Меню

Закон про судову реформу в 2019 році

Реформи, які протягом останніх років впроваджуються у державі, торкнулися майже усіх сфер та галузей країни. Звісно, вони не обминули й судову сферу. Експертами була створена спеціальна реформа апарату суду, яка вже успішно впроваджується. Її основна мета пологе у покращення роботі інстанції та забезпеченні правосуддя. Але багато хто ще й досі не знає, що саме являє собою судова реформа в Україні в 2019 році та які є останні новини з приводу її впровадження. про судову реформу

Зміни у судовій системі

Як відомо, реформа серйозно вплине на вигляд судової системи, завдяки чому тепер буде існувати усього лише три основні ланки:

  1. Місцевий суд – найнижча ланка у системі судів, але найважливіша. Саме в судових установах першої інстанції займаються розглядом звичайних справ, які виникають щодня. Серед них можна виділити кримінальні, господарські та адміністративні справи, питання розподілу майна й не тільки.
  2. Апеляційний суд – вид закладів, що не можуть існувати без інших судів, оскільки вони займаються перевіркою обґрунтованості та осмисленості висунутих ними вироків. Саме в цій інстанції учасники судового процесу можуть оскаржити несправедливий вирок та домогтися перегляду справи.
  3. Верховний суд – це найвищий судовий орган України. Він займається розглядом найважливіших справ, а також може переглядати справи, які пройшли стадію апеляції. Ця ланка забезпечує єдину судову практику в державі згідно з чинним законодавством.

Раннє в державі діяли й інші суди, які мали свою спеціалізацію та призначення. Ось тільки усі вони виявилися з часом не потрібні. Саме відбувалася ліквідація судів. Але виникло питання захисту інтелектуальної власності та питання корупції, для вирішення яких були створені спеціальні інстанції. Саме через це купа чимало кваліфікованих кадрів залишилися без роботи або були переведені на нові, не такі перспективні посади.Верховний суд

Впровадження перевірки співробітників

Для початку треба зазначити, що тепер штат Верховного суду буде складалися не лише зі спеціалістів з профільною освітою. Тепер працювати у цій установі можуть наукові співробітники, адвокати різного рівня, а також інші фахівці, які мають відповідну категорію. Звісно, усім бажаючим долучитися до лав правосуддя треба буде проходити відбір та спеціальну перевірку. Це впроваджується для того, щоб в установі працювали лише чесні та кваліфіковані кадри.

Читайте також:  Закон про судову реформу в 2018 році

Взагалі на новий закон про судову реформу в 2019 році покладаються великі надії. Очікується, що саме за допомогою цього закону можна буде не лише змінити стандарти ти усієї системи та реорганізувати її, а й навіть ліквідувати зайві установи та впровадити зміни на законодавчому рівні. З часом буде так, що правосуддя забезпечуватиметься на дуже високому рівні, що дозволить громадянам не боятися за свої права та обов’язки. Установи функціонуватимуть більш якісно, що дозволить швидше та краще розглядати справи та виносити обґрунтоване рішення.

Також законопроект передбачає впровадження перевірки не лише співробітників, а й самих установ. Вони будуть оцінюватися. Під час оцінювання перевірятиметься кваліфікація суду, а також дотримання судової етики, доброчесність, тощо. Якщо співробітник не буде відповідати вимогам, то він звільнятиметься. А якщо переважна більшість співробітників установи будуть некваліфікованими, то суд просто ліквідовуватиметься.

Зараз у державі налічується чимало співробітників судових установ, а тому процедура перевірки кожного працівника триватиме довго. Список, згідно з яким оцінюють фахівців, створюється в залежності від того, на який термін вони призначаються та яку роботу виконують. Особи. Які займають високі посади, перевірятимуться постійно. Більш того, результати оцінювання суддів та персоналу інстанції будуть опубліковані, а тому з ними зможе ознайомитися кожен охочий. Загалом судова реформа 2019 року в Україні встановлює нові критерії для прийому на роботу персоналу та вимоги до нинішніх співробітників інстанції.Впровадження перевірки співробітників

Зростання грошового забезпечення

Як уже згадувалося раніше, деякі судові установи будуть просто ліквідовані. Особливо це стосується тих судів, які розглядають замало справ щомісяця та не виконують належних функцій. Водночас створюватимуться нові установи з вакантними місцями, зайняти одне з яких можна буде лише на конкурсній основі. Окрім цього, буде суттєво збільшуватися грошове забезпечення співробітників судів. Очікується, що заробітна плата судді у найнижчій судовій ланці становитиме щонайменше 30 тисяч гривень.

