Меню

USAID: Військові витрати України сягають 5-6 млрд доларів щомісяця

Глава USAID Саманта Пауер тримає промову перед мікрофоном

мир

USAID: Військові витрати України сягають 5-6 млрд доларів щомісяця

Запланованої США допомоги у 7,5 млрд доларів Києву не вистачить, вважає глава Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер. З її слів, Путін робить зброєю загрозу голоду.

Глава USAID Саманта Пауер тримає промову перед мікрофоном

Глава USAID Саманта Пауер (фото з архіву)

Влада України змушена витрачати щомісяця до 5-6 млрд доларів, щоб “впоратися з цією війною”, заявила глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер у вівторок, 21 червня, під час публічного ток-шоу “Шлях вперед” (The Way Forward), де вона відповідала на запитання президента Групи Світового банку Девіда Малпасса.

За словами Пауер, це “приголомшливі” витрати, і навіть тих 7,5 млрд. доларів, які адміністрація США готується виділити як допомогу Україні, не вистачить, щоб покрити викликані війною витрати. “Ми знаємо, що цих грошей не вистачить, ми знаємо, що надалі буде потрібна ще більша пряма бюджетна підтримка”, – наголосила керівниця USAID.

“Путін перетворює голод на зброю”

Говорячи про проблеми, пов’язані із довгостроковими наслідками війни Росії проти України, Малпасс і Пауер обговорили загрози для глобальної продовольчої безпеки. За словами Пауер, Путін “перетворює на зброю продовольство і гуманітарну допомогу, використовуючи їх як інструмент війни в Україні, перетворює на зброю глобальний голод і використовує дезінформацію, намагаючись переконати країни, що розвиваються, що причиною їхніх проблем з продуктами харчування є санкції (західних країн проти РФ). .- ред.), а не дії самої Росії, що включають блокаду українського продуктового експорту.

Як Німеччина підтримує Україну

Раніше того ж дня влада Німеччини вперше оприлюднила реєстр військової підтримки України. До переліку військової допомоги Україні входять постачання зі складів бундесверу та німецьких зброярів, які фінансуються в рамках ініціативи уряду ФРН щодо надання допомоги для забезпечення безпеки іноземних партнерів (Ertüchtigungsinitiative). Раніше обсяг коштів, виділених на цю ініціативу на 2022 рік, було збільшено до 2 млрд. євро. Додаткові засоби призначені насамперед для України.

Збитки для економіки України

У квітні Світовий банк прогнозував падіння ВВП України на 45,1% порівняно з попереднім роком. Війна та викликане їй переміщення осіб здатні суттєво позначитись на показниках бідності в Україні. Частка населення країни, що живе за межею бідності (для країн із порівнянними доходами цей поріг становить 5,5 долара США на день), загрожує різко зрости – з 1,8 до 19,8 відсотка, попередив Світовий банк.

Дивіться також:

Читайте також:  Вопрос только в решительности некоторых европейских лидеров – Зеленский о статусе кандидата в члены ЕС для Украины

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.