Меню

Як розраховується субсидія у 2019 році в Україні?

Для багатьох українців вагомою допомогою у сплаченні комунальних послуг стала субсидія. Адже ціни на комунальні послуги збільшились, а заробітна плата більшості співвітчизників зовсім не змінилася, не зважаючи на збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. Ці виплати значно полегшили їх матеріальний стан та дозволили зекономити певні кошти. Саме через це багатьох громадян цікавлять нові правила отримання житлової субсидії.

субсидія у 2019 році в Україні

Особи, що мають можливість отримати субсидію

За законодавством України громадяни, чий прибуток не досягає встановленого рівня, можуть подати документи для отримання субсидії. Вона оформлюється на одного члена родини, того, на чиє ім’я відкрито особовий рахунок на сплату комунальних послуг. При цьому необхідно дати дозвіл на обробку своїх особистих даних. Тепер при прийнятті рішення про надання грошової допомоги увага звертається лише на дохід родини. Нововведенням стало те, що було скасовано певні обмеження. Зараз не мають значення такі чинники:

 • Наявність двох чи більше автомобілів;
 • Наявність житла, що здається в оренду;
 • Володіння кількома житловими площами (двома і більше);
 • Відсутність документу, який би підтверджував, що працездатна людина не може працювати у даний момент. (Наприклад, студент не має відповідного документу, що він навчається у ВНЗ).

У ситуації, коли будинок не має електро-, тепло- або газопостачання для обігріву, то господарі мають право на  оформлення субсидії для закупівлі палива. За умови, коли житло опалюється одночасно кількома способами, виплати призначаються лише на один вид палива. Щодо підприємців, то вони теж мають право на отримання допомоги.

мають можливість отримати субсидію

Нарахування субсидії

Зараз багатьох цікавить те, як буде нараховуватись субсидія в 2019 році. Змін, щодо порядку нарахування у цьому році не передбачено. Єдиним варіантом є позачергові зміни. Проте слід згадати проте, що не так давно Кабінет Міністрів України вніс декілька поправок, серед яких:

 • Громадянам, які приховують свої прибутка, володіють великими будинками або мають тіньову зайнятість, буде відмовлено у наданні субсидії;
 • Щодо норми житлової площі, великою квартирою вважається та, чиї розміри перевищують 120 квадратних метрів. Що стосується приватних будинків, то для них ця норма збільшена до 200 квадратних метрів. Господарі цього житла будуть повністю сплачувати рахунки.
 Розрахунок грошової допомоги

Розрахунок грошової допомоги

Від людини, яка хоче оформити собі допомогу для сплати комунальних послуг часто можна почути питання про те, як розраховується субсидія у 2019 році в Україні. Для початку необхідно провести порівняння обсягів споживаних послуг і ресурсів з встановленими законодавчими показниками задля того, аби визначити, чи потрібна вона вам. Слід звернути увагу на те, що якщо обсяг споживання є вищим за встановлену планку, то за нього потрібно буде сплачувати самостійно. При розрахунку звертається увага на такі фактори:

 • Загальна кількість осіб, що мешкають в будинку або квартирі.
 • Прибуток.
 • Рахунок за комунальні послуги.

Та багатьох людей хвилюють питання про те, які доходи враховуються при нарахуванні субсидії та за який період беруться доходи для субсидії.  До уваги береться прибуток усієї родини, що мешкає на цій житловій площі за два попередні квартали. У сумарний дохід входять різні види прибутку кожного з членів родини. Мають значення навіть пенсії або стипендіальні виплати.

Читайте також:  У какого банка лучше оформить кредитную карту в 2019 году

Щодо людей похилого віку, то у цьому році відбулися певні зміни. Було введено нові правила для непрацюючих пенсіонерів. Тепер їм буде нараховуватись прибуток не за увесь минулий рік, а за лише попередні тридцять днів до звернення.

Під час розрахунку сукупного доходу родини не беруться до уваги такі фактори:

 • державна соціальна допомога на дітей, що не мають піклування з боку батьків, чи дітей-сиріт, чиї батьки пішли з життя;
 • Непостійна грошова допомога від держави (наприклад при народженні дитини);
 • Адресні грошові допомоги;
 • Якщо особа зробила певні депозитні вклади та отримує за це відсотки;
 • Допомога тим, кого було переміщено в межах країни.

Щодо приватних підприємців, що користуються спрощеною системою оподаткування, сукупний дохід не залежить від прибутку і за кожні тридцять днів його необхідно розраховувати, використовуючи нескладний спосіб:

 • платники єдиного податку 1 групи — зараховується дохід на рівні мінімальної заробітної плати, встановленої Кабміном
 • платники єдиного податку 2 групи — два розміри мінімальної зарплати
 • платники єдиного податку 3 групи — три розміри мінімальної зарплати

Правила оформлення

Щоб оформити субсидію відповідно до нових правил у 2019 році заново подавати документи не потрібно. Вона буде нараховуватися вам автоматично. Проте є такі категорії громадян, кому необхідно повторно подати заяву та декларацію. Серед них:

 • Особи, що винаймають житло;
 • Переселенці;
 • Люди, що оплюють будинок за допомогою дров або вугілля;
 • За умови, коли кількість зареєстрованих мешканців будинку відрізняється від фактичної кількості жителів.

Для оформлення субсидії необхідні лише  заява на субсидію, а також декларація доходів і витрат сім’ї. У випадку, коли за законом не передбачено надання субсидії, але людині вона необхідна, то потрібно написати спеціальну заяву комісії і чекати рішення щодо вашого питання. Окрім цих документів у вас ще можуть вимагати довідку про доходи та договір оренди житла. Якщо вийшло так, що ваша заява потрапила на розгляд спеціальної комісії, то її члени мають право збільшити список документів на свій розсуд, залежно від того, якої інформації вони потребують для прийняття рішення.

Читайте також:  Швидка позика на банківську картку від Binixo

У цьому році з’явилися нові правила оформлення заяви та заповнення декларації. Тому зараз багатьох українців цікавить зразок заповнення декларації на субсидію 2019 року.

зразок заповнення декларації на субсидію 2019 року
зразок заповнення декларації на субсидію 2019 року-1

Тут ви бачите зразок, який потрібно заповнити особистою інформацією. В області, що позначена цифрою 1 необхідно вказати назву місцевого управління соціального захисту населення.

В області під цифрою 2 потрібно зазначити інформацію з платіжних документів (квитанції, розрахункова книжка) або технічного паспорта.

Там, де цифра 3, заповніть вікно з особистою інформацією, як показано у зразку.

У графі «Примітки» (цифра 4) необхідно зазначити осіб, що зареєстровані за адресою, але не проживають там. Тоді потрібно вписати «не проживає». Також відмітьте там осіб, що знаходяться за кордоном більше ніж 60 днів.

Під номером 5 вкажіть доходи за останні 2 квартали.

У полі номеру 6 потрібно вказати лише доходи, що відсутні у базі даних податкової.

В області, що позначена цифрою 7 вкажіть ім’я людини, що оплачувала придбання майна, товарів чи оплачувала послуги.

Субсидії призначаються для допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг. Для багатьох людей ці виплати – єдиний спосіб сплатити рахунки, адже їх власних коштів недостатньо. Тому будь-які зміни стосовно цього питання для них є надзвичайно важливими.  З цієї статті ви дізналися про нововведення у призначенні житлових субсидій. Сподіваємося, що ця інформація стане для вас корисною і дозволить легко та швидко отримати субсидію.

зразок, який потрібно заповнити особистою інформацією

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.