Читайте також:  Каким будет повышение зарплаты военным в 2021 году в Украине?

Зміни у судовій системі додатково дозволять кваліфікованим кадрам отримувати надбавки до зарплати. Оклади суддів та іншого персоналу будуть збільшувався поступово, протягом наступних років. Згідно з цим збільшуватиметься й фінансування галузі. Перші зміни відбувалися ще у 2017 році, але уже тоді реформа апарату суду отримала серйозний шквал критики з боку звичайних громадян України.

Особа, яка пройде конкурс та підтвердить свою кваліфікацію зможе працювати в установі навіть без досвіду роботи. Але суддям усе ж треба буде мати певний досвід, цього вимагає специфіка посади. Мінімальна величина стажу для судді складає п’ять років Також треба обов’язково мати профільну освіту. Існують рамки, що стосуються віку судді. Вік особи повинен бути не меншим за тридцять років, але й не більшим за шістдесят п’ять років. Що стосується випробувального терміну, то його було вирішено скасувати взагалі.

Створення антикорупційних установ

Боротьба з корупцією в Україні набула неабиякого розмаху та значення. Тепер додатково створюватимуться установи, які займатимуться корупційними проявами та справами. Звісно, законодавча база цієї установи ще не набула кінцевого вигляду. Інші важливі закони будуть прийняті згодом й тільки тоді установа запрацює так, як планувалося. Що стосується суддів та іншого персоналу антикорупційних судів, то вони обиратимуться шляхом народного голосування. Судді повинні будуть мати високу кваліфікацію, аби займати осаду в цій інстанції.

Неодноразово повідомлялося, що антикорупційні суди запрацюють уже у 2019 році та дозволять відчути усі аспекти покращень у сфері боротьби з корупцією. Залишається лише дочекатися, коли депутати ухвалять усі необхідні закони та буде проведена реорганізація судів.

Електронний доступ до бази

Взагалі протягом останніх років не тільки самі установи, а ще й послуги, які вони пропонують, переносяться в електронний вигляд. В результаті тепер копії повісти до суду чи копії судового рішення можна отримати на електронну пошту. Звичайна пошта поступово відходить у минуле, бо раніше через її роботу доводилося досить довго чекати на важливий лист. Тепер таким чином додатково проводитимуться конференції та засідання, а усю оплату можна буде робити онлайн. Але це ще далеко не все.

Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок до кінця 2021 року

Реформування судової системи дозволить зробити так, що люди матимуть доступ до судової бази через Інтернет. Вони зможуть ознайомитися з певними справами та документами. Очікується, що так навіть можна буде надавати установі певні папери, а сам електронний обіг з часом дозволить зменшити навантаження на співробітників інстанцій. Це дозволить додатково зекономити кошти, які направлятимуться на реалізацію реформи та підвищення грошового забезпечення суддям й не тільки. Однак переважна більшість нововведень потребує відповідних правок у законодавстві, які мають бути прийняті згодом.

Більш серйозне ставлення до вироків

Оскільки тепер на роботу прийматимуться виключно кваліфіковані кадри та до них висуватимуться більш суворі вимоги, то й до вироків судді будуть ставитися більш відповідально. Як показує статистика, чимало людей в Україні позбавляються волі за злочини, які вони навіть не вчиняли. В таких випадках рішення часто приймалися на основі невірних чи скомпрометованих доказів, а зізнання буквально вибивалися з людей. Більше такого не буде, а вироки стануть виключно об’єктивними.

Загалом, це усі важливі зміни, які впроваджуватися протягом наступних років. Взагалі зміст судової реформи в Україні 2019 розроблений так, що зміни приведуть до реорганізації майже усієї сфери. Відтак галузь почне працювати більш ефективно, завдяки чому забезпечуватиметься правосуддя. Права й свободи громадян нарешті захищатимуться на гідному рівні, а головна мета праці суддів полягатиме у досягненні справедливості.Реформування судової системи

 

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *