Меню

Виплата при народженні другої дитини в 2018 році в Україні

За минулий рік населення країни скоротилось майже на 200 тисяч осіб. При цьому на світ з’явилось на 60 тисяч менше малюків, ніж торік. Причин для такого різкого спаду вистачає: нестабільна ситуація на сході країни, масова еміграція населення у пошуках кращого життя, тощо. Для тих, хто все ж таки вирішив залишитись в країні та поліпшити демографічну ситуацію, слід ознайомитись з тим, якою ж буде виплата при народженні другої дитини в 2018 році в Україні.

За даними Інституту соціальних досліджень, для поліпшення демографічної ситуації країни, необхідно народження 22 діточок на 10 жінок. На даний момент ця цифра є значно меншою – 15 діток на 10 жінок репродуктивного віку. Для поліпшення ситуації Верховна Рада пропонує повернути систему виплат, що використовувалась в минулому. Згідно такої системи, сума допомоги збільшувалась в залежності від кількості народжених дітей. Народні депутати пропонують декілька варіантів нарахувань: фіксовану суму або суму, прив’язану до прожиткового мінімуму.на світ з’явилось ...

У першому випадку батьки отримають:

 • за 1-шу дитину: 60 тисяч;
 • за 2-гу – 80 тис. грн;
 • за 3-тю та кожну наступну – 130 тисяч гривень.

Другим законопроектом планується призначати соціальні виплати в залежності від розміру прожиткового мінімуму. У разі ухвалення такого рішення, батьки отримають:

Як пропонується розподіляти кошти

 

Допомога при народження другої дитини в Україні виплачуватиметься за наступною схемою: при народженні дитини надаватиметься 25 прожиткових мінімумів, а залишок суми розподілиться на наступні три роки рівними частинами.

Важливо! Щомісячна виплата не може бути меншою від розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Разом зі збільшенням виплат пропонується зміна порядку нарахувань та виплат цих коштів. Так, у разі, якщо мати достроково вийде на роботу (на умовах повного робочого дня), допомогу від держави отримуватиме фактичний доглядальник дитини. Проте існують виключення: якщо жінка працюватиме неповний робочий день – допомога буде сплачуватись у повному обсязі.Допомога при народження другої дитини в Україні

Читайте також:  Социальная льгота на 2021 год в Украине

 

Особливості оформлення соціальних виплат. В яких випадках допомога скасовується

 

Для оформлення матеріальної допомоги слід звернутись до органів соціального захисту населення не пізніше, ніж за рік після народження дитини. Якщо такого звернення не відбудеться – розраховувати на призначення допомоги не слід.

Пакет документів для оформлення виплати складається з наступних документів:

 • заяви від одного з батьків;
 • копія паспорту та коду заявника;
 • оригінал та копію свідоцтва дитини;
 • виписку з банку про відкриття рахунку.

В окремих випадках слід надати копію трудової книжки або копію наказу від підприємства про надання декретної відпустки.

Зважаючи на деякі фактори, виплати при народженні другої дитини 2018 можуть бути припинені. Держава скасовує призначення виплат у випадках, коли:

 • подружжя (або одного з батьків-одинаків) лишили батьківських прав;
 • подружжя самостійно відмовилось від дитини;
 • громадяни використовували кошти не за цільовим призначенням;
 • позбавлення волі батьків;
 • смерть дитини.улюблена сестричка

Припинення нарахувань відбувається наступного місяця після встановлення одного з вищеприведених факторів. Рішення соціальних органів можна оскаржити у судовому порядку.

Важливо! Органи соц. захисту, служби у правах сім’ї та дітей або органи опіки можуть здійснювати позапланові візити з метою встановлення використання призначених коштів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.