Меню

Вихід на пенсію у 2022 році в Україні

Продовження пенсійної реформи в Україні торкнеться 2022 рік. Тому більшу частину майбутніх пенсіонерів цікавить вихід на пенсію у 2022 році, а діючих – законодавчі нововведення. Вже сьогодні відомо, які зміни настають через місяць. Деякі з них позитивні, інші-сподобаються не кожному.

Вихід на пенсію у 2022 році в Україні

Страховий стаж і право виходу на пенсію

У новому році зміниться страховий стаж і право виходу на пенсію. Посилення торкнуться всіх без винятку. Від кількості страхового стажу буде залежати віковий критерій потенційного пенсіонера.

З настанням 2022 року для виходу на пенсію в 60-річному віці стаж 2021 року збільшиться на рік і складе 29 років. У даній ситуації йдеться за роки, які працівник сплачував внески до ПФУ. Інші роки не беруться. Переконатися самостійно, який розмір страхового стажу можна за допомогою особистого звернення ПФУ або дзвінка по гарячій лінії.

Останні законодавчі зміни у пенсійній системі призвели до того, що вимоги до стажу українських пенсіонерів стануть наступними:

  • для виходу на заслужений відпочинок в 60-річному віці потрібно стаж від 29 років;
  • для виходу на пенсію в 63-річному віці українцю буде потрібно стаж 19-29 років;
  • вихід на пенсію чоловіків в 2022 році в 65-річному віці можливий, якщо стаж українця повинен бути в межах 15-19 років.

Підвищення вимог до страхового стажу останні 5 років проходило поетапно. Тому робити з мухи слона не варто. Інформація про етапи пенсійної реформи доведена до потенційних пенсіонерів давно. Ні для кого не секрет, що до 2028 року максимальний поріг досягне 35 років.

Чи можна докупити стаж українським пенсіонерам?

При відсутності необхідної кількості трудового стажу українці можуть його докупити. При цьому українець повинен досягти 60-річного віку. В даний час 1 рік стажу обійдеться потенційному пенсіонеру 34 тис.грн. за рік.

Читайте також:  Нова пенсійна система в Україні в 2018 році

Громадяни, у яких відсутні підтвердження 15-річного стажу залишаться без пенсійних виплат. Для турботи про зазначену категорію держава передбачила соціальну допомогу. Скористатися їй можна після досягнення 65-річного віку. Розмір соціальної допомоги становить 1854 грн., що нижче ПМ.

Вихід на пенсію в Україні

При цьому законодавці задовго до призначення пенсійних виплат нагадують українським працездатним особистостям про офіційне працевлаштування. Слід розуміти, зарплата в конвертах носить тимчасовий характер. При виході на пенсії будуть враховуватися роки офіційного працевлаштування, в період яких проходили офіційні відрахування. Щоб не довелося доплачувати великі суми за рік трудового стажу пропонуємо задуматися про нього вже зараз. До речі, не виключено, що можливість проплати стажу може бути виключена на законодавчому рівні.

Пенсійні доплати

Перші доплати пенсіонерам, які досягли 70-75-річного віку в розмірі 300 грн. почнуться з жовтня майбутнього року. За попередньою інформацією виплати, зазначеної категорії українців повинні скласти не менше 3000 грн. Щоб отримувати і розраховувати на гроші важливо дотримуватися таких умов:

  • законодавчі зміни у пенсійній системі для 70-75 річних жінок передбачають наявність трудового стажу у жінок у кількості 30 років;
  • для чоловіків зазначеної вікової категорії трудовий стаж повинен становити не менше 35 років.

Якщо ж кількість років, менша за законодавчо встановлені такі категорії українців отримуватимуть доплати пропорційно наявному стажу. Наприклад, якщо трудовий стаж пенсіонера становить 28 років, пенсійні виплати складуть не менше 2800 грн. Максимальна допустима грошова сума складає 3000 грн.

До відома! Законодавством передбачені обмеження на добавку. Додаткові виплати не покладені особам, які отримують виплати в розмірі 10340,35 грн. Мінімальні пенсії з 01.12.2021 року складуть 2600 грн.

Вихід на пенсію жінок в 2022 році в Україні

Жінкам, які народилися в період з 04.1961 року по 12.1961 року, які пережили вихід на пенсію жінок в 2022 році в Україні і найближчим часом виповнитися 60 років можуть розраховувати на добавки з боку держави в розмірі 25% від офіційно призначеної. Надбавка нараховується з 55 річного віку з розрахунку 2,5% за півроку. Держава піклується про слабке поле, вітає довгострокову працю, гідно оцінює його грошовою винагородою.

Законодавчі зміни опубліковані на офіційному урядовому сайті. Знаходяться у вільному доступі. Прорахувати розмір надбавок можна самостійно. Зазвичай це робиться за допомогою онлайн-калькулятора. При виникненні труднощів фахівці рекомендують отримати консультацію в ПФУ.

Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2019 році в Україні

Чи є майбутнє в українських пенсіонерів?

Складна економічна ситуація, підвищення вартості соціально значущих продуктів і послуг, пандемія коронавірусної інфекції та нестабільна політична ситуація зробили життя пенсіонерів важким і проблематичним.

Пенсія у 2022 році в Україні

Знайти осіб похилого віку, які не скаржаться на добробут важко. Кожен другий відчуває нестачу грошей для покупки продуктів, речей, борщового набору або лікарських препаратах. Про лікування в приватних клініках і операціях мови не йде. Тому багато хто замислюється, а чи є в українських пенсіонерів майбутнє і до чого призведе пенсійна реформа в подальші роки. Не виключено, що велика частина літніх вимре від злиднів.

Раніше представник Мінфіну стверджував, що в результаті швидкого старіння нації один працюючий буде обслуговувати кілька пенсіонерів і попереджав, що вже сьогодні варто подбати про пенсії самостійно. Порятунком в цій ситуації є накопичувальна система. Наскільки вона реалістична, рано судити варто дожити до того віку, коли накопичувальна система дасть про себе знати.

Резюме

У новому році право виходу на пенсію та зарахування страхового стажу з 1 січня змінюється. Стразовий стаж збільшується на рік. При його відсутності певна категорія громадян може докупити його.

Також в новому періоді є позитивні зміни, вони торкнуться пенсіонерів-жінок і осіб похилого віку 70-75 років. Залишилося почекати трохи. Якими будуть пенсійні виплати з доплатами можна буде дізнатися вже через місяць.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.