Меню

Військовий збір у 2022 році в Україні

Вперше військовий збір в Україні був введений 7 років тому. З тих пір нічого не змінилося. Із зарплат українців регулярно вичитувалося 1,5% на утримання військових. Яким буде військовий збір у 2022 році в Україні, скасують його чи ні, відомо вже сьогодні.

Військовий збір у 2022 році в Україні

Навіщо потрібен військовий збір?

Про військовий збір заговорили і ввели після АТО на Донбасі. Зазначена міра стала необхідна для збереження цілісності і незалежності країни. Складна економічна ситуація і військові дії негативно позначилися на державній скарбниці. Поповнювати її і годувати військових залишилося нічим. Було прийнято рішення ввести військовий збір.

У важкий для країни час кожен українець повинен робити внесок у збереження її цілісності. Військовий збір став тією паличкою виручалочкою для військових. Захід було проведено і прийнято не в одній особі, а після узгодження з податковими органами. Раніше зазначений збір вважався тимчасовим. Після неодноразового віднімання Сум він став військовим.

Військовий збір стягується з фізичних осіб, звичайних громадян. Їм обкладається зарплата, преміальні, заохочення та додаткові компенсації. Спочатку планувалося, що сума буде стягуватися протягом 1 року. З часом ситуація змінилася, військовий збір став постійним.

Зміни чотирирічної давності

Проведене в 2018 році журналістське розслідування показало, за 4 роки існування військового збору українцями було переведено 40 млрд.грн. Рахунки для сплати військового збору довели власну доцільність. При цьому забезпечення військових залишалося не найкращим. Українці задалися питаннями, куди діваються кошти, як розподіляються, і чому військові опинилися на межі злиднів.

Може бути військовий збір є корупційною схемою і надходить на чиї то рахунки в банки? В результаті розслідування з’ясувалося наступне:

  • відсоток від військового збору надходить до державної скарбниці, на які цілі витрачаються гроші-невідомо
  • за попередніми підрахунками щорічне надходження в казну збільшувалося в кілька разів разом зі зміною мінімалки і ПМ, з кожного українця офіційно було знято близько 2,5 тис.грн. (середній показник)

Окремими депутатами було запропоновано створити спецфонд для надходження військового збору, який мав би вузьке цільове призначення. Гроші з нього повинні були витрачатися виключно на забезпечення української армії. Законопроект поховали на стадії читання. Законодавці впевнені, що схема спочатку була б корупційною. Купівля палива і технічного забезпечення проводилася б одними і тими ж фірмами, оформленим на конкретних осіб. Сумнівні організації користувалися б ними у власних цілях поставляючи армії неякісний товар.

Іншими словами, там, де крутяться серйозні гроші, йде велика гра. Деяким не сподобалося, що хтось буде відмивати гроші на військових.  Розмір і реквізити для сплати військового збору не змінилися. Ситуація застрягла, зупинилася на рівні 2014 року.

Читайте також:  Податок на нерухоме майно на 2020 рік в Україні

Через деякий час депутати виступили з пропозицією скасувати військовий збір, оскільки ніхто не може обґрунтувати як розподіляються грошові кошти. Пропозиція була почута, але по теперішній час відрахування діють і знімаються в розмірі 1,5%.

Військовий збір в Україні

Депутати впевнені, що такий спосіб наповнення бюджету вважається незаконним і неправомірним. Українські громадяни не повинні своїми 1,5% утримувати президента. Чи буде відмінено збір – залишається загадкою. Скасування податку позитивно позначиться на зарплаті і настрої українців.

Адміністративні заходи за несплату військового збору

Важко знайти українця, який би в добровільному порядку сплачував би військовий збір. Тому, з офіційно працевлаштованих громадян він знімається в автоматичному порядку. Зазначених дій не можна провести щодо підприємців. Незважаючи на великі ризики, певна частина ПП ігнорує сплату військового збору. Порушення вимог чинного законодавства змусило уряд застосовувати до таких осіб адміністративні заходи.

Штраф за несплату військового збору становить 25% від перерахованої суми податку. Не виключено, що в 2022 році штрафні санкції будуть посилені.

Зміни 2022 року-чи буде військовий збір?

Щороку українці очікують законодавчі зміни щодо скасування військового збору. По теперішній час ситуація залишилася колишньою.

З 2015 року платити військовий збір стали не тільки українці, а й іноземці, які отримують дохід на території України. Таким чином, державна скарбниця поповнилася ще на кілька мільярдів. Куди діваються гроші-знову невідомо.

