Меню

Яким буде підвищення зарплати поліції у 2022 році в Україні?

Питання забезпечення співробітників правоохоронних органів одне з пріоритетних в країні. З цією метою в 2022 році планується змінити грошове забезпечення робітників МВД. Якою буде зарплата поліції у 2022 році в Україні розглянемо зараз.

Яким буде підвищення зарплати поліції у 2022 році в Україні

Бюджет 2022 – витрати МВД

На 2022 рік кардинальних виплат на МВД не планується. Влада вирішила збільшити забезпечення обороноспроможності на 5,5%. Зазначена ситуація не викликала захоплення у представників правоохоронних органів. Вони як і інші професії є державними службовцями.

Деякі з них ризикують життями заради порятунку інших. Тому кожному хочеться отримувати гідну зарплату в умовах пандемії коронавірусної інфекції та складної економічної ситуації.

При цьому ніхто не забув про реформу, яка має бути в обов’язковому порядку. Перегляду підлягає і кадрове питання. Близько 10% співробітників будуть переведені на цивільну службу.

Поряд з цим все ж очікується підвищення заробітних плат поліцейських. Вони відбудуться за рахунок скорочення інших працівників. На службі повинні залишитися висококваліфіковані фахівці, з освітою і відповідними навичками. Сучасний поліцейський зобов’язаний не тільки влучно стріляти, але і правильно реагувати на неадекватні ситуації, бути психологічно стійкою особистістю, приймати вірні рішення в екстремальних ситуаціях.

Останні новини про підвищення зарплати працівників поліції в Україні 2022

Розглянемо, чи буде підвищення зарплати поліцейським в 2022 році. Згідно з останніми новинами, збільшення зарплати поліції в 2022 буде проходити не тільки за рахунок додаткових коштів.

Очікується реструктуризація кадрів. Буде скорочення поліції в 2022 році в Україні. Скороченню підлягають окремі посади, які не мають суттєвого значення. Кваліфіковані співробітники, які пройшли атестацію, звільнятися не будуть. Їх переведуть на інші посади.

Останні новини про підвищення зарплати працівників поліції в Україні говорить, що воно має статися за рахунок проведення реформ:

 1. Переведення співробітників на цивільну службу.
 2. Скорочення місцевих управлінь.
 3. Оптимізації структурних підрозділів.
 4. Встановлення максимального розміру пенсії. Він не повинен становити більше 80% від зарплати.
 5. Скорочення вакансій.
 6. Збільшення стажу до 25 років, необхідного для виходу на пенсію.

Всі перераховані заходи дозволять економити близько 5 млрд гривень на рік. Але ідея підвищення зарплати поліції в Україні за рахунок скорочення чисельності співробітників і впровадження реформи не знаходить підтримки серед співробітників. На їхню думку, скорочення може призвести до меншої кількості поліцейських, зайнятих на оперативній роботі.

Яким буде підвищення зарплати поліції в Україні

Яка зарплата буде в поліції в 2022 році?

Уряд країни зацікавлений в піднятті престижу служби в правоохоронних органах, і вирішенні кадрової проблеми. У зв’язку з цим грошове забезпечення працівникам поліції повинно збільшуватися. Підвищення зарплати поліції в 2022 буде за рахунок індексації на 4,2%.

Читайте також:  Підвищення зарплати держслужбовців у 2021 році в Україні

Крім збільшення зарплат в МВС в 2022 році робиться акцент на забезпеченні безпеки поліцейських і членів їх сімей і створенні для них гідних умов служби.

Правила формування поліцейської зарплати в 2022 році, надбавка за вислугу

Поліцейським виплачується грошове забезпечення, які складається з різних надбавок і процентних коефіцієнтів. Оклад становить 40% від загального заробітку. За звання платитися 30% від суми місячного забезпечення.

Підвищення зарплати МВС у 2022 планується за рахунок проведення реформ:

Також передбачені надбавки:

 1. Вислуга років.
 2. Ступінь кваліфікації співробітника.
 3. Доплата за наявність середньої освіти.
 4. Преміальний.
 5. Надбавки за ненормований робочий день.
 6. Доплата за ризики, які несуть загрозу для життя і за складність виконання завдань.
 7. Доплата за службу в густонаселених містах.
 8. Надбавки тим, хто удостоївся державних нагород.
 9. Надбавки нараховуватися після 2 років служби. При підвищенні розміру окладу всі надбавки відповідно збільшуються. У деяких випадках, сума доплат може перевищувати оклад в 2-3 рази.

Як в будь-якій бюджетній організації існує виплата за вислугу років.

Про вислугу років

В органах МВС відсоток щомісячної надбавки залежить від кількості років служби і становить:

 • від 2 до 5 років служби – 10%;
 • від 5 до 10 років -15%;
 • від 10 до 15 – 20%;
 • від 15 до 20 – 25%;
 • від 20 до 25 – 30%;
 • 25 років і більше – 40%.

Крім того, за кожну розкриту справу фахівець може отримати надбавку до окладу до 40%, Додатково оплачується понаднормовий час. За різні порушення передбачена система штрафів. Наприклад, співробітник позбавляється премії за догляд з роботи більш ніж на 4 години.

З чого буде формуватися зарплата в МВС в 2022 році?

