Меню

Учасники глобального саміту з COVID-19 зобов’язалися виділити 3 млрд. доларів на боротьбу з пандемією

uchasniki globalnogo samitu z covid 19 zobovjazalisja vidiliti 3 mlrd dolariv - Учасники глобального саміту з COVID-19 зобов'язалися виділити 3 млрд. доларів на боротьбу з пандемією

ВАШИНГТОН – Світові лідери зобов’язалися виділити понад 3 мільярди доларів на глобальну боротьбу з пандемією коронавірусу, притому, що Конгрес так і не надав надзвичайного фінансування на мільярди доларів, яке запросив президент Байден.

На цьому тлі США поставили новий похмурий рекорд у боротьбі з COVID-19.

«Сьогодні ми досягли трагічної віхи в США: один мільйон смертей від COVID-19», – заявив Байден у заздалегідь записаному зверненні до учасників другого віртуального саміту з COVID-19, організованого США спільно з Белізом, Німеччиною, Індонезією та Сенегалом.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворюваності, у США зареєстровано близько 82 мільйонів випадків COVID-19, але, як повідомив Університет Джонса Хопкінса, станом на четвер від цього захворювання померло близько 999 тисяч людей.

Кількість нових випадків і госпіталізацій останні тижні зростала, але кількість летальних випадків залишалося відносно низьким, приблизно 300 випадків на день, що значно менше, ніж понад 3 тисячі на день у лютому.

«У всьому світі померло багато мільйонів людей, – сказав Байден. – Мільйони дітей залишилися сиротами, і тисячі, як і раніше, помирають щодня. Нам час діяти. Всім разом. Ми всі повинні робити більше, повинні вшанувати пам’ять тих, кого ми втратили, роблячи все можливе, щоб запобігти якнайбільшій смерті.

Загалом учасники саміту, серед яких були представники таких країн, як Італія, Японія, Нова Зеландія, Руанда та Південна Корея, а також такі провідні філантропи, як засновник Microsoft Bill Gates, зобов’язалися виділити мільярди доларів або зробити пожертвування у натуральній формі у вигляді вакцин, надавати технологічну допомогу та багато іншого.

Читайте також:  COVID-19 та депресія

США підійшли до саміту, не отримавши обіцянок Конгресу виділити 5 мільярдів доларів для фінансування глобальної боротьби з COVID-19, які вимагав Байден, і цей факт, схоже, зазначив лідер Німеччини у своєму вступному слові.

«Що ж нам потрібне? – Запитав Олаф Шольц. – Якщо коротко, то гроші».

Шольц пообіцяв виділити 885 мільйонів доларів на глобальні зусилля щодо боротьби з COVID-19.

Інші багаті країни також оголосили про нові зобов’язання.

Італія обіцяла виділити 208 мільйонів доларів на Ініціативу щодо прискорення доступу до засобів для боротьби з COVID-19. Південна Корея пообіцяла виділити на ці цілі 300 мільйонів доларів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.