У рік обрання Зеленського український народ очікував скасування військового збору. Про це свідчить 2 законопроекти, які перебували на розгляді у ВР. Станом на 2021 рік до державної скарбниці України було сплачено 70 млрд. військового збору. Цифра велика, можна сказати величезна. Уряд проаналізувавши ситуацію, вирішив відкласти скасування військового збору на рік. З того моменту вона робить це неодноразово. Питання скасування військового збору протягом року не розглядалося.

Наївні депутати думають, що військовий збір витрачається виключно на армію, а з згасанням військових дій в південно-східній частині України він взагалі не знадобиться. Насправді, ситуація кардинально протилежна. Тому, сплата військового збору в 2022 році не скасовується. Ситуація залишається на рівні 2015 року. Тепер поповнення скарбниці здійснюється за рахунок підприємців і фізичних осіб, звичайних громадян. Зазначене, є порушенням вимог Конституції. На жаль, ніхто із законодавців не звертає на це увагу. Можливо уряду вигідно наживатися на простих громадянах.

Читайте також:  Налог на недвижимое имущество на 2021 год в Украине

Як розподіляється військовий збір в Україні?

Про розподіл військового збору нічого невідомо. Ця інформація знаходиться під грифом «таємно». При цьому в російських новинних джерелах просочилася наступна інформація:

  • у новому 2022 році розмір військового збору у 2022 році в Україні не зміниться, швидше за все податок скасується – на сьогоднішній день фейкова інформація не підтвердилася;
  • за рішенням судових органів з бюджету країни планується виділити 11 млрд.грн. на виплату заборгованостей переселенцям
  • деяка сума з пенсійних виплат, що потрапили в державну казну буде спрямована на модернізацію технічне переоснащення української армії, для подальшого ведення військових дій на Донбасі.

Важливо! На запитання, хто не платить військовий збір, законодавці в один голос відповідають-пенсіонери. Насправді НД з таких осіб стягується, але в дуже рідкісних випадках. Це стосується осіб, які отримують пенсію більше 12500 грн. Важко знайти особу пенсійного віку, яка бажала б спонсорувати військові дії на Донбасі.

Військовий збір у 2022 році

З кого не стягується військовий збір в Україні?

У новому 2022 році військовий збір не стягується з пенсіонерів, які отримують мінімальні пенсії, з соціально незахищених осіб та громадян з обмеженими можливостями. Також податок не стягується зі студентів, на поховання, на благодійну допомогу, на оздоровлення. У новому році перелік категорій залишився колишнім. Переглядати їх у бік збільшення уряд не наважився.

Решта осіб зобов’язані виплачувати податок у розмірі 1,5%. Реквізити одержувачів можна дізнатися на сайті податкової інспекції.

Важливо! Реквізити можуть змінюватися, не варто покладатися на незмінність. Протягом останніх 5 років реквізити змінювалися неодноразово. Перед внесенням грошової суми кілька разів звірте рахунки. Пам’ятайте, несплата військового збору тягне за собою адміністративні заходи.

Законодавчі зміни 2022 року

У ВР знаходиться законопроект, згідно з яким з 31.12.2022 року повинні бути скасовані військові збори/податки. В даний час він становить 1,5% від зарплати, зазначені кошти повинні спрямовуватися на забезпечення української армії. У законі зазначено, що стягування суми буде проводитися до тих пір, поки не завершиться військова реформа в Україні.

Читайте також:  Каким будет транспортный налог в 2021 году в Украине?

Кінцева дата завершення реформи не вказана. Тому законодавці нахабним чином не звертають увагу на вказаний законопроект.

Якщо розгляд документа відбудеться, воно буде складним і тривалим. Автори законопроекту замахнулися не тільки на скасування військового збору, а й скасування касових апаратів, перегляд деяких податкових умов для підприємців. Іншими словами, в цей законопроект внесли все, що стосується Податкового кодексу і скасування життя підприємців. Багатьом здається, що це не документ, а сміттєзбірник. Тому розраховувати на його розгляд не варто.

Вердикт

Військовий збір/податок в 2022 році залишиться на колишньому рівні. Новий законопроект про скасування військового збору як і раніше залишився не вичитаним. Коли це станеться-невідомо.

У нормативних актах зазначено, справляння військового податку буде проводитися до моменту закінчення реформи в ЗСУ. Конкретні дати не вказані. Тому реформа може тривати на довгі роки.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.