Меню

Влада Німеччини розслідує сотні військових злочинів в Україні

vlada nimechchini rozsliduie sotni vijskovih zlochiniv v ukraini - Влада Німеччини розслідує сотні військових злочинів в Україні

Поліція Німеччини заявила в суботу, що правоохоронні органи країни розпочали розслідування кількох сотень потенційних військових злочинів в Україні, у скоєнні та причетності до яких підозрюють не лише російських військовослужбовців, але також політиків та воєначальників.
“На даний момент ми отримали тризначне число сигналів”, – повідомив в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag глава федеральної поліції Хольгер Мюнх.
За його словами, розслідування стосується не лише осіб, підозрюваних у скоєнні військових злочинів, а й політичних та військових діячів.
«Це найскладніша частина нашого розслідування – заплутана головоломка», – зазначив Мюнх, додавши, що в даному випадку «наша однозначна мета – назвати винних у скоєнні злодіянь, довести їхні дії за допомогою нашого розслідування та притягти їх до відповідальності», у тому числі в Німеччині.
У країні застосовується універсальна юрисдикція, яка дозволяє іноземній державі переслідувати у судовому порядку злочини проти людяності, військові злочини та геноцид незалежно від того, де вони були скоєні.
Однак «це може зайняти час», оскільки розслідування, пов’язані з війною в Україні, знаходяться лише на «самому початку», сказав глава федеральної поліції.
У розслідуваннях поліцейським допомагає зокрема Служба зовнішньої розвідки Німеччини, яка, наприклад, записала радіопереговори російських солдатів.
Німецькі слідчі також можуть бути відправлені в Україну, сказав Мюнх, однак для цього їм буде потрібний міжнародний мандат.
Минулої середи, 15 червня, комісія ООН у справах в Україні підтвердила, що отримала численні заяви про правопорушення з боку російських військ, але заявила, що ще зарано говорити про те, чи є їхні дії військовими злочинами.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.