Меню

Виплати при народженні другої дитини в 2022 році в Україні

Народження дитини – величезна радість для сім’ї і важлива подія для держави. Після демографічної ями, що стала наслідком важких і нестабільних 90-х років, в ситуації з народжуваністю в Україні намітилася тенденція до поліпшення. Чималу позитивну роль в цьому процесі зіграла продумана і послідовна політика, спрямована на підвищення народжуваності.

Додаткові преференції із держбюджету призвели до того, що все більше сімей вирішує не зупинятися на одній дитині і замислюється про поповнення. Очікується, що виплата при народженні другої дитини в 2022 році в Україні значно збільшяться. Перші наявні зміни відбудуться на початку нового року.

Виплати при народженні другої дитини в 2022 році в Україні

Виплати при народженні другої дитини 2022 – законодавчі зміни

З появою малюка на світ молодих батьків чекають не тільки приємні клопоти, але і чималі витрати, пов’язані з покупкою приданого для нового члена сім’ї. Коляска, ліжечко і одяг для новонародженого коштують чимало, і одноразова допомога від держави може виявитися вельми до речі.

Згідно останньої інформації, яка надійшла від довірених осіб президента стало відомо, що сума при народження дитини може збільшитися до 50000 грн. Законопроект другий рік лежить на розгляді у ВР. Затримка з його прийняттям пов’язана з нестачею грошей у державному бюджеті.

Депутати разом із президентом роблять все можливе, щоб виплати при народженні другої дитини 2022 збільшилися у декілька разів і українськи родини зрозуміли, що таке піклування збоку країни. Нововведення, які мають збутися нга початку 2022 року передбачають наступне:

  • держвиплата на дитину першу, другу та наступну кожен раз буде збільшуватися на 50 тис. грн., таким чином допомога при народження другої дитини в Україні повинна скласти 100000 грн.;
  • одноразова виплата на навороженого склади 25% від загальної грошової суми, останні 72% будуть розподілені рівними сумами на 36 місяців.
Читайте також:  Социальная помощь инвалидам с детства в 2021 году

Збільшення виплат проводитимуся в автоматичному режимі. У зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції у 2022 році можуть відбутися зміни щодо спрощення подання документів на отримання грошей при народженні дитини. Повна актуальна інформація ще невідома. Якщо буде прийнятий новий законодавчий акт, дізнатися про особливості подачі документів можна буде по гарячій лінії, або у контролюючих органах.

Крім основної допомоги сім’ї з навороженими малюками можуть користуватися послугою «Пакет малюка». Вартість пакету також знаходиться на перегляді, оскільки сьогоднішня сума не задовольняє вимогам сімей. Отримати виплату мають право мати або батько, або особи їх замінюють: опікуни, прийомні батьки, усиновителі.

Допомога по догляду за дитиною до півтора років

У такому юному віці немовля найбільше потребує материнської турботи, та й більшість дошкільних установ, як платних, так і безкоштовних, зазвичай приймає вихованців старше півторарічного віку. Виходить, що вийти на роботу молода мама не може, а послуги нянь доступні не всім, та й не кожен готовий залишати малюка на піклування чужої людини, нехай і висококваліфікованого.

Виплати при народженні другої дитини оформити онлайн

Щоб допомогти родині протриматися на плаву до того часу, як малюк трохи підросте, передбачена спеціальна щомісячна виплата – допомога по догляду за дитиною до півтора років. Отримують його особи, фактично здійснюють догляд за дитиною.

Читайте також:  Соціальні виплати в Держбюджеті України на 2021 рік

Однак розмір виплати буде залежить від того, працевлаштований чи людина офіційно. Якщо до виходу в декрет мама працювала, у відпустці по догляду за дитиною вона буде отримувати 40% від свого заробітку. Раніше така допомога оформлялося через роботодавця. З 2021 його виплачує ФСС безпосередньо працівниці.

Безробітна жінка, яка не мала до вагітності офіційного джерела доходу, отримає покладений державою законодавчо встановлений на кінець 2021 року мінімум. У такому випадку за нарахуванням виплати потрібно звертатися до територіальних органів соцзахисту. Оскільки економічне становище країни не стабільне, кінцеві грошові виплати сім’ям можуть збільшуватися. Все залежить від рівня цін на соціально значущі групи товарів та можливої індексації.

Важливо! Піти в декрет може не тільки мама, але і тато, якщо це вигідніше і зручніше для сім’ї. У будь-якому випадку, щомісячну допомогу буде отримувати той, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

Резюме

Очікується, що наприкінці 2021 року до українців будуть доведені зміни в законодавстві щодо збільшенні виплат при народженні дитини. Таким чином допомога на другу дитину повинна скласти 100000 грн.. Вказані гроші будуть направлені на догляд за малюком протягом 36 місяців. На сьогоднішній час документ знаходиться на розгляді у ВР.

Затримки з його прийняттям пов’язані з нестачею грошей у держбюджеті та спалахом коронавірусної інфекції. Таким чином країна разом із президентом піклується про українські сім’ї та поліпшення демографічної ситуації в Україні.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.