсутнє централізоване теплопостачання;
 • проживає в будинках, де оплата електроенергії проводиться за єдиним лічильником;
 • проживає в гуртожиток, що передбачає проведення розрахунків за єдиним лічильником;
 • дитячі будинки сімейного типу.

З метою економії електроенергії та коштів населення тарифи на світло в Україні для населення додатково розділили ще на 2 плани:

 • літній-дія починається з 1 травня і закінчується 30 вересня;
 • зимовий-дія починається з 1 жовтня і закінчується 30 квітня.
Норми розрахунка вартості

При розрахунку вартості послуг фахівці врахували диференціювання в залежності від часу доби використання енергії (ніч, піковий або напівпіковий час).

Природно, використання енергоджерел в піковий час обійдеться населенню дорожче, ніж в інший. Логіка підходу криється в навантаженні на енергосистему. Зацікавленість постачальника в мінімальному навантаженні на енергосистему дозволяє забезпечити електрикою Україну без введення погодинного графіка користування послугою.

Грамотне використання розрахунку послуг мінімізує витрати сімейного бюджету, зробить тарифи на електроенергію дешевше. Незважаючи на останнє подорожчання тарифи для населення на електроенергію в 2021 році в Україні зростатимуть. Принаймні так заявляють близькі до постачальників особистості.

Подорожчання світла для населення-що думають експерти?

Ситуацію, що склалася на Україні, можна назвати катастрофічною. Недостатня забезпеченість жителів, відсутність грошей у державній скарбниці, борг перед МВФ, військові дії на Донбасі і коронавірус – мінімальний перелік проблем, з якими президент і населення України зіткнулося особисто.

Підвищувати вартість послуг знову-дурна затія. Незважаючи на терпимість народу, може настати межа. Якщо таке трапитися, передбачити ситуацію буде важко.

Читайте також:  Какая будет плата за землю в 2022 году в Украине?

Експерти з питань ЖКГ впевнені, що діючі тарифи на електроенергію будуть стабільними аж до кінця грудня 2020 року. Ні для кого не секрет, що є постанова КМУ. Однак, з нового року тарифи і ціни на електроенергію в 2021 році для населення в Україні знову зміниться. Відкритий для формування ціни ринок запрацює знову. Тому підвищення тарифів не уникнути.

За попередніми даними ситуація буде наступною:

 • перший стрибок тарифів на світло відбудеться в січні 2021 року, вартість послуг зросте на 10-15%;
 • вартість послуг буде залежати від кількості конкуруючих між собою постачальників;
 • остаточна вартість послуги сформується залежно від цін газу та енергоносії.

Висновок: зміна тарифів на світло відбудеться обов’язково. Це відбудеться на початку нового року або ближче до весни. Якими будуть тарифи на електроенергію на 1 квітня 2021 року в Україні стане відомо наприкінці цього року.

Тарифи на світло для населення-причини зростання

Головні причини зростання вартості послуг на електроенергію криються в наступних факторах:

 • відсутність контролю над більшою частиною вугільного басейну (на сьогоднішній день він знаходиться на окупованій території);
 • висока вартість енергоносіїв з-за кордону (Україна не в змозі погашати потреби за рахунок власних енергоносіїв, тому закуповує їх на європейських ринках за не вигідними цінами);
 • щорічне зростання цін на європейське паливо;
 • транспортування закордонного палива вимагає внесення додаткової оплати, що проблематично за відсутності коштів у державній скарбниці.

На сьогоднішній день виробництво власної електрики для України залишається дорогим задоволенням. Тому об’єктивна ціна світла залишається високою в порівнянні з іншими країнами. З цих причин уряд прийняв рішення зробити тарифи максимально наближеними до реальної ситуації.

У світлі останніх подій населенню варто набратися сил і витримати черговий стрибок вартості комунальних послуг в частині електроенергії.

Читайте також:  Ставка єдиного податку в Україні в 2018 році

Зі свого боку уряд України готовий підтримати народ за допомогою розгляду законопроектів про субсидування, збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати.

Резюме

На питання, що очікувати населенню в частині зміни тарифів на світло, експерти зі стовідсотковою впевненістю заявляють-підвищення.

Неможливість використання власного вугільного басейну, дорожнеча зарубіжного палива, нестабільна ситуація на сході країни є головними причинами зростання тарифів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.