Істотних змін у формуванні зарплати в МВС в 2022 році не передбачається. Як і раніше буде враховуватися результат проходження атестації, він впливає на виплату преміальних.

Читайте також:  Повышение зарплаты адвоката (юриста) в 2021 году в Украине

Нараховуються всі види надбавок – це:

 • вислуга років;
 • за роботу в особливих умовах;
 • обробка секретних даних;
 • за складність і напруженість служби, з ризиком для життя.
Підвищення зарплати поліції у 2022 в Україні

Окремо застосовується підвищує коефіцієнт для працівників які працюють в небезпечних зонах.

Зарплата відповідно до займаної посади

Зарплата поліцейського залежить від посади. Кінолог, оперуповноважений, працівник патрульної поліції, черговий, начальник відділу отримують різні оклади.

Розмір заробітної плати поліції в 2022 році в Україні за штатними посадами визначаються ВР України і виплачуються відповідно до нормативно – правових актів. Іноді оклад не фіксований, а передбачений в мінімальному і максимальному розмірі.

У такому випадку конкретну суму визначає керівник підрозділу. При цьому він спирається на рівень підготовки співробітника, досвід роботи за фахом, враховує обсяг наявних грошових коштів.

При перекладі на:

 • вищестоящу посаду до присвоєння спеціального звання виплачується поточний оклад;
 • нижчу посаду зберігається розмір окладу за останнім місцем служби, при цьому термін вислуги повинен бути не менше 15 років;
 • ВР України встановлює розмір окладу за присвоєне звання.

Докладніше про умови перекладу на інші посади та зміни до них можна дізнатися з офіційного сайту МВД.

Виплати пенсіонерам, які служили в МВС

Прогнозоване збільшення вислуги років викликало масове звільнення співробітників ще в 2018 році. Що призвело до гранично низького рівня укомплектованості особового складу органів внутрішніх справ. Люди також побоювалися підвищення пенсійного віку.

Почасти масові звільнення викликані невдоволенням роботою в системі. Виклики на службу в будь-який час доби, заборони на виїзд закордон, відмова у відпустках або відгулах сприяли розчаруванню співробітників в обраній професії.

Право на пенсію мають особи:

 • мають на день звільнення вислугу 20 і більше років;
 • звільнені у зв’язку з досягненням граничного віку або за станом здоров’я, при цьому на день звільнення співробітнику має бути 45 років, загальний трудовий стаж повинен становити 25 і більше років, з яких термін служби не менше 12,6 років.

Виплати встановлюються в таких розмірах:

 1. За вислугу 20 років платитися 50% грошового забезпечення. За кожен рік понад додається 3% зазначеної суми грошового забезпечення, але всього не більше 85% від суми.
 2. За загальний трудовий стаж 25 років платитися 50% грошового забезпечення. За кожен рік стажу понад додатково сплачується 1% від зазначеної суми грошового забезпечення.
 3. Стаж перевіряється кадровим підрозділом за останнім місцем служби.
Читайте також:  Підвищення зарплати прикордонників у 2021 році в Україні

Уточняються дані і періоди, після чого складається розрахунок. Він узгоджується з Пенсійним органом і надається співробітнику під розпис.

Формула розрахунку пенсії

Формула для розрахунку пенсії – П (МВС)=(ДД + Нвл)*(50% + 3% ДВ) * ПК, де:

 • П (МВС) – розмір пенсійної виплати;
 • ДД-оклад займаної посади;
 • Нвл – спеціальні надбавки, що призначаються за вислугу років, залежать від відпрацьованого періоду, відсоток нарахувань такий же, як і при вислузі років;
 • ДВ – кількість відпрацьованих років (понад 20);
 • ПК – понижуючий коефіцієнт.

Додаткові надбавки:

 1. За участь у бойових діях.
 2. По досягненню 80 років.
 3. При наявності присвоєної інвалідності.
 4. За наявність в сім’ї непрацездатних осіб.

Для призначення пенсії необхідно подати документи:

 • заяву;
 • копію диплома;
 • копію військового квитка;
 • довідку про склад сім’ї;
 • довідку з ПФ про неотримання пенсії або про припинення її виплати;
 • копії посвідчень, за якими нараховуються пільги і реалізуються права співробітника;
 • інвалідам (довідка МСЕК про групу інвалідності);
 • при наявності хвороби подається свідоцтво, підтверджене комісією ВВК (ВВК);
 • дві фотографії 3/4.

Як і всі виплати, пенсія підлягає індексації. Після того, як проводиться перерахунок грошового забезпечення, змінюються суми пенсійних виплат. Пенсіонерам не потрібно звертатися із заявою до відповідних органів. Це відбувається автоматично.

Поряд з цим у 2022 році очікується індексація зарплати поліції в Україні на 3,7%, але ця цифра не точна і може змінюватися. Таким чином основна частина зарплати може зрости за рахунок індексації.

Резюме

На початку 2022 року кардинальних змін щодо збільшення зарплати в органах МВД не очікується. При цьому зарплата слідчого поліції та інших робітників збільшиться за рахунок скорочення не кваліфікованих кадрів.

Саме тому вже зараз слід задуматися про підвищення кваліфікації. Щодо доплат і преміальних ситуація може змінитися також. Все залежить від нововведень в законодавчих актах, які можуть відбутися в будь-який момент.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.