Меню

Тарифікація працівників бюджетних установ на 2018 рік

Ще на початку 2017-го року українська влада взяла напрямок на оптимізацію державного бюджету. З цією метою було створено так звану таблицю ЄТС. Вона дає можливість не зазнавати негативних змін бюджетній системі, навіть якщо трапляться непередбачені зміни в національній економіці. було створено так звану таблицю ЄТС

Бюджетна політика

Щоб задовольнити потреби як можна більшої кількості працівників та разом із тим досягти максимально вдалого балансу фінансування, урядом була здійснена тарифікація працівників бюджетних установ на 2018 рік. Важливою умовою є те, що мінімальна заробітна плата повинна бути, принаймні, вдвічі більшою, аніж прожиткового мінімуму.

Єдина тарифна ставка в новому році буде залежати від споживчих цін, а також вартості газу та світла. Як зазначають фінансисти, індексація споживчих цін протягом 2018-го становитиме не менше, аніж 108%. Відтак, і бюджетні потреби України в рази збільшаться.

Не припиняється робота державних посадовців у напрямку збільшенні прожиткового мінімуму. Як стає зрозуміло із заяв представників Міністерства фінансів, з 2018-го для працездатних повнолітніх осіб прожитковий мінімум буде встановлено на рівні 1700 гривень. Для тих осіб, котрі з певних причин втратили працездатність, цей показник зупиниться поки що на рівні 1373 гривні. Що ж стосується дітей, то для них прожитковий мінімум буде залежати від віку. Так, для малюків до 6-ти років він становитиме 1500 гривень. А от для старших (до повноліття) — 1762 роки.

Варто зазначити, що посадові оклади за ЄТС 2018, як правило, встановлюються один раз на рік, під час затвердження державного бюджету. Разом із тим, це зовсім не означає, що ставка не може підвищуватись кілька разів на рік, якщо державна скарбниця та економічні умови це дозволяють.таблица-1таблица-2

Якими будуть зарплати?

14 червні 2017-го року було офіційно оприлюднено бюджетну резолюцію на наступні 3 роки. Основні напрямки розроблялись не тільки за участі Міністерства фінансів. До роботи також були запрошені профспілкові організації, відомі в країні фінансові аналітики на експерти, деякі міжнародні партнери та Асоціація міст України.

Читайте також:  Податок на майно на 2018 рік в Україні

Мінімальна заробітна плата працівників бюджетної сфери у 2018 році, відповідно до резолюції, становить:

для 1-го тарифного плану:

  • у 2018-му — 3723 грн;
  • у 2019-му — 4173 грн;
  • у 2020-му — 4425 грн.

Іншим важливим показником, котрий обов’язково вплине на матеріальне становище осіб, зайнятих в бюджетних сферах, є  посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетної сфери в 2018 році.карикатура-2Резолюція Міністерства фінансів пропонує встановити їх на такому рівні:

  • для 1-го розряду — від 1762 до 1894 грн;
  • для 2-го — від 1767 до 1899 грн;
  • для 3-го — від 1777 до 1922 грн;
  • для 4-го — від 1901 до 2069 грн;
  • для 5-го — від 2036 до 2215 грн.

Максимальна кількість категорій — 23. Ознайомитись із повним переліком кожен охочий має змогу на сайті Мінфіну.

Варто вказати, що для останньої — 23 — категорій цей показник з початку року становитиме аж 6392 гривні. Тобто коефіцієнт для цієї групи є найбільшим  — 4,27.

З опублікованих даних стає зрозуміло, що уряд протягом наступного планує збільшувати мінімальну заробітну плату працівників бюджетної сфери, щонайменше, тричі.

Доречним буде вказати як саме розраховуються тарифні ставки. До уваги в такому випадку беруться:

  • самі тарифні ставки працівників 1-го тарифного розряду — по суті, це мінімальна заробітна плата для працездатної особи станом на 1 число місяця нового року (саме тому розрахунку тарифів для 1-ї категорій чиновники приділяють найбільше часу);
  • співвідношення міжкваліфікаційних тарифних ставок та тарифних коефіцієнтів.

Вчительська зарплата

Особливо позитивним моментом для усіх освітян стало повідомлення про збільшення окладу вчителів. Це стає можливим завдяки просуванню зарплати педагогів на один розряд у єдиній тарифній сітці. Хоча у 2017-му році вчительська оплата праці вже зросла на 50%, проте в новому році вона може зрости ще на 20%, щонайменше. Це, так звана надбавка за престижність. Кращі вчителі (зокрема ті, що в межах реформи НУШ візьмуть на навчання перші класи, тобто стануть першими вчителями після реформування системи освіти), а також вчителі інклюзивних класів та деякі ніші педагоги, можуть розраховувати на надбавку понад 30%.

Читайте також:  Бюджетний паспорт на 2021 рік в Україні

В Міністерстві освіти повідомляють, що на кінець 2017-го року в державному бюджеті залишилось ще 6 мільярдів гривень, котрі освітяни не встигли використати фізично до закінчення року.  Ці освітні субвенції перейдуть у наступний рік та забезпечать покриття видатків на матеріально-технічне забезпечення. Обов’язковою статтею видатків у 2018-му, як зазначають в міністерстві, є кошти, призначені для поділу класу на спеціалізовані групи (для вивчення іноземної мови чи трудового навчання).

Не враховуючи ці кошти, можна розрахувати, що у порівнянні з 2017-м в новому році оклад вчителів зріс на 25%.карикатура

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.