Меню

Види діяльності за КВЕД 2018 в Україні

КВЕД 2018 в Україні с расшифровкой – це класифікатор, який включає коди та найменування різноманітних типів підприємницької діяльності. З ним повинен буди ознайомлений кожен, хто хоче розпочати свою справу, адже дані, що містяться в цій класифікації, будуть в нагоді при реєстрації компанії.  КВЕД виступає у ролі уніфікатора всіх видів діяльності, які є важливим в контексті українського бізнесу. Зрозуміло, що визначення конвертного виду підприємства впливає на велику кількість факторів (у тому числі і на вид оподаткування). Також, наприклад, класифікатор визначає розмір соцвнеску (він залишається він професійного ризику у виробничих умовах).

Коли новий Податковий кодекс (далі – ПК) став дійсним, визначення коду підприємства також стало актуальним під час реєстрації ТОВ з пільговою системою сплати податків. Згідно з законодавством України, підприємець може зареєструвати ТОВ з винятковими типами діяльності (приклад – туристичний бізнес), що зазначені в класифікаторі. В останній раз кодекс був оновлений в 2013 році (до цього діяла редакція 2005 року). Про те, які зміни можна побачити у новій версії КВЕД, можна прочитати у даному матеріалі.  КВЕД 2018 в Україні с расшифровкой

Навіщо потрібен класифікатор?

Як вже було зазначено вище, головною метою класифікатора є систематизація та групування різноманітних видів підприємницької діяльності, що здійснюється юридичними особами в країні. Опираючись на ці дані, можна отримувати певні статистичні дані, а також прогнозувати фінансовий розвиток в Україні.

Коли створюється нове підприємство (тобто реєструється юридична особа), в картці, що подається в реєстратуру, обов’язково повинна бути заповнена графа про вид економічної діяльності (згідно з КВЕД). Також у форму повинне бути вписане найменування майбутньої організації. Крім того,  КВЕД України 2018 може знадобитися, якщо юридичною особою використовується спрощена система податків.

Читайте також:  Учасниці в Міс Україна в 2022 році

Слід зазначити, що вибір коду – це досить важливий аспект підприємницької діяльності. Якщо вказати не той код, який прописаний в КВЕД для вашого типу бізнесу, то може виявитися, що ви отримуєте прибуток від іншого виду бізнесу. У такому разу платити за спрощеною системою оподаткування може виявитися неможливо. Крім того, не тільки багато державних служб, але і приватних підприємців, надають перевагу тільки тим юридичним особам, які мають правильний номер діяльності в реєстратурі.Навіщо потрібен класифікатор?

Навіщо була прийнята нова версія КВЕД?

Кожному підприємцю відомо, що є Міжнародна стандартна класифікація напрямів бізнесу для різних типів економічної діяльності. Вона була зареєстрована в ОНН. Таким чином, вона забезпечує уніфікацію різноманітних видів підприємництва у глобальному масштабі. Як і в випадку з Україною, уніфікований кодекс дуже зручно використовувати для отримання статистичних даних. Міжнародний класифікатор іноді піддається змінам у разі різкої зміни економічного клімату. Станом на 2018 рік його остання його редакція вийшла в 2008 році.

Останні зміни в КВЕД були внесені с тією ціллю, щоб відповідати міжнародним стандартам. Таким чином, були також внесені зміни в підприємства господарюючих суб’єктів. Для цього українським бізнесменам було надано достатньо часу.  

Зміни в КВЕД

Нова версія кодексу, яка залишається актуальною в 2018 році, включає деякі істотні зміни у порівнянні з кодексом 2005 року.

  • Перефразовані іменування багатьох класів.
  • Цифрові зміни були піддані змінам.
  • Довідка з органів статистики більше не вимагається.
  • За внесення змін до ЄДР потрібно платити 30% від зарплати.   

Розібратися у новому кодуванні може бути достатньо складно, тому на офіційному веб-сайті Держстандарту України можна знайти зручний інструмент, який визначає допомагає код підприємства за оновленим КВЕД. Достатньо надрукувати код, що відповідає версії кодексу 2005-го року, щоб отримати новий код (за таким же алгоритмом можна отримати старий код). Офіційний сайт КВЕД України 2018 знаходиться за адресою kved.ukrstat.gov.ua.виробництво морозива

Читайте також:  Нові російські фільми 2018 року

 

КВЕД з розшифруванням

Повна класифікація типів підприємницької діяльності доступна на офіційному сайті КВЕД України.  Класифікатор включає буквенні, а також цифрові позначення, що як раз і складають код. Код конкретного підприємства складається з наступних частин:

  • 1-ша буква – базова секція, яка визначає тип підприємства (це англійські літери А-Q) ;
  • 2-га буква – підсекція;
  • перші дві цифри позначають розділ;
  • третя цифра означає групу підприємства.

Окрім елементів коду, що були зазначені вище, також можуть бути доданий клас та підклас (лише якщо це потребує від господарської діяльності).

На завершення слід сказати, що види діяльності за КВЕД 2018 в Україні не є абсолютно вичерпними. Достатньо часто трапляються випадки, коли у реєстрі відсутній потрібний код.   потрібний код

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.